Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

19 λεπτά πριν, Kanesan είπε

Μα τι όρια, είναι 9/6, τέτοια προβλήματα συνήθως προέκυπταν στο τέλος του μήνα. Μιλάω πάντα για συναλλαγές που γίνονταν, π.χ. σε ιδιώτες εκτός ΕΕ όσες φορές προσπάθησα να στείλω, απέτυχε και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, σε συγκεκριμένα καταστήματα online με αφίσες και εκτυπώσεις σε αντικείμενα πάλι πάντα ήταν αποτυχία αλλά ήξερα γιατί, επειδή ήταν καταχωρημένα ως πωλούντα έργα τέχνης κλπ. Τόσο καιρό capital controls, στο συγκεκριμένο άτομο ποτέ δεν είχα πρόβλημα να στείλω χρήματα. Ξαφνικά μου έβαλαν όριο;  Ναι θα πάρω, τι άλλο να κάνω, εφόσον δεν αντιμετώπισε άλλος πρόβλημα και είναι μεμονωμένο. Αν και μέχρι να λυθεί θα ακυρωθούν οι παραγγελίες μου.

Δεν εχει καμια σχεση με τα cc, πιθανο ηταν προβλημα του παυπαλ λόγω των αλλαγων που κανουν, αν στο ιστορικό συναλλαγών στο paypal σου λεει ότι τα λεφτά εστάλησαν, είναι σίγουρο ότι εστάλησαν

Αν έχεις το ππ στα ελληνικά γύρνα το αγγλικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πήρα τηλέφωνο την Πειραιώς, μου είπαν ότι η συναλλαγή έχει απορριφθεί αλλά δεν ξέρουν γιατί τα χρήματα έχουν δεσμευθεί. Το καταχώρησαν ως επικοινωνιακό ζήτημα, και μου είπαν ότι θα το στείλουν προς διερεύνηση και να περιμένω απάντηση από Δευτέρα και μετά. Απάντηση δηλαδή να δω τα χρήματα κάποια στιγμή πάλι στο λογαριασμό, όχι ότι υπάρχει τρόπος να παρακολουθήσω την πορεία του ζητήματος. Έχει συμβεί αυτό σε κανέναν ποτέ; Δεν ήξεραν να μου πουν ούτε γιατί απορρίφθηκε η συναλλαγή, καθώς δεν έβλεπαν κάποια ένδειξη ότι αυτό έγινε λόγω capital controls και τους είπα κι εγώ ότι έχω στείλει χρήματα στο ίδιο άτομο στο παρελθόν πολλές φορές. Ούτε μου είπαν πόσες μέρες μπορεί να πάρει η επίλυσή του, μετρώντας από Δευτέρα.

Επεξ/σία από Kanesan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Kanesan είπε

Μα τι όρια, είναι 9/6, τέτοια προβλήματα συνήθως προέκυπταν στο τέλος του μήνα. Μιλάω πάντα για συναλλαγές που γίνονταν, π.χ. σε ιδιώτες εκτός ΕΕ όσες φορές προσπάθησα να στείλω, απέτυχε και δεν καταλαβαίνω τον λόγο, σε συγκεκριμένα καταστήματα online με αφίσες και εκτυπώσεις σε αντικείμενα πάλι πάντα ήταν αποτυχία αλλά ήξερα γιατί, επειδή ήταν καταχωρημένα ως πωλούντα έργα τέχνης κλπ. Τόσο καιρό capital controls, στο συγκεκριμένο άτομο ποτέ δεν είχα πρόβλημα να στείλω χρήματα. Ξαφνικά μου έβαλαν όριο;  Ναι θα πάρω, τι άλλο να κάνω, εφόσον δεν αντιμετώπισε άλλος πρόβλημα και είναι μεμονωμένο. Αν και μέχρι να λυθεί θα ακυρωθούν οι παραγγελίες μου.

Οι τράπεζες στις συναλλαγές με κάρτες έχουν μηνιαία και εβδομαδιαία όρια στα ποσά που μπορουν να φύγουν εξωτερικό (paypal στην περίπτωση σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ηρθε ενα εμαιλ απο το παυπαλ που αναφερει το "paypal.co.uk" ασχολούμαι χρονια με το παυπαλ αλλα αυτο το αγγλικό παυπαλ πρωτη φορα το βλεπω, εχει άποψη κάποιος;

Το εμαιλ λεει και είναι γνήσιο

Action required to continue accessing PayPal.co.uk.

 
     
 
The web browser you're currently using is not compliant with our security standards and will no longer be supported. Don't worry, upgrading won't take long.
 
Learn more

To meet the new PCI Data Security Standard (PCI DSS) required by all websites that hold payment data, PayPal will no longer support outdated web browsers.
 
During this transition, your personal financial information will remain secure, all you'll need to do is upgrade your browser on each device that you use to access PayPal.co.uk after30th June. Upgrading is simple, simply follow the steps below.
 
How to upgrade your web browsers:
 
Step 1: Identify the browser you use to access PayPal.co.uk on your computer, tablet or mobile phone.
 
Step 2: Confirm the recommended desktop operating system and browsers you'll need to upgrade.
 
Step 3: Open your chosen web browser and follow the upgrade prompts.
 
Repeat the steps above on all the devices and web browsers you use to access PayPal.co.uk.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε ακριβώς το ίδιο από [email protected] με την μόνη διαφορά ότι είναι από το .com και είναι στα μεταφρασμένο στα Ελληνικά. Δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Στις 17/5/2018 στις 12:22 ΠΜ, Paragontas-x είπε

Γιατι μου δειχνει στην πρωτη φωτογραφια "need your aproval" και οταν μπαινω μεσα σ' αυτη τη καρτα μου δειχνει "complete setup"?

