Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα απο public μια sony και την ακυρωσα. Η αγορα εγινε στις 25/4 και η ακυρωση μετα απο καμια ωρα. Μεσω paypal φυσικα και τραβηξε τα χρηματα απο τραπεζα του εξωτερικου. 
Ενω λεει πως εχει γινει refunded η συναλλαγη τα χρηματα δεν ειναι ουτε στη τραπεζα αλλα ουτε στο paypal balance μου. 
Καμια ιδεα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Κάρτα είναι φυσικά σε ευρώ όπως και ο λογαριασμός μου. Στο ιντερνετικό μαγαζί , οι τιμές είναι σε ευρώ. Στο paypal balance , δείχνει balance σύνολο σε ευρώ , αλλά από κάτω στα currencies γράφει το ποσό σε αγγλικές λίρες. Πρέπει να μετατραπούν αυτές ;

Αν γράφει το ποσό σε λίρες τοτε η αγορά σου είναι σε λίρες, δεν είναι σε ευρώ, οπότε αυτό που λέμε δεν γίνεται.

54 λεπτά πριν, greed είπε

Αγορασα απο public μια sony και την ακυρωσα. Η αγορα εγινε στις 25/4 και η ακυρωση μετα απο καμια ωρα. Μεσω paypal φυσικα και τραβηξε τα χρηματα απο τραπεζα του εξωτερικου. 
Ενω λεει πως εχει γινει refunded η συναλλαγη τα χρηματα δεν ειναι ουτε στη τραπεζα αλλα ουτε στο paypal balance μου. 
Καμια ιδεα;

Τα χρήματα θα επιστρέψουν στη κάρτα σου μετά από δέκα δεκαπέντε μέρες

3 ώρες πριν, giorgos1966 είπε

Εχει αλλα πριν λιγο εκανα διαγραφη του λογαριασμου. Παω να δημιουργησω καινουργιο  μου ζηταει email, τον δινω με αλλο κωδικο να μπαινω.Κανω εγγραφη αλλα στο state δεν εχει την Ελλαδα... Εκει στη δημιουργια λογαριαμου ενοω. Δινω ονομα διευθυνση κτλ 

Γιατί έκανες διαγραφή λογαριασμού;

 

Περιττό να σου πω ότι, οι κάρτες που είχες τον προηγούμενο και οι λογαριασμοί δεν μπορούν να μπούνε σε καινούργιο λογαριασμό.

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αν γράφει το ποσό σε λίρες τοτε η αγορά σου είναι σε λίρες, δεν είναι σε ευρώ, οπότε αυτό που λέμε δεν γίνεται.

Τα χρήματα θα επιστρέψουν στη κάρτα σου μετά από δέκα δεκαπέντε μέρες

Γιατί έκανες διαγραφή λογαριασμού;

Περιττό να σου πω ότι, οι κάρτες που είχες τον προηγούμενο και οι λογαριασμοί δεν μπορούν να μπούνε σε καινούργιο λογαριασμό.

Οχι ειχα αλλο λογαριασμο τοτε και δεν τον χρησιμοποιησα ποτε... Τωρα εβαλα καινουργιο λογαριασμο και το δεχτηκε κανονικα.Τωρα ομως πως θα συνδεσω την καρτα που εχω συνδεδεμενη με τον λογαριασμο μου; Δεν ειναι πιστωτικη.Εχω ομως και προπληρωμενη της ιδιας τραπεζας (Εθνικη), εαν την δεχεται. Αλλα τον τροπο δε καταλαβαινω...

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Αν γράφει το ποσό σε λίρες τοτε η αγορά σου είναι σε λίρες, δεν είναι σε ευρώ, οπότε αυτό που λέμε δεν γίνεται.

Το μαγαζί γράφει τιμές σε ευρώ. Ο λογαριασμός μου είναι ελληνικός και είναι φυσικά σε ευρώ.

Το paypal balance είναι έτσι 

5ae9f67c2881c_paypalbalance.png.78648764c066f177437e68ebd583cbaf.png

Πρέπει στο paypal , να κάνω μετροπή σε ευρώ ;

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια απορια μικρη .

Ακολουθησα τα βηματα και αλλαξα την επιλογη σε "Bill me in the currency listed on the seller’s invoice" ωστε η μετατροπη να γινεται απο την τραπεζα.

Πρεπει να εχω και ως Primary Currency ,το νομισμα στο οποιο κανω τη συναλλαγη ή ειναι ασχετο αυτο ;

Ρωταω γιατι αλλες φορες αγοραζω σε USD , αλλες σε AUD και αλλες σε GBP .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Dr_73 είπε

Το μαγαζί γράφει τιμές σε ευρώ. Ο λογαριασμός μου είναι ελληνικός και είναι φυσικά σε ευρώ.

