Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν κάνω την διαδικασία με τον 4ψήφιο κωδικό για να γίνω verified, μπορώ να κάνω αγορές από το ebay??Ρωτάω γιατί ήδη έχω κάνει bid σε κάποια πράγματα στο ebay και είναι μ@λ@κί@ να τα χάσω για αυτό το πράγμα..

 

Ευχαριστώ.

 

EDIT: Να πω ότι έχω λογαριασμό στην alphabank και στο paypal έχω βάλει την κάρτα που είναι και για να τραβάω λεφτά από ATM κλπ..Απλά το αναφέρω μήπως έχει σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια σημερα εβγαλα μια prepaid eurobank εβαλα 50 ευρω μεσω ΑΤΜ μου ειπαν θα ειναι διαθεσιμα την τεταρτη! αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορω να ξαναβαλω λεφτα απο ατμ! την τεταρτη θα εχω νεα σχετικα πως τα πηγα με το παυπαλ! ααλα οντος αν δεν βαλω αυτο τον τετραψηφιο αριθμο θα μπορω να κανω αγορες μεχρι να τον βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν κάνω την διαδικασία με τον 4ψήφιο κωδικό για να γίνω verified, μπορώ να κάνω αγορές από το ebay??Ρωτάω γιατί ήδη έχω κάνει bid σε κάποια πράγματα στο ebay και είναι μ@λ@κί@ να τα χάσω για αυτό το πράγμα..

 

Ευχαριστώ.

 

EDIT: Να πω ότι έχω λογαριασμό στην alphabank και στο paypal έχω βάλει την κάρτα που είναι και για να τραβάω λεφτά από ATM κλπ..Απλά το αναφέρω μήπως έχει σημασία.

 

πρεπει να ενεργοποιησεις τον 4ψηφιο κωδικο αλλιως το ΡΡ δεν ειναι σιγουρο για την αξιοπιστια της καρτας που εχεις δηλωσει. σε χρεωνει εικονικα 1.5? και μετα στα επιστρεφει αλλα αν δεν την ενεργοποιησεις ξεχνα τα ολα... :-(

 

 

παιδια σημερα εβγαλα μια prepaid eurobank εβαλα 50 ευρω μεσω ΑΤΜ μου ειπαν θα ειναι διαθεσιμα την τεταρτη! αλλα μου ειπαν οτι δεν μπορω να ξαναβαλω λεφτα απο ατμ! την τεταρτη θα εχω νεα σχετικα πως τα πηγα με το παυπαλ! ααλα οντος αν δεν βαλω αυτο τον τετραψηφιο αριθμο θα μπορω να κανω αγορες μεχρι να τον βαλω?

 

ναι μονο μεσω ταμειου γινεται το γεμισμα και σε χρεωνει 1? για ~100?, 2? για ~200 κλπ κλπ μεχρι 5? συνολο για ~500? και πανω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μολις εφτιαξα και εγω ενα λογαριασμο, εβαλα την καρτα ολα οκ τη δεκτηκε, μου ηρθαν και τα mails οτι με χρεωσε 1.5ε γενικα μεχρι εδω καλα.. Ομως μπηκα στο λογαριασμο μου στην τραπεζα και βλεπω οτι τραβηχθηκαν 2.5ε.. Τι παιζει εδω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπομονη τεκνο.... σου λεει PayPol και τετοια? επισης κανονικα μεσα σε 2 μερες θα σου επιστραφουν. εκει που σου λεει την χρεωση στην καρτα πρεπει να σου εχει και εναν 4ψηφιο κωδικο. αυτον τον περνας στο ΡΡ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι στο λογαριασμο προς το παρον δεν εχει φανει καποια κινηση ακομα.. Το ξερω αυτο με τον 4ψηφιο, το προβλημα ειναι που πηγε αυτο το ενα παραπανω ευρω.. Οχι οτι ειναι πολλα αλλα θελω να ξερω απο που και γιατι φευγουν (προμηθεια paypal? προμηθεια τραπεζας? προμηθεια επειδη η καταθεση εγινε απο ATM? κτλ)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω. στο mail που σου στειλανε ή μεσα απο το ΡΡ σου γραφει καθαρα οτι η χρεωση ειναι 1.5?? μηπως εχει παει 2.5? λεω εγω τωρα. εκτος και αν κραταει προμηθεια η τραπεζα τελικα... αλλιως ask the bank....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ.. 1.5 λεει το Mail.. Αλλα η κινηση στην τραπεζα για το 1.5 δεν εχει καταγραφει ακομα απο οτι βλεπω.. Αρα παιζει να ειναι αλλου το προβλημα.. Θα τους παρω απο Δευτερα να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα ενεργοποίηση Paypal με Billing Address τον αριθμό λογαριασμού μου που έχω στην ALPHA BANK.

Λειτουργεί κανονικά?

Μου δείχνει οτι το ποσό σε ευρώ και δολλάρια είναι μηδέν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον πηρα τηλ. Τελικα το paypal με εχει χρεωσει 1.5 + 1.. Το εχει κανει και σε κανεναν αλλο αυτο? Παντως μου εδωσαν τον τετραψηφιο και ενεργοποιησα την καρτα.. Ακομα δεν εχουν αποδεσμευτει τα χρηματα βεβαια (πριν απο 5' εγινε η ενεργοποιηση) υποθετω απο αυριο η δευτερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έκανα ενεργοποίηση Paypal με Billing Address τον αριθμό λογαριασμού μου που έχω στην ALPHA BANK.

Λειτουργεί κανονικά?

Μου δείχνει οτι το ποσό σε ευρώ και δολλάρια είναι μηδέν.

 

μια χαρα εισαι :-)

 

παιδια η εγραφη με τα στοιχεια μου στο paypal γινετε με λατινικουs χαρακτηρες;

 

ναι :shifty:

 

Λοιπον πηρα τηλ. Τελικα το paypal με εχει χρεωσει 1.5 + 1.. Το εχει κανει και σε κανεναν αλλο αυτο? Παντως μου εδωσαν τον τετραψηφιο και ενεργοποιησα την καρτα.. Ακομα δεν εχουν αποδεσμευτει τα χρηματα βεβαια (πριν απο 5' εγινε η ενεργοποιηση) υποθετω απο αυριο η δευτερα..

 

περιμενε και βλεπεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...