Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, tarantules είπε

Αν ήξερα με ποιον τρόπο γίνεται θα ρώταγα εδώ;

Από το λογαριασμό σου (και όχι την κάρτα που είναι συνδεδεμένη σε αυτόν) Leupay, θα στείλεις έμβασμα (θα κάνεις top up) στο Paypal όπως ακριβώς κάνεις και με κάποιον Ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό. Δεν συμφέρει όμως αυτό και δε βλέπω κανένα λόγο να το κάνεις. Το Paypal είναι φτιαγμένο για να κάνει πληρωμές κατευθείαν από τις συνδεδεμένες σε αυτό κάρτες. Το balance είναι για να κάνουν είσπραξη χρημάτων όσοι πουλάνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Και όταν τον επέβαλαν υπήρχε ΦΠΑ 36% για όσους θυμούνται

Και μάλιστα στα ...κράνη μηχανής και τα δερμάτινα ρούχα για κάποιο διάστημα τα οποία θεωρούντο "είδη πολυτελείας". Ανάθεμα τα κεφάλια τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας insomniacs! Από τα capital controls χρησιμοποιώ το balance του PayPal για τις αγορές από εξωτερικό (top up μέθοδο). Έχει αλλάξει κάτι, ώστε να μπορώ να πληρώνω απ' ευθείας από τη συνδεδεμένη ελληνική κάρτα μου στο PayPal και σε αγορές από Κινα πχ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, outnumb είπε

Γεια σας insomniacs! Από τα capital controls χρησιμοποιώ το balance του PayPal για τις αγορές από εξωτερικό (top up μέθοδο). Έχει αλλάξει κάτι, ώστε να μπορώ να πληρώνω απ' ευθείας από τη συνδεδεμένη ελληνική κάρτα μου στο PayPal και σε αγορές από Κινα πχ; 

ναι, εδώ και πολύ καιρό αγοράζεις κατευθείαν..

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα εχω στο paypal, συνδεμενες δυο καρτες, τις εθνικης και της revolut.

Στην εθνικη εχω δυο λογοριασμους που τους χρησιμοποιω με αυτη την καρτα, αν κανω αγορες το paypal απο πιο λογαριασμο θα τραβηξει λεφτα;, να σημειωσω οτι για αγορες με την καρτα σε φυσικα καταστηματα πρεπει να χω λεφτα στον εναν λογαριασμο, αν δεν εχω στον πρωτο που ειχα ανοιξει παλια και εχω στον νεο δεν θα γινει. Να υποθεσω το ιδιο ισχυει και με το paypal;

Χτες περασα το iban του λογαριασμου της εθνικης, αλλα μου βγαζει μυνημα οτι θα γινουν μερικες καταθεσεις για να διαπιστωθει αν ειμαι εγω ο κατοχος, θα χρεωθω οπως γινεται με τις καρτες ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Καλησπερα εχω στο paypal, συνδεμενες δυο καρτες, τις εθνικης και της revolut.

Στην εθνικη εχω δυο λογοριασμους που τους χρησιμοποιω με αυτη την καρτα, αν κανω αγορες το paypal απο πιο λογαριασμο θα τραβηξει λεφτα;, να σημειωσω οτι για αγορες με την καρτα σε φυσικα καταστηματα πρεπει να χω λεφτα στον εναν λογαριασμο, αν δεν εχω στον πρωτο που ειχα ανοιξει παλια και εχω στον νεο δεν θα γινει. Να υποθεσω το ιδιο ισχυει και με το paypal;

Χτες περασα το iban του λογαριασμου της εθνικης, αλλα μου βγαζει μυνημα οτι θα γινουν μερικες καταθεσεις για να διαπιστωθει αν ειμαι εγω ο κατοχος, θα χρεωθω οπως γινεται με τις καρτες ;

Θα σου κάνει κατάθεση το Paypal 2 μικροποσά (κάτω του ενός ευρω) και θα πρέπει εσυ στο Profile στο paypal Να γραψεις τα ποσά όταν τα δεις στην Εθνική

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, spartak1 είπε

Θα σου κάνει κατάθεση το Paypal 2 μικροποσά (κάτω του ενός ευρω) και θα πρέπει εσυ στο Profile στο paypal Να γραψεις τα ποσά όταν τα δεις στην Εθνική

Σε ευχαριστώ,θα το τσεκαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Liverpool89 είπε

Σε ευχαριστώ,θα το τσεκαρω

Έχε υπόψην σου οτι χρησιμοποιωντας το τραπεζικό σου λογαριασμό για αγορες, αν προκύψει επιστροφή χρημάτων refund τότε η τράπεζα θα σου κρατήσει προμήθεια 4 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Έχε υπόψην σου οτι χρησιμοποιωντας το τραπεζικό σου λογαριασμό για αγορες, αν προκύψει επιστροφή χρημάτων refund τότε η τράπεζα θα σου κρατήσει προμήθεια 4 ευρώ.

Οκ για αυτο το γνωριζω και σ ευχαριστώ για την υπενθύμιση.

Κατι αλλο εχω δυο καρτες συνδεμενες στο paypal, revolut και εθνικης, με ποια ειναι καλυτερα να κανω αγορες; με της εθνικης αμεσα; ή να μεταφερω λεφτα στην revolut και μετα μεσω του paypal?

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^

Mια χαρα ειναι η εθνική, εγω εδω και κανένα 6μηνο την έχω σταματήσει την ρεβολυτ και χρησιμοποιώ οπως παλια την κάρτα της εθνικής

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2018 στις 2:17 ΜΜ, spartak1 είπε

Θα σου κάνει κατάθεση το Paypal 2 μικροποσά (κάτω του ενός ευρω) και θα πρέπει εσυ στο Profile στο paypal Να γραψεις τα ποσά όταν τα δεις στην Εθνική

Εγιναν οι καταθεσεις σημερα, ολα καλά, τον ενεργοποιησα κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...