Το paypal balance είναι έτσι 

5ae9f67c2881c_paypalbalance.png.78648764c066f177437e68ebd583cbaf.png

Πρέπει στο paypal , να κάνω μετροπή σε ευρώ ;

Το σιτε μπορει να γράφει τιμη σε ευρω αλλα στην πραγματικότητα πουλάει σε λιρες, απλά σε ενημερώνει ποσα περίπου θα πληρώσεις σε ευρω

 

 

 

 

 

 

 

H PayPal είναι πλέον διαθέσιμη στα ελληνικά

 
Γεια σας! Η PayPal διατίθεται πλέον στα ελληνικά, για ευκολότερες αγορές στη γειτονιά σας ή σε ολόκληρο τον κόσμο.

Σε περίπτωση προβλήματος, μπορούμε επίσης να σας βοηθήσουμε να λάβετε επιστροφή των χρημάτων σας και των εξόδων αποστολής.

 

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/home.

Επεξ/σία από NikosKallithea
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Το σιτε μπορει να γράφει τιμη σε ευρω αλλα στην πραγματικότητα πουλάει σε λιρες, απλά σε ενημερώνει ποσα περίπου θα πληρώσεις σε ευρω

 
 
 

 

Σχετικά με το τι μπορώ να κάνω ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Dr_73 είπε

Σχετικά με το τι μπορώ να κάνω ;

Τίποτα δεν μπορείς να κανεις, εξαρτάται απο την πολιτική που ακολουθεί ο πωλητής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Τίποτα δεν μπορείς να κανεις, εξαρτάται απο την πολιτική που ακολουθεί ο πωλητής

Δηλαδή ενώ έχει λεφτά ο λογαριασμός , δεν μπορώ να κάνω την αγορά (μέχρι να μεταφερθούν με οποιοδήποτε τρόπο στο paypal balance) ...

Επεξ/σία από Dr_73
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H PayPal είναι πλέον διαθέσιμη στα Ελληνικά.

_v=1513011920

Γεια σας! Η PayPal διατίθεται πλέον στα Ελληνικά, για ευκολότερες αγορές στη γειτονιά σας ή σε ολόκληρο τον κόσμο.

Σε περίπτωση προβλήματος, μπορούμε επίσης να σας βοηθήσουμε να λάβετε επιστροφή των χρημάτων σας και των εξόδων αποστολής.

(If you want to use PayPal in the language you were previously using, go to your account settings and switch back your language.)
    
Μετάβαση στον λογαριασμό σας "PayPal".

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα. Μου ηρθαν 2 μικρα ποσα στο νεο λογαριασμο που δημιουργησα και μου στειλανε αυτο το emai μετα ,αφου τα εβαλα στη φορμα: << 

Your PayPal account is Verified and your sending limits were removed  
  Dear ....................., 

Your National Bank of Greece, S.A. bank account x-xx56 was confirmed, and your sending limits were removed.

Your PayPal account is Verified

Now that your account is Verified, you can send payments from your bank account even when your PayPal balance is zero.

Verification increases customer trust, so thank you for taking this extra step, and enjoy the benefits of being a Verified PayPal member.


Yours sincerely,
PayPal  >>

Αρα ειμαι ενταξει τωρα και μπορω να κανω συναλαγες-αγορες και χωρις να εχω συνδεσει καποια καρτα πιστωτικη η χρεωστική;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, giorgos1966 είπε

Καλησπερα. Μου ηρθαν 2 μικρα ποσα στο νεο λογαριασμο που δημιουργησα και μου στειλανε αυτο το emai μετα ,αφου τα εβαλα στη φορμα: << 

Your PayPal account is Verified and your sending limits were removed  
  Dear ....................., 

Your National Bank of Greece, S.A. bank account x-xx56 was confirmed, and your sending limits were removed.

Your PayPal account is Verified

Now that your account is Verified, you can send payments from your bank account even when your PayPal balance is zero.

Verification increases customer trust, so thank you for taking this extra step, and enjoy the benefits of being a Verified PayPal member.


Yours sincerely,
PayPal  >>

Αρα ειμαι ενταξει τωρα και μπορω να κανω συναλαγες-αγορες και χωρις να εχω συνδεσει καποια καρτα πιστωτικη η χρεωστική;

Ρωτα πρώτα στην τράπεζα πόσο θα σε χρεώνουν για κάθε ποσό που θα τραβά το paypal γιατι μπορεί να μη σε συμφέρει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, spartak1 είπε

Ρωτα πρώτα στην τράπεζα πόσο θα σε χρεώνουν για κάθε ποσό που θα τραβά το paypal γιατι μπορεί να μη σε συμφέρει....

Αυτο φιλε μου το λες γιατι δεν εχω συνδεδεμενη μία καρτα και θα τραβαει το paypal απευθειας απο το λογαριασμο; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, giorgos1966 είπε

Αυτο φιλε μου το λες γιατι δεν εχω συνδεδεμενη μία καρτα και θα τραβαει το paypal απευθειας απο το λογαριασμο; 

Ακριβως γιαυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, spartak1 είπε

Ακριβως γιαυτο.

Γιατι ομως δεν δεχεται να συνδεθει η καρτα που εχω για τον λογαριασμο αυτον; Εχω και prepaid αλλα ουτε αυτη συνδεεται...Τι κανω λαθος; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...