Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, jpil είπε

Εχω ξεπεράσει το ποσό για τις αγορές για το αφορολόγητο και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω με paypal. 

Αν στείλω χρήματα από το λογαριασμό μου στο paypal μου θα πιαστεί η συναλλαγή αυτή σαν αγορά για το αφορολογητο;

Αν στειλεις τα χρηματα με εμβασμα Στο paypal Όχι Δεν πιάνετε.Αλλα τι εννοείς με το ξεπέρασα το αφορολόγητο;Δεν σε εμποδίζει κανένας να ξοδέψεις παραπάνω απο οτι πρεπει να ξοδέψεις Για το αφορολόγητο.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εννοείς με έμβασμα, πως γίνετε αυτό; 

Το ξέρω ότι κάνεις δεν με εμποδίζει να ξοδέψω παραπάνω αλλά το έχω ξεπεράσει κατά πολύ το όριο και δεν θέλω να ξοδέψω και άλλα για αγορές ιντερνετικες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, jpil είπε

Εχω ξεπεράσει το ποσό για τις αγορές για το αφορολόγητο και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω με paypal. 

Αν στείλω χρήματα από το λογαριασμό μου στο paypal μου θα πιαστεί η συναλλαγή αυτή σαν αγορά για το αφορολογητο;

 

19 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Αν στειλεις τα χρηματα με εμβασμα Στο paypal Όχι Δεν πιάνετε.Αλλα τι εννοείς με το ξεπέρασα το αφορολόγητο;Δεν σε εμποδίζει κανένας να ξοδέψεις παραπάνω απο οτι πρεπει να ξοδέψεις Για το αφορολόγητο.

Εσύ jpil λες να στειλειςχρηματα σο paypal. 

Ο asdfnikos σου απαντάει αν στείλεις με έμβασμα. 

Και οι δύο το ίδιο λετε

Επεξ/σία από alfeios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να κάνω κατάθεση στον παρακάτω λογαριασμό. 

Όνομα παραλήπτη

PayPal Europe

Τράπεζα παραλήπτη

Deutsche Bank

IBAN από την PayPal

DE60 1207 0088 3008 5186 90

BIC

DEUTDEDBPAL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κάνει έμβασμα μέσω της winbank στο λογαριασμό μου στο paypal απ'την προηγούμενη δευτέρα 24 ιουνίου και ακόμα δεν μου έχει εμφανιστεί το υπόλοιπο στο paypal! 
Είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο όλες τις προηγούμενες φορές εμφανίζονταν σε μία το πολύ δύο μέρες...ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; 

Έχω στείλει εδώ και πέντε μέρες και την απόδειξη της winbank στην υποστήριξη του paypal και μου είπαν ότι έχουν ανοίξει trace και θα μ'ενημερώσουν μόλις έχουν νέα...πήρα τηλ και στην πειραιώς και μου είπαν ότι φαίνεται ότι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά την ίδια μέρα και ότι μπορώ αν θέλω να κάνω αίτηση ακύρωσης...

Αρχίζω κι ανησυχώ γιατί το ποσό δεν είναι και μικρό και πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι να κάνω...καμία συμβουλή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Paul64 είπε

Καλησπέρα, έχω κάνει έμβασμα μέσω της winbank στο λογαριασμό μου στο paypal απ'την προηγούμενη δευτέρα 24 ιουνίου και ακόμα δεν μου έχει εμφανιστεί το υπόλοιπο στο paypal! 
Είναι η πρώτη φορά που γίνεται κάτι τέτοιο όλες τις προηγούμενες φορές εμφανίζονταν σε μία το πολύ δύο μέρες...ξέρει κανείς τι μπορεί να συμβαίνει; 

Έχω στείλει εδώ και πέντε μέρες και την απόδειξη της winbank στην υποστήριξη του paypal και μου είπαν ότι έχουν ανοίξει trace και θα μ'ενημερώσουν μόλις έχουν νέα...πήρα τηλ και στην πειραιώς και μου είπαν ότι φαίνεται ότι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε κανονικά την ίδια μέρα και ότι μπορώ αν θέλω να κάνω αίτηση ακύρωσης...

Αρχίζω κι ανησυχώ γιατί το ποσό δεν είναι και μικρό και πρώτη φορά μου συμβαίνει κάτι τέτοιο και δεν ξέρω τι να κάνω...καμία συμβουλή;

Αν τελικά αποτύχει το έμβασμα θα επιστρέψει πίσω, μην ανησυχείς.

Αλλά μην κάνεις ακύρωση γιατί έχει πολύ μεγάλη προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Αν τελικά αποτύχει το έμβασμα θα επιστρέψει πίσω, μην ανησυχείς.

