Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, spartak1 είπε

Η χρέωση για κανονική προτεραιότητα στο έμβασμα είναι 1 ευρω. Για υψηλή προτεραιότητα  είναι 2,5 ευρω. Δε χρεώνεται το sms για extra pin. Απλα η διατύπωση της Πειραιώς είναι προβληματική και δημιουργεί αυτη την εντύπωση

Αν δεν ξέρουν τι γράφουν , πάω πάσο. Και το ίδιο το sms πάντως γράφει ότι χρεώθηκε 1,50 ευρώ. Με την υψηλή προτεραιότητα, έκανα το πρώτο έμβασμα δοκιμαστικά , τη μέρω της πρωτομαγιάς στις 14.30 (ώρα ελλάδος) και πήρα email από το paypal ότι περάστηκαν στο λογαριασμό στις 01.00 στις 3 του μήνα. Την ίδια στιγμή έκανα το δεύτερο και πήγε την ίδια μέρα στις 21.30 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, Dr_73 είπε

Αν δεν ξέρουν τι γράφουν , πάω πάσο. Και το ίδιο το sms πάντως γράφει ότι χρεώθηκε 1,50 ευρώ. Με την υψηλή προτεραιότητα, έκανα το πρώτο έμβασμα δοκιμαστικά , τη μέρω της πρωτομαγιάς στις 14.30 (ώρα ελλάδος) και πήρα email από το paypal ότι περάστηκαν στο λογαριασμό στις 01.00 στις 3 του μήνα. Την ίδια στιγμή έκανα το δεύτερο και πήγε την ίδια μέρα στις 21.30 .

Ο λόγος που στέλνεις εμβάσματα στο paypal και δεν συνδέεις μία κάρτα, Ποιος είναι;

Ετσι ενημερωτικά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Ο λόγος που στέλνεις εμβάσματα στο paypal και δεν συνδέεις μία κάρτα, Ποιος είναι;

Ετσι ενημερωτικά

Είχα συνδέσει την κάρτα πριν από μήνες. Όταν προσπάθησα να κάνω αγορά , δεν τράβηξε χρήματα από την κάρτα. Αυτό ήταν το αρχικό μου ερώτημα (το γιατί) .

Αν και περιττό , υπενθυμίζω ότι η κάρτα είναι debit (visa) πειραιώς και ο λογαριασμός που είναι συνδεδεμένος με αυτή, 

είχε πολλαπλάσια χρήματα από αυτά που έπρεπε να τραβήξει .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα βοήθηστε με σε κάτι .αν είναι άκυρο το θέμα συγχώρησε με προκαταβολικά .η κοπελα μου είχε φτιαξει παλιά έναν λογαριασμο σύο paypal τον οποίο δεν χρησιμοποίησε ποτε ουτε έκανε κάποια αγορά ουτε σύνδεσε κάποιον λογαριασμό η κάρτα .της ήρθε σήμερα ενα μέιλ που λέει paypal thanks for trannsaction .you sending money to udin ltd united kingdom for $ 1,650,000 usd .πιο κάτω λέει view your invoice και customer view . τι παιζει τώρα με αυτό το μέιλ ;ρννοειτε δεν πήρε τίποτα ουτε καν ξέρει πως λειτουργει απλα έχει αγχωθει μια που δεν ξέρει πολλά όπως και εγώ .ευχαριστώ για πιθανή απάντηση - βοήθεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, deadendkings είπε

Καλησπέρα βοήθηστε με σε κάτι .αν είναι άκυρο το θέμα συγχώρησε με προκαταβολικά .η κοπελα μου είχε φτιαξει παλιά έναν λογαριασμο σύο paypal τον οποίο δεν χρησιμοποίησε ποτε ουτε έκανε κάποια αγορά ουτε σύνδεσε κάποιον λογαριασμό η κάρτα .της ήρθε σήμερα ενα μέιλ που λέει paypal thanks for trannsaction .you sending money to udin ltd united kingdom for $ 1,650,000 usd .πιο κάτω λέει view your invoice και customer view . τι παιζει τώρα με αυτό το μέιλ ;ρννοειτε δεν πήρε τίποτα ουτε καν ξέρει πως λειτουργει απλα έχει αγχωθει μια που δεν ξέρει πολλά όπως και εγώ .ευχαριστώ για πιθανή απάντηση - βοήθεια .

