Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να κανω κατι αγορες μεσω internet μεσω paypal. Ξερεις ποια προπληρωμενη μπορει να μπει στο paypal για να αγορασω? Επειδη ειμαι 19 χρονων και δεν εχω πιστωτικη

 

 

Προπληρωμενη απο οσο γνωριζω φιλε μπορεις με visa electron να κανεις τη δουλεια σου.

Πανε σε καποια τραπεζα ανοιξε εναν λογαριασμο βαλε μεσα καποια χρηματα ωστε να εχεις για τις αγορες σου και πες τους να σου εκδωσουν μια καρτουλα visa electron.

Απλα πραγματα.

Εχει γινει εκτενεστατη συζητηση για το θεμα σε αυτο το thread.

κοιτα λιγο και τα προηγουμενα θεματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα,έχω να κάνω μία ερώτηση..Πρόσφατα έχασα τν πιστωτική μου,πήρα τηλέφωνο τν τράπεζα να μου τν ακυρώσουν.'Ομως είχα και λογαριασμό paypal,τώρα να κάνω edit στν πιστωτική και να βάλω τα στοιχεία της καινούργιας κάρτας ή να κάνω add new credit card?Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τν απάντηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω πως δεν θα εχεις προβλημα αλλα μπορεις να αποστειλεις μνμ στην εν λογο υπηρεσια και να δεις τι απαντηση θα παρεις (ωστε να εισαι 100% σιγουρος).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια επειγον.μου βαλανε κατι λεφτα μεσω paypal κ επειδη ξεπερασα τα 1000 ευρω μου στειλανε mail οπου μου ζητανε ταυτοτητα και ενα εγγραφο που να αποδεικνυει τη διευθυνση μου.ολα οκ μεχρι εδω.το θεμα ειναι οτι επισης ζητησανε πληροφοριες απο τους προμηθευτες μου και παγωσανε προς το παρων το λογαριασμο.

 

το βασικο ειναι οτι εγω ουσιαστικα θα στειλω σε αυτον που μου βαλε τα λεφτα προσωπικα αντικειμενα κ δεν εχω καμια αποδειξη γι αυτα.τους το ειπα στο τηλεφωνο κ μου ειπανε θα το κοιταξουνε.μπορουνε να κανουνε κατι? εχει συμβει σε κανεναν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον λιγο ηλιθια ερωτηση αλλα δεν ξερω οποτε θα το πω

Οταν φτιαχνεις λογαριασμο λεει οτι σου κρατα 1.5euro και για τα παρεις πισω και να αυξηθουν τα ορια πρεπει να βαλεις εναν κωδικο

Που βρισκω αυτον τον κωδικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά Καλησπέρα σας παρακαλώ λίγη βοήθεια γιατί θα σκάσω όσοι γνωρίζουν από paypal. Έχω λογαριασμό και μια Prepaid card τις Κύπρου. Την Τετάρτη που πέρασε κατέθεσα στην κάρτα 15Ε πάω να την εισαγω στο paypal την δέχεται όλα ωραία άλλα φτάνει σε ένα σημείο που μου ζητάει έναν paypal code για να συνεχίσω και μου λέει ότι αυτός θα εμγανιστεί σε 2-3 ημέρες από τότε μέχρι σήμερα δεν έχει γίνει τίποτα και έχω να νεύρα μου γιατί επίγομαι για μια αγορα!Να ρωτήσω προσπάθησα να κάνω μια και σαν πληρωμή μέσω paypal έβαλα την κάρτα visa μου(της Κύπρου)μου έβγαζε εκεί κάτι και μετά μόλις ξαναπάτησα να κάνω την διαδικασία μου λέει ότι τα λεφτά έχουν είδη σταλθεί αυτό σιμαίνει ότι τα πείρε τελικά?παρακαλώ όποιος ξέρει να βοηθήσει tnks εκ των προταίρων και Καλό Πάσχα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες paypal code μάλλον αναφέρεσαι στον κωδικό για να κάνεις verify την κάρτα σου στο paypal. ο μόνος τρόπος να μάθεις τον κωδικό είναι να πας στο υποκατάστημα που έβγαλες την κάρτα και να πάρουν αυτοί στα κεντρικά για να σου πούνε τοn κωδικό. ο κωδικός είναι ένα αλφαριθμητικό που εμφανίζεται με χρέωση 1.5 ευρώ από paypal.

