Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 λεπτά πριν, doll είπε

Άρα τι μας συμφέρει; Να γίνεται η μετατροπή απο την κάρτα ή απο paypal?

Σχεδον ολες οι αναφορες που εχουν γινει εδω μεσα σε αυτο το ερωτημα που θετεις, λενε οτι συμφερει να γινεται η μετατροπη απο την καρτα και όχι απο το paypal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ τις έχω διαβάσει αλλά τελικά ισχύει; Και μεταξύ τραπεζών τη γίνεται; Ποιο είναι ίσως η πιο συμφέρουσα στην μετατροπή; Χρεώσεις μετατροπής δεν έχουν οι άλλες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν δραστηροποιείσαι στο ίντερνετ και έχεις ένα μικρό εισόδημα,περόιπου 200 ευρώ ανα μήνα, μπορεί να έχεις πρόβλημα με εφορία?Τα χρήματα αυτά δεν τα βγάζω στην κάρτα αλλα τα χρησιμοποιώ απευθείας απο πειπαλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, doll είπε

Που γίνεται η αλλαγή για μετατροπή συναλλάγματος από το Paypal και όχι από την κάρτα?

Κάνε κλικ εδω

18 ώρες πριν, arsenal είπε

Μπορεί κάποιος να μου απαντήσει αν δραστηροποιείσαι στο ίντερνετ και έχεις ένα μικρό εισόδημα,περόιπου 200 ευρώ ανα μήνα, μπορεί να έχεις πρόβλημα με εφορία?Τα χρήματα αυτά δεν τα βγάζω στην κάρτα αλλα τα χρησιμοποιώ απευθείας απο πειπαλ

Γραψε την ερωτηση εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, doll είπε

Και εγώ τις έχω διαβάσει αλλά τελικά ισχύει; Και μεταξύ τραπεζών τη γίνεται; Ποιο είναι ίσως η πιο συμφέρουσα στην μετατροπή; Χρεώσεις μετατροπής δεν έχουν οι άλλες;

ΟΛΕΣ οι ελληνικές κάρτες χρεώνουν έξτρα ποσό για την μετατροπή συναλλάγματος (δεν μιλάω για την συναλλαγματική ισοτιμία)

Εξτρα χρεώσεις για μετατροπές, περνάει η αγορά...δεν περνάει η αγορά λόγω CC ... ιστορίες για αγρίους  :unsure: 

Bγάλε ανθρωπέ μου μια κάρτα εξωτερικού (Revolut, N26, Leupay) να βρεις την ησυχία σου   :lol:   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, molot12 είπε

ΟΛΕΣ οι ελληνικές κάρτες χρεώνουν έξτρα ποσό για την μετατροπή συναλλάγματος (δεν μιλάω για την συναλλαγματική ισοτιμία)

Εξτρα χρεώσεις για μετατροπές, περνάει η αγορά...δεν περνάει η αγορά λόγω CC ... ιστορίες για αγρίους  :unsure: 

Bγάλε ανθρωπέ μου μια κάρτα εξωτερικού (Revolut, N26, Leupay) να βρεις την ησυχία σου   :lol:   

Oι πιστωτικές κάρτες της Εθνικής δε χρεώνουν ακόμα έξτρα για μετατροπή συναλλάγματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα θα ήθελα μια βοήθεια σύνδεσα τον τραπεζικό λογαριασμό με το paypal μου εμφανίστηκαν τα 2 ποσα στον λογαριασμό τα είδα μέσο e-banking και τα έβαλα για επιβεβαίωση στο paypal όμως τώρα μου βγάζει ότι απαιτείται έγκριση μέσα σε ένα κίτρινο πλαίσιο γιατί συμβαίνει αυτό???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με πληρωμές στο Paypal? Ενώ πριν μια βδομάδα αγόρασα κανονικά από Brickowl.com απο κατάστημα Αγγλίας κάποια κομμάτια Lego, χθες και σήμερα από το ίδιο site αλλά από διαφορετικό κατάστημα πάλι Αγγλίας δεν περνάει ούτε με Mastercard ούτε με Visa που έχω συνδεδεμένες. Eurobank και οι δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/15/2018 στις 1:46 ΜΜ, siegfried_gr είπε

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με πληρωμές στο Paypal? Ενώ πριν μια βδομάδα αγόρασα κανονικά από Brickowl.com απο κατάστημα Αγγλίας κάποια κομμάτια Lego, χθες και σήμερα από το ίδιο site αλλά από διαφορετικό κατάστημα πάλι Αγγλίας δεν περνάει ούτε με Mastercard ούτε με Visa που έχω συνδεδεμένες. Eurobank και οι δύο.

μια απ'τα ίδια, έχω γράψει και σε άλλο νήμα εδώ στο thread του ίντερνετ. Μια βδομάδα πριν παρήγγειλα ένα usb από κατάστημα Γερμανίας  και πλήρωσα κανονικά με paypal.

Πριν τρεις μέρες παρήγγειλα από ebay- κατάστημα Φινλανδίας, δύο κούπες και δεν μπορώ να πληρώσω με καμία κάρτα, είτε μέσω paypal είτε με τον αριθμό της κάρτας, eurobank και εθνική..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/5/2018 στις 1:46 ΜΜ, siegfried_gr είπε

Αντιμετωπίζει κάνεις πρόβλημα με πληρωμές στο Paypal? Ενώ πριν μια βδομάδα αγόρασα κανονικά από Brickowl.com απο κατάστημα Αγγλίας κάποια κομμάτια Lego, χθες και σήμερα από το ίδιο site αλλά από διαφορετικό κατάστημα πάλι Αγγλίας δεν περνάει ούτε με Mastercard ούτε με Visa που έχω συνδεδεμένες. Eurobank και οι δύο.

 

1 ώρα πριν, janus5555 είπε

μια απ'τα ίδια, έχω γράψει και σε άλλο νήμα εδώ στο thread του ίντερνετ. Μια βδομάδα πριν παρήγγειλα ένα usb από κατάστημα Γερμανίας  και πλήρωσα κανονικά με paypal.

Πριν τρεις μέρες παρήγγειλα από ebay- κατάστημα Φινλανδίας, δύο κούπες και δεν μπορώ να πληρώσω με καμία κάρτα, είτε μέσω paypal είτε με τον αριθμό της κάρτας, eurobank και εθνική..

Έχουν περάσει πλέον τρία χρόνια με τά capital control.

Οι συναλλαγές σας κόβονται από τις ελληνικές τράπεζες. Πάρτε τους τηλέφωνο να τους ρωτήσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα 

Πριν καιρό είχα αγοράσει μια οθόνη για ένα tablet και ήρθε σπασμένη , στην αρχή ήθελε ο πωλητής να μου δώσει λιγότερα χρήματα .....με τα ζόρια την δέχτηκε και την έστειλα πίσω δεν εμφανίστηκε ποτέ να την παραλάβει από το τελωνείο της Κίνας .....έκανα αίτηση αμφισβήτησης στην eurobank και την οποία και κέρδισα μια εβδομάδα μετά μπαίνω στον λογαριασμό μου paypal και δεν μπορώ να κάνω καμιά αγορά λόγω του συγκεκριμενου προβλήματος (printscreen).....Μπορεί το paypal να τραβήξει αφθαιρετα χρήματα από τον λογαριασμό μου.....η κάρτα από την οποία έγινε η συναλλαγή έχει ακυρωθεί για λογούς ασφάλειας και μου ζητούν κίνηση της κάρτας ....Τι να κάνω.. 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...