Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 hour ago, NikosKallithea said:

Εχεις παει στην διαχείριση καρτών μα δεις τι γίνεται, υπαρχουν δεν υπαρχουν κλπ.


Ναι, η μία κάρτα είχε λήξει αλλα οι άλλες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Αφαίρεσα την ληγμένη (που δεν ήταν η προεπιλεγμενη) και μου βγάζει ακόμα το ίδιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω προσθεσει κατα καιρους πολλες καρτες διαφορων τραπεζωμ στο paypal και γμωρισω τη διαδικασια επιβεβαιωσης. Προσφατα προσθεσα μια πιστωτική Blue AMEX και αφου πατησα το confirm εγινε η χρεωση του 1,50€. Στην αιτιολογια ομως, στην τραπεζα γραφει απλα και μονο PAYPAL και όχι εγγραφη της μπρφης PP********** για να δω τον τετραψηφιο κωδικο. Αλλαξε κατι ή θα πρεπει να επικοινωνησω με την τραπεζα ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, alfeios είπε

Εχω προσθεσει κατα καιρους πολλες καρτες διαφορων τραπεζωμ στο paypal και γμωρισω τη διαδικασια επιβεβαιωσης. Προσφατα προσθεσα μια πιστωτική Blue AMEX και αφου πατησα το confirm εγινε η χρεωση του 1,50€. Στην αιτιολογια ομως, στην τραπεζα γραφει απλα και μονο PAYPAL και όχι εγγραφη της μπρφης PP********** για να δω τον τετραψηφιο κωδικο. Αλλαξε κατι ή θα πρεπει να επικοινωνησω με την τραπεζα ;

H amex της αλφα δε δειχνει αμεσως τον κωδικο online. Σε λίγες μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, giorgolavos είπε


Ναι, η μία κάρτα είχε λήξει αλλα οι άλλες δεν έχουν κανένα πρόβλημα.

Αφαίρεσα την ληγμένη (που δεν ήταν η προεπιλεγμενη) και μου βγάζει ακόμα το ίδιο

Eρωτησεις

έχουν χρήματα μεσα οι κάρτες σου

αν έχουν τι ειναι αυτο που θέλεις να αγοράσεις

μήπως είναι στην λιστα των cc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 minutes ago, NikosKallithea said:

Eρωτησεις

έχουν χρήματα μεσα οι κάρτες σου

αν έχουν τι ειναι αυτο που θέλεις να αγοράσεις

μήπως είναι στην λιστα των cc

 

δεν εχω Capital Control γιατι εχω καρτες απο τραπεζες του εξωτερικου και κανω συχνα αγορες.

λεφτα εχουν μεσα αρκετα.

πηγα να γορασω ενα πακετο Broken Sword 1, 2, 3 απο το steam γιατι με επιασε νοσταλγια και ηθελα να παιξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, giorgolavos είπε

εβαλα λεφτα στην Paypal και εκανα την αγορα με το balance που ειχα. Ετσι εκανε κανονικα την αγορα πριν λιγο

Aρα οι καρτες που εχεις συνδεμένες για κάποιο λογο δεν ειναι αποδέκτες απο το ππ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/17/2018 στις 10:42 ΜΜ, NikosKallithea είπε

Τα χαρτια που σου ζητούν ειναι συγκεκριμένα, κατι πέραν αυτων δεν το δέχονται

φιλε μου εφτιαξα καινουργιο λογαριασμο...ολα καλα..εβαλα την καρτα αλλα απο εκει και περα πως κανω την αγορα??πρεπει να περασω το χρηματικο ποσο της καρτας στην paypal και να κανω την αγορα η μπορω και απευθειας και η χρεωση γινεται μετα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, geoge xperria είπε

φιλε μου εφτιαξα καινουργιο λογαριασμο...ολα καλα..εβαλα την καρτα αλλα απο εκει και περα πως κανω την αγορα??πρεπει να περασω το χρηματικο ποσο της καρτας στην paypal και να κανω την αγορα η μπορω και απευθειας και η χρεωση γινεται μετα?

Αγοράζεις με τον λογαριασμό της Paypal σου από οποιοδήποτε site θες, και τα λεφτά τα τραβάει η paypal μόνη της από την κάρτα σου. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Billator είπε

Αγοράζεις με τον λογαριασμό της Paypal σου από οποιοδήποτε site θες, και τα λεφτά τα τραβάει η paypal μόνη της από την κάρτα σου. :) 

τελεια σε ευχαριστω πολυ..και σε περιπτωση που κατι παει στραβα εχω διαβασει οτι υπαρχει κατι σαν επιστροφη χρηματων....ειναι η πρωτη φορα και δε γνωριζω...κατω απο ποιες συνθηκες εχεις επιστροφη?ειναι αμεση???τι να προσεχω?οι παραγγελιες θα ειναι απο μεγαλα e-shop οπως gearbest η bangood

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, geoge xperria είπε

τελεια σε ευχαριστω πολυ..και σε περιπτωση που κατι παει στραβα εχω διαβασει οτι υπαρχει κατι σαν επιστροφη χρηματων....ειναι η πρωτη φορα και δε γνωριζω...κατω απο ποιες συνθηκες εχεις επιστροφη?ειναι αμεση???τι να προσεχω?οι παραγγελιες θα ειναι απο μεγαλα e-shop οπως gearbest η bangood

Υπάρχει buyer protection, το καλύτερο είναι να κάτσεις να το διαβάσεις μόνος σου. Χοντρικά καλύπτει περιπτώσεις όπως ότι το προϊόν δεν το έχεις παραλάβει (αν μιλάμε για κίνα να αργήσει πάνω από 60 μέρες), το προϊόν που παρέλαβες είναι χαλασμένο/κατεστραμμένο, όταν λείπουν πράγματα μέσα από μια παραγγελία κλπ.

Απλά να έχεις το νου σου ότι το Paypal είναι η ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ σου (έσχατη)  λύση σε οποιοδήποτε πρόβλημα και αν προκύψει. Πάντα πρώτα πρέπει να προσπαθήσεις να βρίσκεις λύση με τα καταστήματα που αγοράζεις το προϊόν. Αν δεν βγάλεις άκρη μαζί τους τότε καταφεύγεις στην paypal. 

Τα λεφτά τα παίρνεις πίσω μόλις ολοκληρωθεί η διαδικασία του dispute στο paypal. Παίρνει από 5-25 μέρες.
Απλά εσύ ξέρεις ότι θα τα πάρεις οπότε δεν σε νοιάζει και να αργήσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...