Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα

Πουλησα πριν 1,5 μηνα περιπου στο ebay ενα αντικειμενο αξιας 68λιρων + 10 λιρες μεταφορικα συνολο 78λιρες.

 

Πριν απο μερικες μερες ο Ισπανος αγοραστης εκανε "item not received dispute" και το paypal του εδωσε τα λεφτα του πισω.Το θεμα ειναι οτι την περιοδο που πουλησα τα παπουτσια χρησιμοποιησα ενα paypal λογαριασμο τον οποιο τον ειχα ανοιξει στο ονομα του πατερα μου ετσι για καβατζα..τωρα ο λογαριασμος αυτος εινα -78λιρες(negative balance).

 

Εγω εβγαλα ολα τα λεφτα απο τον τραπεζικο λογαριασμο που το ειχα συνδεδεμενο με αυτον τον λογαριασμο και η πιστωτικη ειναι προπληρωμενη οποτε δεν κινδηνευω να μου παρουν τα λρφτα με το ζορι.

 

Εχω 2 ερωτησεις οποιος ξερει ας απαντησει:

μπορουν με καποιον τροπο να κλεισουν και τον αλλον μου λογαριασμο?

 

με το ebay τι γινεται?υπαρχει περιπτωση να ανακατευτει το paypal και να κλεισει το λογαριασμο μου στο ebay?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ρε παίδες λίγο help. Έκανα την εξής πατάτα. Έβγαλα μια Prepaid Card της Κύπρου σήμερα και έβαλα και ένα ποσό μέσα. Κάνοντας new account με paypal και πηγαίνοντας να κάνω verify την κάρτα δεν την έκανε μάλλον γιατί όπως έμαθα αργότερα (δυστυχώς) τα λεφτά στην κάρτα μπαίνουν το βράδυ της ίδιας ή της επόμενης ημέρας. Έτσι αποφάσισα (ποιος ξέρει γιατί) να δοκιμάσω με νέο account κλείνοντας τον προηγούμενο. Τώρα κάθε φορά που πάω να κάνω verify με τον new account μου λέει "Before you can add this credit card to another account, you must contact the PayPal Credit Card Team at [email protected]. A customer service representative will respond to your request shortly. If you would rather add a different credit card to your PayPal account, you may do so at any time. Thank you for your cooperation." Έστειλα mail αλλά απάντηση γιοκ ακόμα. Τι άλλο μπορώ να κάνω? Από την τράπεζα θα μπορούν να με βοηθήσουν. Στην χειρότερη μπορώ να επανεκδόσω κάρτα με άλλο αριθμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Πουλησα πριν 1,5 μηνα περιπου στο ebay ενα αντικειμενο αξιας 68λιρων + 10 λιρες μεταφορικα συνολο 78λιρες.

 

Πριν απο μερικες μερες ο Ισπανος αγοραστης εκανε "item not received dispute" και το paypal του εδωσε τα λεφτα του πισω.Το θεμα ειναι οτι την περιοδο που πουλησα τα παπουτσια χρησιμοποιησα ενα paypal λογαριασμο τον οποιο τον ειχα ανοιξει στο ονομα του πατερα μου ετσι για καβατζα..τωρα ο λογαριασμος αυτος εινα -78λιρες(negative balance).

 

Εγω εβγαλα ολα τα λεφτα απο τον τραπεζικο λογαριασμο που το ειχα συνδεδεμενο με αυτον τον λογαριασμο και η πιστωτικη ειναι προπληρωμενη οποτε δεν κινδηνευω να μου παρουν τα λρφτα με το ζορι.

 

Εχω 2 ερωτησεις οποιος ξερει ας απαντησει:

μπορουν με καποιον τροπο να κλεισουν και τον αλλον μου λογαριασμο?

 

με το ebay τι γινεται?υπαρχει περιπτωση να ανακατευτει το paypal και να κλεισει το λογαριασμο μου στο ebay?

1. Το paypal ειναι εταιρια που ανηκει στο ebay αρα υπαρχει συνεργασια

2. Εαν εκανες ολες αυτες τις μαγκιες απο τον ιδιο υπολογιστη εστω και με διαφορετικα εmail, οταν αποφασισουν ν ασχοληθουν μαζι σου θα σε βρουν ανετα και θα σε σουταρουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Το paypal ειναι εταιρια που ανηκει στο ebay αρα υπαρχει συνεργασια

2. Εαν εκανες ολες αυτες τις μαγκιες απο τον ιδιο υπολογιστη εστω και με διαφορετικα εmail, οταν αποφασισουν ν ασχοληθουν μαζι σου θα σε βρουν ανετα και θα σε σουταρουν

 

 

Οντως ετσι ειναι τωρα που εψαξα σε κατι ξενα φορουμ.Τωρα ο Ισπανος θα κρατησει και το αντικείμενο και θα παρει τα λεφτα του πισω.Δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον..

