Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι, δίκιο πρέπει να χεις,

γιατί, όπως είπα, μετράει το μέσο υπόλοιπο του τελευταίου εξαμήνου,

τώρα, ημερήσιο είναι αυτό, τι είναι, δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παιδιά, τι κάθεστε και κάνετε;

 

Μιλάμε για οργανισμό που κάνει περισσότερες συναλλαγές κάθε μέρα από ότι οι ελληνικές τράπεζες.

 

Αν δεν δώσετε κωδικούς σε περιέργα e-mails ποθ έρχονται κατά καιρούς, δεν υπάρχει πρόβλημα. Εγώ κατά καιρούς έχει τύχει να έχω αρκετές χιλιάδες σε Paypal και λογαριασμό.

 

Μην είστε τόσο φοβιτσιάριδες, για να το πω ευγενικά. Και μετά σου λέει δεν χρησιμοποιούν το Ίντερνετ για αγορές οι Έλληνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει φίλε, μπορεί να έχεις δίκιο, αλλά εγώ μίλησα και για sites που δεν υποστηρίζουν paypal! Έτσι, χύμα θα δώσουμε την κάρτα μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to na fulagesai kai na eisai kaxupoptos den einai kako, otan fusika den ginetai me upervoli. auta ta kolpa me tis online sunallages tora ta gnorizoun siga siga oi ellines, ektos apo merikes eksaireseis.. to paypal prosopika to theoro poli asfales. apo tote pou to anoiksa den etuxe na kano kapoia sunallagi alla me tin proti eukairia tha to xrisimopoiiso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal πρέπει να είναι όντως αξιόπιστο,

αλλά, είπαμε, για τα sites που δεν το υποστηρίζουν

(και δεν είναι και λίγα),

πόσο αξιόπιστο είναι να δίνεις την πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός, κι εμένα κάπου το χει πάρει το μάτι μου αυτό που λες...

 

Ένα γνωστό ας πούμε και αξιόπιστο site και με αρκετό κόσμο δεν πρόκειται να σε "φάει", όπως και στις αγορές του e-bay, στον οδηγό που έχει φτιάξει ένας φίλος, ένας πωλητής με 1000+ πωλήσεις και καλή αξιοπιστία δύσκολο να σου την κάνει, απλά εγώ το έκανα από υπερβολική ανασφάλεια πιο πολύ, για να κοιμάμαι ήσυχος που λένε, κι ας χρειαστεί να πληρώνω 18 ευρώ τον χρόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Εγώ έχω μια κάρτα ALPHA BANK (Visa Electron) που με αυτήν πάω στα ATM και "σηκώνω" χρήματα. Γίνεται να χρησιμοποιήσω αυτήν την κάρτα; Είναι το ίδιο με τη χρεωστική ή μπορούν, εφ' όσον γίνεται να τη χρησιμοποιήσω, να μου την υπερχρεώσουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω μια κάρτα ALPHA BANK (Visa Electron) που με αυτήν πάω στα ATM και "σηκώνω" χρήματα. Γίνεται να χρησιμοποιήσω αυτήν την κάρτα; Είναι το ίδιο με τη χρεωστική ή μπορούν, εφ' όσον γίνεται να τη χρησιμοποιήσω, να μου την υπερχρεώσουν;

 

Πάμε πάλι.

 

1. Το Paypal ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ να σε υπερχρεώσει.

 

2. Μπορείς να την χρησιμοποιήσεις κανονικά, μόνο που θα τραβάει από το υπόλοιπο του λογαριασμού σου.

 

3. Η κάρτα αυτή μπορεί να χρησιμοποιηθεί μέχρι το μέγιστο των χρημάτων που έχεις στο λογαριασμό σου. Οπότε αμα την χρησιμοποιήσεις σε ένα τσοντοσάιτ για παράδειγμα, μπορεί να σου αδειάσουν το λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το paypal πρέπει να είναι όντως αξιόπιστο,

αλλά, είπαμε, για τα sites που δεν το υποστηρίζουν

(και δεν είναι και λίγα),

πόσο αξιόπιστο είναι να δίνεις την πιστωτική/χρεωστική σου κάρτα;

 

Αδερφέ, με πόνεσε το κεφάλι μου να βλέπω posts σου να επαναλαμβάνονται. Ρώτησες κάτι και βλέπεις ότι δεν απαντάει κανένας. Ρώτα το αλλιώς, αφού βλέπεις ότι δε σου δίνει σημασία κανένας..

 

Για να σου απαντήσω κιόλας στο off topic ερώτημά σου. Αν μπορείς να διακρίνεις πιό site είναι ασφαλές και πιό όχι, τότε προχώρα σε αγορά με την πιστωτική σου. Αν πάλι θέλεις να σιγουρευτείς 100%, ρίξε εδώ το online μαγαζί να σου πει κανείς τη γνώμη του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ, με πόνεσε το κεφάλι μου να βλέπω posts σου να επαναλαμβάνονται. Ρώτησες κάτι και βλέπεις ότι δεν απαντάει κανένας. Ρώτα το αλλιώς, αφού βλέπεις ότι δε σου δίνει σημασία κανένας..

 

Για να σου απαντήσω κιόλας στο off topic ερώτημά σου. Αν μπορείς να διακρίνεις πιό site είναι ασφαλές και πιό όχι, τότε προχώρα σε αγορά με την πιστωτική σου. Αν πάλι θέλεις να σιγουρευτείς 100%, ρίξε εδώ το online μαγαζί να σου πει κανείς τη γνώμη του..

 

Τι τσαμπουνάτε ρε σεις,

αυτό έχει απαντηθεί:

 

η καλύτερη λυση ειναι να ανοίξεις εναν δευτερο λογαριασμο στην ιδια τραπεζα και να τους συνδεσεις μεταξύ τους.

ετσι τον εναν με την visa electron τον εχεις παντα μηδενικό ενω οταν θες να κανεις αγορα μεταφερεις απο τον αλλο που εχεις χρηματα μεσα το αντιστοιχο ποσο και πληρωνεις μεσω web banking. εφοσον ειναι στην ιδια τραπεζα και στο ιδιο ατομο δεν πληρώνεις προμηθεια

 

ετσι θα σου φυγουν και οι παραμικρες αμφιβολιες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η καλύτερη λυση ειναι να ανοίξεις εναν δευτερο λογαριασμο στην ιδια τραπεζα και να τους συνδεσεις μεταξύ τους.

ετσι τον εναν με την visa electron τον εχεις παντα μηδενικό ενω οταν θες να κανεις αγορα μεταφερεις απο τον αλλο που εχεις χρηματα μεσα το αντιστοιχο ποσο και πληρωνεις μεσω web banking. εφοσον ειναι στην ιδια τραπεζα και στο ιδιο ατομο δεν πληρώνεις προμηθεια

 

ετσι θα σου φυγουν και οι παραμικρες αμφιβολιες

 

Ακριβως αυτο ειναι το ΣΩΣΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ οπως το 'χω καμει κι εγω εδω και 4 χρονια .

Μαλιστα η Alpha Bank ανοιγει σε νεους 18-27 ετων λογαριασμο με μηδενικη (0 Euro) καταθεση και δινει και καρτουλα Visa Electron (τον λεει Alpha 1-2-3)

Κι οτι αλλο θετε απο PayPal η ebay πολυ ευχαριστως να σας βοηθησω.

Κι επισης πως θα μπορεσετε να παρετε πραγματα απο Αμερικη απο sellers που δεν στελνουν εκτος ΗΠΑ.

:grin:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...