Αλλά μην κάνεις ακύρωση γιατί έχει πολύ μεγάλη προμήθεια

ευχαριστώ πολύ φίλε μου...οπότε περιμένω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πριν 5 μέρες πήγα να κάνω ονλάιν ανανέωση whatsup μέσω paypal και μου έβγαζε συνεχώς μήνυμα σφάλματος "Έχει ξεπεραστεί το όριο συναλλαγών PayPal γι' αυτόν τον λογαριασμό". Έχω συνδεδεμένες στο paypal 3 κάρτες (Εθνική, Πειραιώς και Revolut). Με όλες μου έβγαζε το ίδιο μήνυμα. Σκέφτηκα ότι θα είναι κάποιο πρσωρινό πρόβλημα γιατί την προηγούμενη μέρα είχα κάνει ανανέωση whatsup σε άλλο κινητό και είχε ολοκληρωθεί μια χαρά. Σήμερα πήγα να πληρώσω με paypal μια παραγγελία και όταν από το σάιτ του καταστήματος μεταφέρθηκα στο περιβάλλον του paypal για νε επιλέξω τρόπο πληρωμής είδα ότι και στις 3 κάρτες έλεγε "Η κάρτα δεν είναι διαθέσιμη για αυτή την πληρωμή". 

Τι είναι πάλι αυτό? ¨Εχει τύχει σε κανέναν? Μιλάμε τώρα για μικρά ποσά 10-30 ευρώ, δεν έχει σχεση δηλαδή με όρια κάρτας και τέτοια. Και εννοείται ότι όλες οι κάρτες έχουν μέσα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μια ερώτηση, έχω κάνει από claim σε escalade σε μια υπόθεση το οποίο λήγει στις 3 Αυγούστου και θα βγει απόφαση από το paypal . Δεν έχω συμπεριλάβει τίποτα αρχεία η φωτογραφίες όταν ήταν claim . Στο κάτω μέρος έχει επιλογή για change type case , δηλαδή σε γυρνάει σε  claim ? ώστε να μπορείς να βάλεις και αρχεία ? Πόσο καιρό πάλι κρατάει το clail και μετά πάλι escalade ?  άλλες 15 μέρες;

Ξέρει κάποιος να μας διαφωτίσει τους χρόνους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Το claim δεν εχει άλλο  escalete, μεχρι claim πας και τέλος, μετά απλά περιμένεις

Αφού κάτω κάτω έχει change type case , και σε πάει στην φάση πριν κάνεις claim ώστε να βάλεις αρχεία η εικόνα

Screenshot_2019-07-29-11-29-31-882_com.android.chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"change type case" σημαίνει ότι κάτι έκανες λάθος στο case και πρέπει να μετατρέψεις την αιτιολογία του case.

Όχι ότι θα κάνει αλλο escalete

Προφανώς αν κανείς  (δεν τοχω κάνει ποτέ) change θα ανανέωσεις στο case.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

"change type case" σημαίνει ότι κάτι έκανες λάθος στο case και πρέπει να μετατρέψεις την αιτιολογία του case.

Όχι ότι θα κάνει αλλο escalete

Προφανώς αν κανείς  (δεν τοχω κάνει ποτέ) change θα ανανέωσεις στο case.

Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο να τους εξηγήσω και θα μου πούνε τί να κάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, stefanidisg είπε

Αφού κάτω κάτω έχει change type case , και σε πάει στην φάση πριν κάνεις claim ώστε να βάλεις αρχεία η εικόνα

Ο σκοπός του change case type δεν είναι για να βάλεις αρχεία ή εικόνες που τυχόν ξέχασες αλλά για να αλλάξεις τον λόγο για τον οποίο άνοιξες το dispute. Αν π.χ εσύ αρχικά άνοιξες dispute γιατί δεν έχεις παραλάβει αλλά πες πως μετά από λίγες ημέρες φτάνει τελικά το πακέτο σου και βλέπεις όμως ότι είναι ελαττωματικό ή δεν είναι αυτό που είχες παραγγείλει κτλ.. (σε αυτήν την περίπτωση θα πρέπει να κάνεις change case type).

Από την στιγμή που έκανες escalate το case, η paypal θα ζητήσει πληροφορίες από τον πωλητή πρώτα και αν χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες και από εσένα τότε θα σε ειδοποιήσει με e-mail.

Απλά θα πρέπει να κάνεις λίγο υπομονή γιατί η διαδικασία είναι λίγο χρονοβόρα..

Επεξ/σία από LF21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάγκες για να μην ανοίγω θέμα ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει το refund να φανεί στο λογαριασμό τραπέζης για πληρωμή με debit μέσω paypal?
Στις προβλέψεις βλέπω την χρέωση, στο paypal φαίνεται το refund αλλα στην τράπεζα τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...