Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

ε σου λεει "invalid iban" κατι δεν γράφεις καλα

Δυστυχώς το IBAN είναι σωστό... Και στις δύο τράπεζες. Απλά δεν είναι ελληνικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, mngplus είπε

Δυστυχώς το IBAN είναι σωστό... Και στις δύο τράπεζες. Απλά δεν είναι ελληνικό.

Mην λεμε τα ισια και τα ιδια

 

pp ibans.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Mην λεμε τα ισια και τα ιδια

pp ibans.png

Αντιγραφή επικόλληση έκανα. Κάτι άλλο φταίει. Αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος γιατί δεν απαντάνε στο PayPal. Ευχαριστώ.

 

ΥΓ

Στην φωτογραφία λέει ότι το IBAN είναι λάθος ως ελληνικό αν πρόσεξες, όχι γενικά λάθος...

Επεξ/σία από mngplus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Ποσα ψηφια εχει το ιβαν που προσθέτεις και που το βρίσκεις στην ρεβο ειναι των ευρώ

Το IBAN έχει 22 ψηφία και είναι σε Ευρώ. Στο ibancalculator.com φαίνεται σωστό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/3/2018 στις 3:51 ΜΜ, vasilk είπε

- Μόνο σε λογαριασμό.

- Το PayPal δεν έχει προμήθεια ΑΛΛΆ έχουν οι ελληνικές τράπεζες για εισερχόμενο έμβασμα 3€-4€ (εκτός Εθνικής για πόσο μέχρι 15€).

Λεφτά έχεις μέσα, και αν ναι γραφτό με τα χέρια όχι copy paste

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Λεφτά έχεις μέσα, και αν ναι γραφτό με τα χέρια όχι copy paste

Ναι υπάρχει διαθέσιμο υπόλοιπο. Το έχω δοκιμάσει (προφανώς) να το γράψω και χειροκίνητα και από τον υπολογιστή και από το κινητό.

Λογικά έχουν αλλάξει την πολιτική τους. Όσοι πρόλαβαν να προσθέσουν λογαριασμό πρόλαβαν... Αν σβήσει κάποιος τον υπάρχον και πάει να τον προσθέσει μάλλον θα φάει άκυρο...

Screenshot_2018-03-06-01-55-13-245.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι leu μου το προσθετει κανονικα αλλα δεν ηρθαν ποτε τα 2 εμβασματακια για το confirmation.

Σε τηλ επικοινωνια με ppl μου ειπαν (μαλλον σε ασχετο θα επεσα) πως αλλαξε το συστημα και δεν χρειαζεται confirmation .. !!!???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mngplus είπε

Τελικά το PayPal άλλαξε την πολιτική του... Δεν δέχεται Virtual Banks. Οπότε όσοι έχουν IBAN σε τέτοιες τράπεζες ας ξεχάσουν το PayPal

PP.png

 

Ουτε προφητης να ημουν.

Και μου ειχαν παρει τα αυτια ΑΠΕΙΡΟΙ εδω κι αλλου, οτι 'κανε μια revolut να ηρεμησεις'....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Blacktan είπε

Εμενα παλι leu μου το προσθετει κανονικα αλλα δεν ηρθαν ποτε τα 2 εμβασματακια για το confirmation.

Σε τηλ επικοινωνια με ppl μου ειπαν (μαλλον σε ασχετο θα επεσα) πως αλλαξε το συστημα και δεν χρειαζεται confirmation .. !!!???

Παρ ολα αυτα ομως δοκιμασα να περασω 50 ευρω απο ppl σε leu unconfirmed και το δεχθηκε ..

