Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είχα μέσα 60€ Αγόρασα κάτι με 100 και βλέπω ότι πήρε όλο το ποσό από την κάρτα 

Γιατί? 

Παλιά σε ρωταγε να πάρει τα 60 από το υπόλοιπο και τα 40 από την κάρτα. 

Αν ακυρώσω την αγορά ή επιστροφή θα γίνει στην κάρτα ή θα μπει όλο το ποσό στο PayPal? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, corsair04 είπε

καλημέρα 

Πριν καιρό είχα αγοράσει μια οθόνη για ένα tablet και ήρθε σπασμένη , στην αρχή ήθελε ο πωλητής να μου δώσει λιγότερα χρήματα .....με τα ζόρια την δέχτηκε και την έστειλα πίσω δεν εμφανίστηκε ποτέ να την παραλάβει από το τελωνείο της Κίνας .....έκανα αίτηση αμφισβήτησης στην eurobank και την οποία και κέρδισα μια εβδομάδα μετά μπαίνω στον λογαριασμό μου paypal και δεν μπορώ να κάνω καμιά αγορά λόγω του συγκεκριμενου προβλήματος (printscreen).....Μπορεί το paypal να τραβήξει αφθαιρετα χρήματα από τον λογαριασμό μου.....η κάρτα από την οποία έγινε η συναλλαγή έχει ακυρωθεί για λογούς ασφάλειας και μου ζητούν κίνηση της κάρτας ....Τι να κάνω.. 

Screenshot_1.png

Screenshot_2.png

Το παυπαλ το ειχες ενημερώσει οτι επεστρεψες το προιόν;

Ειχεις ανοιξει dispute;

3 ώρες πριν, adi32 είπε

Είχα μέσα 60€ Αγόρασα κάτι με 100 και βλέπω ότι πήρε όλο το ποσό από την κάρτα 

Γιατί? 

Παλιά σε ρωταγε να πάρει τα 60 από το υπόλοιπο και τα 40 από την κάρτα. 

Αν ακυρώσω την αγορά ή επιστροφή θα γίνει στην κάρτα ή θα μπει όλο το ποσό στο PayPal? 

Για να γίνει αυτο που περιγράφεις πρέπει το Balance η κάρτα και η αγορά να είναι ακριβώς στο ίδιο νόμισμα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μίλησα με Eurobank. Για κάποιο απίθανο λόγο κόβεται λόγω capital controls.  Το παλικάρι στο τηλέφωνο είδε όλες τις προσπάθειες μου (περίπου 10) όλες απόρριψη ειχαν capital control. Οταν του είπα ότι πέρασε πριν από μια βδομάδα το ίδιο μου είπε πως ναι έχει ξανασυμβεί πολλές φορές και σε άλλους πελάτες να μην περνάει συναλλαγή που είχαν κάνει κανονικά παλιότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ‎14‎/‎5‎/‎2018 στις 9:22 ΜΜ, spartak1 είπε

Oι πιστωτικές κάρτες της Εθνικής δε χρεώνουν ακόμα έξτρα για μετατροπή συναλλάγματος

Μιλάμε για ένα είδος καρτών (πιστωτικές μόνο) που έχει αφήσει χωρίς προμήθεια (προς το παρόν) μια μόνο τράπεζα (η ΕΤΕ). Πόσοι άραγε διαθέτουν πιστωτική στην ΕΤΕ; Ένα 5-10% όσων κάνουν αγορές σε συνάλλαγμα; Εγώ π.χ. δεν έχω. Η λύση πλέον -από κάθε άποψη- είναι κάρτες εξωτερικού και τελείωσε το θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 ώρα πριν, siegfried_gr είπε

Μίλησα με Eurobank. Για κάποιο απίθανο λόγο κόβεται λόγω capital controls.  Το παλικάρι στο τηλέφωνο είδε όλες τις προσπάθειες μου (περίπου 10) όλες απόρριψη ειχαν capital control. Οταν του είπα ότι πέρασε πριν από μια βδομάδα το ίδιο μου είπε πως ναι έχει ξανασυμβεί πολλές φορές και σε άλλους πελάτες να μην περνάει συναλλαγή που είχαν κάνει κανονικά παλιότερα.

