Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΠΑω να κανω μια αγορα και βλέπω οτι το paypal μου αργεί...αφού κανω υπομονή το βλέπω να ανοιγει στα ελληνικά, τι διαολο... απ'οτι διαβαζω, δεν ειμαι ο μόνος :(

Αντε, θα το καταπιώ.

Εχω ερώτηση...σε ενα γερμανικό σαϊτ, υπάρχει η δυνατότητα αγοράς μεσω paypal-χρηματοδότησης...

Ψαχνω το paypal μου και δε βρίσκω τέτοιο πραγμα να ενεργοποιήσω.

Κάποιος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Για βαλε το λινκ και το σιτε να σου πουμε ετσι στην τυχη δεν γίνεται

https://r2-bike.com/STAGES-CYCLING-Power-Meter-Shimano-Dura-Ace-R9100-Generation-2-1725-mm_1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκα σήμερα χρόνο να πάρω τηλ στην Paypal για να μου λύσουν το θέμα με την τράπεζα που δεν μπορούσα να την βάλω λόγω του γνωστού προβλήματος.

Κάνω στον τυπάκο εκεί.. 

- Aν γίνεται λίγο γρήγορα μόνο επειδή παίρνω από κινητό και έχω λίγη κάρτα (όντως έφτανε για 3 λεπτά)

και ο θεούλης μου λέει κλείσε και θα σε πάρω εγώ. (Δεν ήταν καν Έλληνας btw. Tο λέω επειδή διάβασα πως αρκετοί έχουν μιλήσει με Έλληνες στο support) 

Αφού μου έλυσε το πρόβλημα σε κανα 3λεπτο, με ρώταγε μετά επι 20 δευτερόλεπτα αν χρειάζομαι κάτι άλλο σε σημειο να γίνει ενοχλητικός.. με την καλή έννοια. 

 

Ήθελα να το μοιραστώ, γιατί εγώ προσωπικά πίστευα πως θα πέσω σε άθλιο support όπως τις άλλες 4-5 φορές που έχω χρειαστεί στο παρελθόν από άλλες υπηρεσίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειτε το paypal εχει τρομερο support αλλωστε πληρωνονται γι' αυτο σε καθε αγορα που κανεις κραταει ενα μικρο μερος το paypal δεν ειναι τιποτα δωρεαν.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που υπαρχει ο οδηγος για μεταφορα κεφαλαιου στον λογαριασμο paypal απο alpha bank ,γιατι πρεπει να βαλεις διευθηνση και αλλα τετοια , και αυτο γιατι μου εμφανισε αρνητικο υπολοιπο μεσα στο paypal και μεχρι να στειλω λεφτα δεν με αφηνει να κανω καμια συναλαγη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
45 minutes ago, stefanidisg said:

που υπαρχει ο οδηγος για μεταφορα κεφαλαιου στον λογαριασμο paypal απο alpha bank ,γιατι πρεπει να βαλεις διευθηνση και αλλα τετοια , και αυτο γιατι μου εμφανισε αρνητικο υπολοιπο μεσα στο paypal και μεχρι να στειλω λεφτα δεν με αφηνει να κανω καμια συναλαγη

Aυτό είναι για εθνική, δεν νομίζω να έχει μεγάλες διαφορές. 

Επεξ/σία από UsualSuspect__
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Γιατί αργούν τόσο; 

2η φορά που τους παίρνει πάνω από 2ήμερο.

Παλιότερα δεν ήταν έτσι. Τα έβαζαν μετά από 2 μέρες max. Έχει αλλάξει κάτι;

Δευτέρα πρωί πρωί έκανα την κίνηση. 

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, UsualSuspect__ είπε

Καλημέρα.

Γιατί αργούν τόσο; 

2η φορά που τους παίρνει πάνω από 2ήμερο.

Παλιότερα δεν ήταν έτσι. Τα έβαζαν μετά από 2 μέρες max. Έχει αλλάξει κάτι;

Δευτέρα πρωί πρωί έκανα την κίνηση. 

Screenshot_1.png

Η Εθνική τα έστειλε Τρίτη πρωι, αν επέλεξες την κανονική προτεραιότητα. Αρα τώρα είμαστε στη δεύτερη εργάσιμη από τότε που στάλθηκαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 hours ago, spartak1 said:

Η Εθνική τα έστειλε Τρίτη πρωι, αν επέλεξες την κανονική προτεραιότητα. Αρα τώρα είμαστε στη δεύτερη εργάσιμη από τότε που στάλθηκαν

Είμαστε στην τρίτη μέρα και ακόμα εκκρεμεί μου λέει.

Είχα καιρό να ασχοληθώ με PayPal, αλλά πριν 1 χρόνο που είχα τραβήξει αρκετά λεφτά, είχαν μπει σε 2 μέρες ακριβώς.

Τώρα το έχουν διπλασιάσει. Πριν μια βδομάδα που τράβηξα πάλι, έκαναν 4 μέρες. 

Και επειδή μάλλον μπερδεύτηκες, απ την PayPal τα τράβηξα στην Εθνική, όχι απ την Εθνική στην PayPal :P

 

 

EDIT: Μόλις ήρθε email. 