Εν αναμονη και θα ενημερωσω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, mngplus είπε

Τελικά το PayPal άλλαξε την πολιτική του... Δεν δέχεται Virtual Banks. Οπότε όσοι έχουν IBAN σε τέτοιες τράπεζες ας ξεχάσουν το PayPal

PP.png

Τι σημαίνει "virtual banks" και από που κι ως που είναι τέτοιες οι revolut, leupay κλπ.; Κανονικές τραπεζικές άδειες διαθέτουν πλέον όλες. Φυσικά υποκαταστήματα δηλαδή ζητάει να βλέπει το Paypal για να είναι χαρούμενο; Εγώ πέρασα το ΙΒΑΝ (και) της Revolut πριν μόλις 2 εβδομάδες. Τώρα αν άλλαξε κάτι ακόμα πιο πρόσφατα δεν το ξέρω, αλλά να μου επιτρέψεις να αμφιβάλλω και να αρχίσω να εικάζω ότι το support του paypal άρχισε κι αυτό να λέει ανοησίες είτε από άγνοια είτε μη ξέροντας να δώσει λύσεις σε κάποια προβλήματα (μου θυμίζει κάτι Ελληνικές εταιρείες...).

Και το στηρίζω το παραπάνω (περί ανοησιών που εκστομίζουν επειδή δεν ξέρουν τι φταίει) στο ότι ΟΥΤΕ κανένας περιορισμός με διαφορετική χώρα ΙΒΑΝ υπάρχει σε καμία περίπτωση. Ουδέποτε αντιμετώπισα πρόβλημα με μη Ελληνικό ΙΒΑΝ έως τώρα ακόμα και πριν 15 μέρες που λέω, ενώ κάτι τέτοιες φήμες διαδίδονταν εδώ και μήνες από κάποιους. Έχω συνδεδεμένα ΙΒΑΝ Μάλτας από Leupay (δύο), Γερμανίας από Ν26 και πλέον και Αγγλίας από Revolut. Ουδέποτε συνάντησα το παραμικρό πρόβλημα κατά τη σύνδεσή τους με το τελευταίο προ 15 ημερών όπως είπα. Εννοείται ότι όλα τα ψηφία του ΙΒΑΝ τα περνάμε χωρίς ούτε ένα κενό είτε μεταξύ του κάθε ψηφίου είτε κατά ομάδες. Κολλητά πρέπει να είναι όλα από το πρώτο γράμμα μέχρι το τελευταίο νούμερο.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελικά οσοι προλάβαμε και εδω προλάβαμε :P

 

 

@theopan το παυπαλ ποτε δεν "συμπάθησε" την ρεβο και απο οτι κατάλαβα με αυτην την δικαιολογία βρήκε τροπο να την πετάξει πάλι εξω

Ο χρόνος θα δείξει οπως και με την καρτα.

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

@theopan το παυπαλ ποτε δεν "συμπάθησε" την ρεβο και απο οτι κατάλαβα με αυτην την δικαιολογία βρήκε τροπο να την πετάξει πάλι εξω

Ο χρόνος θα δείξει οπως και με την καρτα.

Εγώ ξαναλέω ότι δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα, ούτε συνδέοντας την κάρτα παλιότερα ούτε το ΙΒΑΝ τώρα. Το τελευταίο που μπορώ να εικάσω είναι ότι αυτοί που έχουν παρόμοια προβλήματα (ιδίως με τη σύνδεση ΙΒΑΝ τραπεζών άλλων χωρών) ίσως φταίει το ότι δεν έχουν κάνει ταυτοποίηση (lift limits) στο Paypal. Εγώ είμαι ταυτοποιημένος χρόνια πριν ξεκινήσω να ασχολούμαι με αυτά.

Επεξ/σία από theopan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/3/2018 στις 2:22 ΜΜ, Blacktan είπε

Παρ ολα αυτα ομως δοκιμασα να περασω 50 ευρω απο ppl σε leu unconfirmed και το δεχθηκε ..

Εν αναμονη και θα ενημερωσω .

περασαν σημερα απο ppl σε leu τα 50€ χωρις να εχει γινει confirmation account με τα 2 εμβασματακια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...