 

Αυτο ειναι το κακο στο εβαυ οταν πουλας...αν ο αλλος ειναι απατεωνας και κανει "item not received" τοτε την εβαψες!χανεις και το αντικειμενο και τα λεφτα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα

Πουλησα πριν 1,5 μηνα περιπου στο ebay ενα αντικειμενο αξιας 68λιρων + 10 λιρες μεταφορικα συνολο 78λιρες.

 

Πριν απο μερικες μερες ο Ισπανος αγοραστης εκανε "item not received dispute" και το paypal του εδωσε τα λεφτα του πισω.Το θεμα ειναι οτι την περιοδο που πουλησα τα παπουτσια χρησιμοποιησα ενα paypal λογαριασμο τον οποιο τον ειχα ανοιξει στο ονομα του πατερα μου ετσι για καβατζα..τωρα ο λογαριασμος αυτος εινα -78λιρες(negative balance).

 

Εγω εβγαλα ολα τα λεφτα απο τον τραπεζικο λογαριασμο που το ειχα συνδεδεμενο με αυτον τον λογαριασμο και η πιστωτικη ειναι προπληρωμενη οποτε δεν κινδηνευω να μου παρουν τα λρφτα με το ζορι.

 

Εχω 2 ερωτησεις οποιος ξερει ας απαντησει:

μπορουν με καποιον τροπο να κλεισουν και τον αλλον μου λογαριασμο?

 

με το ebay τι γινεται?υπαρχει περιπτωση να ανακατευτει το paypal και να κλεισει το λογαριασμο μου στο ebay?

 

Απόδειξη απόστολής με tracking number δεν έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ετσι ειναι τωρα που εψαξα σε κατι ξενα φορουμ.Τωρα ο Ισπανος θα κρατησει και το αντικείμενο και θα παρει τα λεφτα του πισω.Δεν μπορω να κανω τιποτα πλεον..

 

Αυτο ειναι το κακο στο εβαυ οταν πουλας...αν ο αλλος ειναι απατεωνας και κανει "item not received" τοτε την εβαψες!χανεις και το αντικειμενο και τα λεφτα σου

Αν ειχες στειλει το πακετακι συστημμενο δε θα ειχες κανενα προβλημα, οπως δεν ειχα ποτε εγω που εχω στειλει πανω απο χιλια πακετα σε διαφορα μερη του κοσμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειχες στειλει το πακετακι συστημμενο δε θα ειχες κανενα προβλημα, οπως δεν ειχα ποτε εγω που εχω στειλει πανω απο χιλια πακετα σε διαφορα μερη του κοσμου

 

Φιλε AL_EX ενα απο τα δυο κανεις εσυ δεν εξηγειται αλλιως:

1) ή στελνεις με ΕΛΤΑ συστημενο και εισαι πολυ πολυ τυχερος

2) ή χρησιμοποιεις κουριερ

 

ποιο απο τα δυο ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ζήτησα επανέκδοση της κάρτας με άλλο αριθμό οπότε μάλλον θα λυθεί το πρόβλημά μου. Το θέμα είναι στα στοιχεία του λογαριασμού τι βάζουμε? Πιο συγκεκριμένα στα First Name και Surname βάζουμε τα κανονικά μας ή ότι γράφει η κάρτα? Γιατι η prepaid που έχω εγώ αντί φυσικά για το όνομά μου γράφει prepaid card. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργείται conflict και να μην δέχεται πάλι την κάρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε AL_EX ενα απο τα δυο κανεις εσυ δεν εξηγειται αλλιως:

1) ή στελνεις με ΕΛΤΑ συστημενο και εισαι πολυ πολυ τυχερος

2) ή χρησιμοποιεις κουριερ

 

ποιο απο τα δυο ειναι?

 

Παντα συστημμενο. Κουριερ ειναι πανακριβη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετα απο το αν χανονται συστημμενα η οχι και σε τι ποσοστα, τα ΕΛΤΑ σε συγκριση με τα Γαλλικα ταχυδρομεια τα οποια γνωριζω παρα πολυ καλα, ειναι οσο κι αν φαινεται παραξενο πολυ πιο αξιοπιστα. Το ιδιο και με τα Αμερικανικα, για τα οποια εχω ακουσει ασχημα σχολια. Το ασχημο με τα ΕΛΤΑ ειναι οτι το κοστος για αποστολες εξωτερικου ειναι ψηλο και απλησιαστο για αποστολες ems

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά ζήτησα επανέκδοση της κάρτας με άλλο αριθμό οπότε μάλλον θα λυθεί το πρόβλημά μου. Το θέμα είναι στα στοιχεία του λογαριασμού τι βάζουμε? Πιο συγκεκριμένα στα First Name και Surname βάζουμε τα κανονικά μας ή ότι γράφει η κάρτα? Γιατι η prepaid που έχω εγώ αντί φυσικά για το όνομά μου γράφει prepaid card. Υπάρχει περίπτωση να δημιουργείται conflict και να μην δέχεται πάλι την κάρτα?

 

Το ονο/νυμο σου βαλε με λατινικους χαρακτηρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...