Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, empire21 είπε

Προσπαθώ να ανοίξω dispute στο paypal για μια υπηρεσία που δεν έλαβα ποτέ και ο πωλητής δεν απαντάει.

Το θέμα είναι ότι στην αναφορά προβλήματος και αφού επιλέξω την συναλλαγή, στο επόμενο βήμα μου δίνει μόνο την εξής επιλογή «Αναφορά μη εγκεκριμένης δραστηριότητας».

Για ποιο λόγο δεν μου δίνει και τις άλλες επιλογές πχ «δεν έλαβα το προιόν που αγόρασα»; Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση;

Για υπηρεσίες δεν παρέχεται η ευκολία dispute

Με λίγα λόγια του paypal δεν επιστρέφει χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 λεπτά πριν, xelonas είπε

Ενημερωτικά σήμερα  Τεταρτη 12/6 το Paypal έχει προβλήματα και δεν στέλνει email confirmation σε αγορές που κάνουμε .

Τι εννοείς απο ποιον ενημερώθηκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xelonas είπε

Ενημερωτικά σήμερα  Τεταρτη 12/6 το Paypal έχει προβλήματα και δεν στέλνει email confirmation σε αγορές που κάνουμε .

Μια χαρά λειτουργεί... Περίεργο δες κάνα τα email σου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, xelonas είπε

Ενημερωτικά σήμερα  Τεταρτη 12/6 το Paypal έχει προβλήματα και δεν στέλνει email confirmation σε αγορές που κάνουμε .

Ισχύει.... 2 αγορές έκανα και δεν μου ήρθε email επιβεβαίωσης από Paypal .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, skar1983 είπε

Σε μία που έκανα μια χαρά ήρθε

Η 1 ήρθε σήμερα το πρωί και η 2η αγνοείται .....

Από ότι το έψαξα χτες υπήρχαν αρκετοί χρήστες με το ίδιο πρόβλημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ίσως είναι λίγο άσχετη η ερώτηση αυτή εδώ πέρα, αλλά ας την κάνω:

Υπάρχει στοιχηματική εταιρεία που να δέχεται καταθέσεις μέσω λογαριασμού PayPal, καθώς επίσης να μπορείς να κάνεις αναλήψεις πάλι μέσω PayPal και μετά στην κάρτα σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας πωλητής από το εξωτερικό βρήκε την αγγελία μου στο xe.gr και αφού μου ζητήστε επιπλέον φωτό ζητάει το μειλ μου φια να πληρώσει με PayPal online. Αφού του έστειλα το λινκ της PayPal για απευθείας πληρωμές -τελειώνει το λινκ στο επίθετο μου με έναν τριψήφιο αριθμό- του είπα να μου σώσει διεύθυνση αποστολης που να είναι η ίδια που έχει στο PayPal του. Πρέπει να ζητήσω ή να προσέξω κάτι άλλο; Ρωταω γιατί δεν έχω ξαναπούλησει ποτέ με αυτόν το.μν τρόπο πληρωμής. Μήπως να το αποφύγω; Το ποσό είναι 200€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geodimis είπε

Ένας πωλητής από το εξωτερικό βρήκε την αγγελία μου στο xe.gr και αφού μου ζητήστε επιπλέον φωτό ζητάει το μειλ μου φια να πληρώσει με PayPal online. Αφού του έστειλα το λινκ της PayPal για απευθείας πληρωμές -τελειώνει το λινκ στο επίθετο μου με έναν τριψήφιο αριθμό- του είπα να μου σώσει διεύθυνση αποστολης που να είναι η ίδια που έχει στο PayPal του. Πρέπει να ζητήσω ή να προσέξω κάτι άλλο; Ρωταω γιατί δεν έχω ξαναπούλησει ποτέ με αυτόν το.μν τρόπο πληρωμής. Μήπως να το αποφύγω; Το ποσό είναι 200€

Δεν στελνεις τιποτα, αν δεν δεις το ποσό ΜΕΣΑ στο δικο σου paypal balance (στο οποιο θα κάνεις login γραφοντας με το χέρι στον browser https://www.paypal.com )

Επιστολές, email, κλπ κουρκουτα από οποιονδηποτε οτι εχει γινει καταθεση και τα χρηματα θα αποδεσμευτουν μολις στειλεις τον αριθμο αποστολής, τα "γραφεις" κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, geodimis είπε

Ένας πωλητής από το εξωτερικό βρήκε την αγγελία μου στο xe.gr και αφού μου ζητήστε επιπλέον φωτό ζητάει το μειλ μου φια να πληρώσει με PayPal online. Αφού του έστειλα το λινκ της PayPal για απευθείας πληρωμές -τελειώνει το λινκ στο επίθετο μου με έναν τριψήφιο αριθμό- του είπα να μου σώσει διεύθυνση αποστολης που να είναι η ίδια που έχει στο PayPal του. Πρέπει να ζητήσω ή να προσέξω κάτι άλλο; Ρωταω γιατί δεν έχω ξαναπούλησει ποτέ με αυτόν το.μν τρόπο πληρωμής. Μήπως να το αποφύγω; Το ποσό είναι 200€

Ειδικά αν η Διεύθυνση Που θα σε δώσει Είναι Νιγηρία 101% απάτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, isay είπε

Δεν στελνεις τιποτα, αν δεν δεις το ποσό ΜΕΣΑ στο δικο σου paypal balance (στο οποιο θα κάνεις login γραφοντας με το χέρι στον browser https://www.paypal.com )

Επιστολές, email, κλπ κουρκουτα από οποιονδηποτε οτι εχει γινει καταθεση και τα χρηματα θα αποδεσμευτουν μολις στειλεις τον αριθμο αποστολής, τα "γραφεις" κανονικα

Ταυτοποίηση διεύθυνση αποστολης με διεύθυνση στο PayPal αγοραστή δεν χρειάζεται να κάνω;

Επεξ/σία από geodimis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, geodimis είπε

Ένας πωλητής από το εξωτερικό βρήκε την αγγελία μου στο xe.gr και αφού μου ζητήστε επιπλέον φωτό ζητάει το μειλ μου φια να πληρώσει με PayPal online. Αφού του έστειλα το λινκ της PayPal για απευθείας πληρωμές -τελειώνει το λινκ στο επίθετο μου με έναν τριψήφιο αριθμό- του είπα να μου σώσει διεύθυνση αποστολης που να είναι η ίδια που έχει στο PayPal του. Πρέπει να ζητήσω ή να προσέξω κάτι άλλο; Ρωταω γιατί δεν έχω ξαναπούλησει ποτέ με αυτόν το.μν τρόπο πληρωμής. Μήπως να το αποφύγω; Το ποσό είναι 200€

Εγω να σου πω να μην στειλεις τιποτα δεις δεν δεις το ποσο στο παυπαλ, οι πωλησεις θελουν εμπειρία και πολύ καλη γνώση του παυπαλ.

Ασε που οσοι αγοραστές ενδιαφέρονται απο την xe 99,99% ειναι για να σου φάνε τα αντικείμενο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξεπεράσει το ποσό για τις αγορές για το αφορολόγητο και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω με paypal. 

Αν στείλω χρήματα από το λογαριασμό μου στο paypal μου θα πιαστεί η συναλλαγή αυτή σαν αγορά για το αφορολογητο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...