Άρα, 2-3 μέρες να περιμένεις να φύγουν απο PayPal και άλλες 2 να μπουν στην τράπεζα. 

Τέλεια ! ΝΟΤ.

 

Screenshot_2.jpg

Επεξ/σία από UsualSuspect__
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, εχω ανοιξει ενα αιτημα επιστροφης χρηματων στο "κεντρο επιλυσης διαφορων" του Paypal. Πριν το ανοιξω ειχα στειλει μηνυμα στον πωλητη ο οποιος με εγραψε κανονικα. Η Paypal γραφει οτι αν χρειαστω βοηθεια να επικοινωνησω εως τις 26/06/2018. Περασαν 3 ημερες και δεν ανταποκριθηκε ο πωλητης. 

Προτεινεται να περιμενω εως τις 26/6 ή  να πατησω την επιλογη "παραπομπη στην Paypal"; Τι ποσοστο επιτυχιας εχω για να με δικαιωσει η paypal;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Σήμερα τα ξημερώματα επιχείρησα να στείλω 16,67 ευρώ σε ένα φίλο στην Αγγλία μέσω PAYPAL. Έχω στείλει πολλές φορές χρήματα στον συγκεκριμένο, χρησιμοποιώντας πάντα την ίδια χρεωστική της Πειραιώς. Σήμερα όμως μου έβγαλε το γνωστό μήνυμα ότι η συναλλαγή δεν έγινε, να δοκιμάσω άλλη κάρτα κλπ. Μπαίνω στο λογαριασμό της Πειραιώς και βλέπω ότι τα 16,67 ευρώ έχουν αφαιρεθεί κανονικά από το λογαριασμό μου, με ημερομηνία συναλλαγής την αποψινή. Έχει κανείς καμμιά ιδέα;

Έστω ότι είναι θέμα authorization. Στο παρελθόν, όταν δεν είχε επιτραπεί συναλλαγή, δεν μου είχαν αφαιρεθεί τα χρήματα. Σε πόσες περίπου μέρες επιστρέφονται; Και τι ξαφνική άρνηση συναλλαγής είναι αυτή, όταν έχω χρησιμοποιήσει την ίδια κάρτα για αποστολή χρημάτων στο ίδιο άτομο πολλάκις...

Επεξ/σία από Kanesan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Kanesan είπε

Καλημέρα. Σήμερα τα ξημερώματα επιχείρησα να στείλω 16,67 ευρώ σε ένα φίλο στην Αγγλία μέσω PAYPAL. Έχω στείλει πολλές φορές χρήματα στον συγκεκριμένο, χρησιμοποιώντας πάντα την ίδια χρεωστική της Πειραιώς. Σήμερα όμως μου έβγαλε το γνωστό μήνυμα ότι η συναλλαγή δεν έγινε, να δοκιμάσω άλλη κάρτα κλπ. Μπαίνω στο λογαριασμό της Πειραιώς και βλέπω ότι τα 16,67 ευρώ έχουν αφαιρεθεί κανονικά από το λογαριασμό μου, με ημερομηνία συναλλαγής την αποψινή. Έχει κανείς καμμιά ιδέα; 

Έστω ότι είναι θέμα authorization. Στο παρελθόν, όταν δεν είχε επιτραπεί συναλλαγή, δεν μου είχαν αφαιρεθεί τα χρήματα. Σε πόσες περίπου μέρες επιστρέφονται; Και τι ξαφνική άρνηση συναλλαγής είναι αυτή, όταν έχω χρησιμοποιήσει την ίδια κάρτα για αποστολή χρημάτων στο ίδιο άτομο πολλάκις...

ΑΥτα τα προβλήματα προκύπτουν, πιθανότατα, εξαιτίας των κεφαλαιακών περιορισμών. Οι τράπεζες έχουν όρια  για την αποστολή χρημάτων στο εξωτερικό. Προτείνω να δοκιμάσεις κάποια άλλη στιγμή. Για τη χρέωση μίλα με την τράπεζα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μα τι όρια, είναι 9/6, τέτοια προβλήματα συνήθως προέκυπταν στο τέλος του μήνα. Μιλάω πάντα για συναλλαγές που γίνονταν, π.χ. σε ιδιώτες εκτός ΕΕ όσες φορές προσπάθησα να στείλω, απέτυχε και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, σε συγκεκριμένα καταστήματα online με αφίσες και εκτυπώσεις σε αντικείμενα πάλι πάντα ήταν αποτυχία αλλά ήξερα γιατί, επειδή ήταν καταχωρημένα ως πωλούντα έργα τέχνης κλπ. Τόσο καιρό capital controls, στο συγκεκριμένο άτομο ποτέ δεν είχα πρόβλημα να στείλω χρήματα. Ξαφνικά μου έβαλαν όριο;  Ναι θα πάρω, τι άλλο να κάνω, εφόσον δεν αντιμετώπισε άλλος πρόβλημα και είναι μεμονωμένο. Αν και μέχρι να λυθεί θα ακυρωθούν οι παραγγελίες μου.

Επεξ/σία από Kanesan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...