Τι ακριβως ειναι αυτο?

Pic1.jpg

pic2.jpg

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, απλα εχω λογαριασμο στην Πειραιως. Ξερει κανεις τι πρεπει να κανουμε;

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SkYwaLkGR είπε

Εχω ακριβως το ιδιο προβλημα, απλα εχω λογαριασμο στην Πειραιως. Ξερει κανεις τι πρεπει να κανουμε;

Ευχαριστω

Μέσα σε λίγες μέρες από την προσθήκη του λογαριασμού, λαμβάνεις 2 μικρές καταθέσεις στο λογαριασμό σου. Αν έχεις ebanking μπαίνεις και βλέπεις τα ποσά και τα βάζεις στο paypal για να γίνει η ταυτοποίηση, αν δεν έχεις παίρνεις τηλ και ζητάς να σου πουν τις 3 τελευταίες καταθέσεις και τα ποσά. 

Μπορείς να μην κάνεις ταυτοποίηση και να τραβάς λεφτά χωρίς πρόβλημα, ωστόσο είναι μικρότερο το όριο των αναλήψεων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 ώρες πριν, georgerov είπε

Μέσα σε λίγες μέρες από την προσθήκη του λογαριασμού, λαμβάνεις 2 μικρές καταθέσεις στο λογαριασμό σου. Αν έχεις ebanking μπαίνεις και βλέπεις τα ποσά και τα βάζεις στο paypal για να γίνει η ταυτοποίηση, αν δεν έχεις παίρνεις τηλ και ζητάς να σου πουν τις 3 τελευταίες καταθέσεις και τα ποσά. 

Μπορείς να μην κάνεις ταυτοποίηση και να τραβάς λεφτά χωρίς πρόβλημα, ωστόσο είναι μικρότερο το όριο των αναλήψεων. 

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Την ταυτοποιηση με τα ποσα που αναφερεις την εχω κανει, ειναι confirmed ο λογαριασμος. Αν μεταφερω paypal balance στον τραπεζικο μου λογαριασμο θα εχω προβλημα αν υπαρχει αυτη η ενδειξη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, SkYwaLkGR είπε

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση.

Την ταυτοποιηση με τα ποσα που αναφερεις την εχω κανει, ειναι confirmed ο λογαριασμος. Αν μεταφερω paypal balance στον τραπεζικο μου λογαριασμο θα εχω προβλημα αν υπαρχει αυτη η ενδειξη?

Ναι μπερδεύτηκα, το Needs your approval που λέει είναι για να αποδεχθείς το direct debit (πάγια εντολή) στον συγκεκριμένο λογαριασμό που αν το κάνεις μπορείς να πληρώνεις κατευθείαν μέσω αυτού χωρίς να χρησιμοποιείς την κάρτα. Αυτό δεν είναι απαραίτητα για αναλήψεις ούτε έχεις πρόβλημα με τα όρια. 

Είδα πορτοκαλί πλαίσιο και χωρίς να διαβάσω νόμιζα ότι είναι για ταυτοποίηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχεις δικιο, το εκανα και τωρα λεει κατω απο τον λογαριασμο Checking το οποιο ξερω τι ειναι. Η ερωτηση μου τωρα ειναι η εξης... να προχωρησω σε μεταφορα απο paypal balance σε πειραιως και αν ναι ποσες ημερες περιπου κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, SkYwaLkGR είπε

Εχεις δικιο, το εκανα και τωρα λεει κατω απο τον λογαριασμο Checking το οποιο ξερω τι ειναι. Η ερωτηση μου τωρα ειναι η εξης... να προχωρησω σε μεταφορα απο paypal balance σε πειραιως και αν ναι ποσες ημερες περιπου κανει?

Αν το κάνεις σήμερα τετάρτη βράδυ, συνήθως παρασκευή μέχρι να κλείσουν οι τράπεζες έχουν πιστωθεί. Να ξέρεις ότι για ποσό άνω των 15 ευρώ κρατάει 4 ευρώ προμήθεια, οπότε αν πχ είναι κανά 30άρι καλύτερα να το σπάσεις σε 2 αναλήψεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδεια χρησημοποιηται η οχι το paypal ? 

μπορεις να βαλεις καρτα κ αριθμο 

τα χρηματα ου δεν τα τραβαει απο τον λογαριασμο μου στις αγορες αλλα απο τξν καρτα την οποια αγοραζεις δεν μπορεις να κανεις αγορα χωρος καρτα συνδεμνη στο paypal.

τα λεφτα που σου στελνουν μενουν στο paypal λογαριασμο σου για οσο θες κ εφορου ζωης κ απο εκει ειτε πληρωνεις απο αυτα τα λευτα μεσω paypal wallet  ειτε τα στελνεις εξαργυρωση στον τραπεζικο σου  λογαριασμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, marvelakias είπε

ρε παιδεια χρησημοποιηται η οχι το paypal ? 

μπορεις να βαλεις καρτα κ αριθμο 

τα χρηματα ου δεν τα τραβαει απο τον λογαριασμο μου στις αγορες αλλα απο τξν καρτα την οποια αγοραζεις δεν μπορεις να κανεις αγορα χωρος καρτα συνδεμνη στο paypal.

τα λεφτα που σου στελνουν μενουν στο paypal λογαριασμο σου για οσο θες κ εφορου ζωης κ απο εκει ειτε πληρωνεις απο αυτα τα λευτα μεσω paypal wallet  ειτε τα στελνεις εξαργυρωση στον τραπεζικο σου  λογαριασμο

Θα σου απαντουσα ευχαριστως, αν καταλαβαινα τι γραφεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...