Απάτη είναι. Μην ασχοληθείς(μην πατησεις το Link)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα απο ενα digital online store εναν κωδικο για ενα παιχνιδι στο ps4 αλλα ενω μου εστειλαν εναν κωδικο ηταν για αλλου region και οχι Ελλαδας με αποτελεσμα ο κωδικος απλα να μην δουλευει στο psn id μου.

 

Το αποτελεσμα εκανα dispute και μετα claim στο paypal αναφερωντας ολα αυτα αλλα δυστυχως το paypal αντι να μου κανει refund ολο το ποσο παρολο που ηταν μικρο απλα μου εστειλε μηνυμα οτι δεν δικαιουμε refun παρολο που ο κωδικος που μου εδωσε το online store δεν ισχυει για το δικο μου psn id και δεν μπορω να το χρησιμοποιησω..

 

Γιατι συνεβει αυτο ξερει κανις?

 

Ενω σε σχεδον ολα τα υλικα προιοντα που εχω αγορασει απο online stores δεν ειχα προβλημα με το paypal full refund οταν φυσικα δεν μου ηρθαν τα προιοντα που ειχα παραγγειλει με τον κωδικο ειχα θεμα και δεν μου εγινε το full refund απο paypal.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι?

Μα αφου στους ορους λεει για οτιδηποτε digital ή physical και στη διαδικασια dispute/claim σου δινει και την δυνατοτητα να διαλεξεις αν ειναι digital ή physical οτι αγορασες.

 

Και γιατι σε μια αλλη αγορα κωδικου που ειχα κανει και δεν μου ειχαν στειλει καν τον κωδικο μετα απο 2 μερες μου εκανε κανονικα full refund το paypal?

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Γιατι?

Μα αφου στους ορους λεει για οτιδηποτε digital ή physical και στη διαδικασια dispute/claim σου δινει και την δυνατοτητα να διαλεξεις αν ειναι digital ή physical οτι αγορασες.

Και γιατι σε μια αλλη αγορα κωδικου που ειχα κανει και δεν μου ειχαν στειλει καν τον κωδικο μετα απο 2 μερες μου εκανε κανονικα full refund το paypal?

Μπορείς να βάλεις το link της αγορας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Του site που δεν μου εστειλαν σε 2 μερες τον κωδικο και μετα απο το dispute/claim μου επεστρεψε τα λεφτα το paypal με full refund?

 

Επιτρεπεται απο το site να βαλω λινκ αλλου site που ειναι και για αγορα προιοντος?

 

Εννοειτε οτι εχω ξανα αγορασει παλιοτερα απο αυτο το site και ολα ηταν οκ.

Και ξερω οτι δουλευει με απλους χρηστες που εχουν κωδικους και θελουν να τους πουλησουν.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
32 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Του site που δεν μου εστειλαν σε 2 μερες τον κωδικο και μετα απο το dispute/claim μου επεστρεψε τα λεφτα το paypal με full refund?

Επιτρεπεται απο το site να βαλω λινκ αλλου site που ειναι και για αγορα προιοντος?

Εννοειτε οτι εχω ξανα αγορασει παλιοτερα απο αυτο το site και ολα ηταν οκ.

Και ξερω οτι δουλευει με απλους χρηστες που εχουν κωδικους και θελουν να τους πουλησουν.

Αναφερει ότι:

Note: Code extends the validity of your account for 30 days. It works only on US  accounts.

Playstation Plus CARD PSN NORTH AMERICA 30 Days

RegionNORTH AMERICA

 

 

 

Επεξ/σία από spartak1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραια και?

Σου ειπα οτι δεν μου εστειλαν καν τον κωδικο.

Και αυτος ακριβως ειναι ο λογος που το paypal μου επεστρεψε ολα τα λεφτα.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Ωραια και?

Σου ειπα οτι δεν μου εστειλαν καν τον κωδικο.

Και αυτος ακριβως ειναι ο λογος που το paypal μου επεστρεψε ολα τα λεφτα.

Εννοουσα να βαλεις το site που σου εστειλε το νεο κωδικο. Οχι το παλιο site

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το site το οποιο μου εστειλε κωδικο που δεν τον δεχοταν η κονσολα μου δεν υπαρχει πλεον αυτο το προιον που ειχα αγορασει απο το site. Ισως μετα το σκηνικο που εγινε και δεν μου εκανε refund το paypal να το κατεβασαν απο το site τους.

 

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...