όσο αφορά το 2ο θέμα σου, επέλεξες να πληρώσεις με βίζα? για δώσε λινκ καταστήματος και τι ακριβώς διαδικασία ακολούθησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα ρε παιδια !

ειμαι καινουργιος στο forum και για να μην ανοιξω καινουργιο θεμα γραφω την απορια μου.

 

Λοιπον εκανα εγγραφη στο paypal και πριν βαλω τον 4ψιφιο κωδικο βιαστικα και εκανα μια αγορα απο e-bay αξιασ 350 ευρο.στην συναλαγη αρχικα εγιναν ολα ενταχει αλλα μετα μου ηρθε ενα μαιλ απο paypal πως εχετε υπερβει το οριο κτλ και τα λεφτα τα εχει δεσμευσει το paypalκαι ενα σωρο το ιδιο εστειλε και στον πωλητη του ebay.μετα απο 2 μερες (σημερα πηρα τον κωδικο απο την τραπεζα τον εβαλα και λεει οτι γινεται ερευνα και τα χρηματα η θα σταλθουν η θα τα παρς πησω.

Η ερωτηση μου ειναι αν σας εχει τυχει κατι τετιο και αν κραταει πολυ αυτη η ερευνα μεχρι να πανε τα χρηματα?

 

Σας ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλες γιορτες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν γεια σας και από εμένα,

Θέλω να απαντήσω στον φίλο που λέει ότι έχει κυπριακή prepaid κάρτα.

Λοιπόν αυτό που σου λέει η σελίδα ότι θα σου σταλεί ένας κωδικός στήν τράπεζα και από εκέι θα το δείς , αν έχεις λοιπόν e-banking θα δείς ότι έχεις δεσμευμένα χρήματα στην προκιμένη περίπτωση 1,5 ευρώ θα το δείς λοιπόν μετά όταν περάσει στην κατάσταση συναλαγής που έγινε εκείνο τον κωδικό τον βάζειςστο paypal .

Τώρα για το άν μπορείς να πέρνεις χρήματα να σε πληρώνουν σε πράγματα που πουλάς , γίνεται !!!! Εγώ δουλευω με την Λαική και είναι οκ.

B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν γεια σας και από εμένα,

Θέλω να απαντήσω στον φίλο που λέει ότι έχει κυπριακή prepaid κάρτα.

Λοιπόν αυτό που σου λέει η σελίδα ότι θα σου σταλεί ένας κωδικός στήν τράπεζα και από εκέι θα το δείς , αν έχεις λοιπόν e-banking θα δείς ότι έχεις δεσμευμένα χρήματα στην προκιμένη περίπτωση 1,5 ευρώ θα το δείς λοιπόν μετά όταν περάσει στην κατάσταση συναλαγής που έγινε εκείνο τον κωδικό τον βάζειςστο paypal .

Τώρα για το άν μπορείς να πέρνεις χρήματα να σε πληρώνουν σε πράγματα που πουλάς , γίνεται !!!! Εγώ δουλευω με την Λαική και είναι οκ.

B)

 

καλημέρα

και εγώ έχω το ίδιο "πρόβλημα" αλλά γράφει στο pay-pal ότι θα μου στείλει η τράπεζα (Κύπρου συγκεκριμένα) ένα e-mail με τον κωδικό. Μόνο που εγώ δεν έχω λογαριασμό στην Κύπρου απλώς από εκεί πήρα την prepaid κάρτα. Δηλαδή θα πρέπει να πάω στην τράπεζα να πάρω τον κωδικό;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω να σας δω τωρα,αν μπορεσετε να μου βρειτε λυση για το προβλημα μου ειστε απιχτοι.

Λοιπον.Εχω εναν λογαριασμο στο paaypal(τον οποιο ειχα κανει για paid-to-click υπηρησιες).

Θελω να αγορασω ενα premium rapidshare λογαριασμο αλλα οι γονεις μου δεν με αφηνουνε ουτε πρωπληρομενη καρτα να βγαλω(φωβουντε μην τους κλεψουνε τα εκκατομυρια,μη χεσω :P).

 

Πως μπορω να αγορασω το λογαριασμο που θελω,στην ουσια πως να βαλω λεφτα στον paypal?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι "ζόρια" τραβάει τελευταία το paypal παίδες;

 

επειδή λέει έκανα τζίρο 1000 ευρώ σε πληρωμές κλπ,

πρέπει να στείλω φωτοτυπία ταυτότητας κ λογαριασμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...