και ´μένα το ίδιο μ είπαν από eurobank, ότι η συναλλαγή κόβεται λόγω cc χωρίς να φαίνεται περαιτέρω αιτιολογία..

Επεξ/σία από janus5555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Το παυπαλ το ειχες ενημερώσει οτι επεστρεψες το προιόν;

Ειχεις ανοιξει dispute;

Για να γίνει αυτο που περιγράφεις πρέπει το Balance η κάρτα και η αγορά να είναι ακριβώς στο ίδιο νόμισμα.

ναι μου έδωσε και τα χρήματα από τα μεταφορικά πίσω ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/5/2018 στις 9:16 ΜΜ, molot12 είπε

ΟΛΕΣ οι ελληνικές κάρτες χρεώνουν έξτρα ποσό για την μετατροπή συναλλάγματος (δεν μιλάω για την συναλλαγματική ισοτιμία)

Εξτρα χρεώσεις για μετατροπές, περνάει η αγορά...δεν περνάει η αγορά λόγω CC ... ιστορίες για αγρίους  :unsure: 

Bγάλε ανθρωπέ μου μια κάρτα εξωτερικού (Revolut, N26, Leupay) να βρεις την ησυχία σου   :lol:   

Ποια προτείνεις απο τις τρεις και γιατί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την Leupay δεν την ξέρω, αλλά σε σχέση μεταξύ Revolut και N26 θα σου πρότεινα την Ν26 επειδή έχει κανονικά άδεια τράπεζας, εγγυημένες καταθέσεις έως 100.000 ευρώ κτλ κτλ. Η Revolut προς το παρόν αναμένει να πάρει και αυτή άδεια, αλλά από την άλλη έχει καλύτερες μετατροπές συναλλάγματος.

Αν ταξιδεύεις συνέχεια εκτός Ευρώπης, ή αν κάνεις συνέχεια μεγάλες συναλλαγές, τότε ψάξε την Revolut καλύτερα!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, NikosKallithea said:

Καλό είναι ο καθε χρήστης να μπαίνει με το δικό του username και password στον υπολογιστή.

Γιαυτό υπάρχει και το family & other people.

Άλλο ρωτάω όμως. 

Επιτρέπεται απ την paypal, 2 λογαριασμοί απ το ίδιο pc η θα πέσει κανα ban στο άκυρο ; 

 

Screenshot_2.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά αν συνδέεται ο κάθε ένας με το λογαριασμό του για ποιο λόγο να υπάρχει πρόβλημα?

Το ότι απλά συνδέονται 2 ή παραπάνω λογαριασμοί από έναν υπολογιστή ή tablet ή κινητό δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Απλά με τον ίδιο browser δεν θα μπορείς να συνδέεσαι με 2 διαφορετικούς λογαριασμούς ταυτόχρονα.

Αν θέλεις να συνδεθείς ταυτόχρονα και με τους 2 απλά θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις 2 διαφορετικούς browsers π.χ. firefox & chrome.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, UsualSuspect__ είπε

Γιαυτό υπάρχει και το family & other people.

Άλλο ρωτάω όμως. 

Επιτρέπεται απ την paypal, 2 λογαριασμοί απ το ίδιο pc η θα πέσει κανα ban στο άκυρο ; 

Screenshot_2.jpg

Και εγώ στο άλλο σου απαντησα, αν συνδέεται ο κάθε χρήστης από το δικό του username στον ιδιο υπολογιστη δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 5/2/2018 at 17:19, NikosKallithea said:

 

Γιατί έκανες διαγραφή λογαριασμού;

Περιττό να σου πω ότι, οι κάρτες που είχες τον προηγούμενο και οι λογαριασμοί δεν μπορούν να μπούνε σε καινούργιο λογαριασμό.

Την revolut που είχα στον παλιό μου λογαριασμό τον οποιο έκλεισα 1 χρόνο πριν, την έβαλα κανονικά στον καινούριο λογαριασμό που έκανα πριν λίγο καιρό.

Με verify κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...