Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

34 λεπτά πριν, jackess είπε

Μάγκες για να μην ανοίγω θέμα ξέρει κανείς πόσο καιρό κάνει το refund να φανεί στο λογαριασμό τραπέζης για πληρωμή με debit μέσω paypal?
Στις προβλέψεις βλέπω την χρέωση, στο paypal φαίνεται το refund αλλα στην τράπεζα τίποτα.

Κάνει 3-4 μέρες αλλά μπορεί και 10 αναλόγως τράπεζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

50 λεπτά πριν, stefanidisg είπε

Κάνει 3-4 μέρες αλλά μπορεί και 10 αναλόγως τράπεζα.

alfa ειναι. ισχυει οτι και σε μεταφορα απο αλλη τραπεζα δηλαδη ε

ευχαριστωω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/7/2019 στις 4:53 ΜΜ, jpil είπε

Εχω ξεπεράσει το ποσό για τις αγορές για το αφορολόγητο και έτσι δεν μπορώ να αγοράσω με paypal. 

Αν στείλω χρήματα από το λογαριασμό μου στο paypal μου θα πιαστεί η συναλλαγή αυτή σαν αγορά για το αφορολογητο;

Πιο είναι αυτό το ποσό?

Και αν το ξεπεράσεις πως πληρώνεις τον φόρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι έχεις καταλάβει λάθος.

Ένα ποσοστό του εισοδήματος σου πρέπει να ξοδευτεί με ηλεκτρονικά μέσα (κάρτες ή e-banking) για να έχεις έκπτωση στο φόρο που πληρώνεις.

Αν ξοδέψεις λιγότερα, η διαφορά ανάμεσα στα "λιγότερα" και το "ποσοστό" φορολογείται κι έτσι κατά ένα τρόπο "τιμωρείσαι" γιατί δεν προτίμησες τα ηλεκτρονικά μέσα.

Επομένως το "λιγότερο" έχει νόημα, το "περισσότερο" δεν έχει. Κι 100% ηλεκτρονικές να είναι οι αγορές σου, δεν έχεις καμία επίπτωση.

Αν έχεις λογιστή, ρώτησε.

48 λεπτά πριν, jpil είπε

Ανάλογα το εισόδημα σου βγαίνει το αφορολόγητο και τον φόρο των πληρώνεις με την φορολογική σου δήλωση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος σου το είπε αυτό ή που το είδες γραμμένο; Τι σχέση έχει το ελάχιστο όριο  των αγορών για το χτίσιμο του αφορολόγητου, με το πόσες αγορές θα κάνεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jpil είπε

Το γνωριζω αυτό που γράφεις αλλά έχω ξεπεράσει κατά πολύ το όριο αυτό και αν θα θέλω να κάνω κάποια αγορά στο μέλλον δεν θα μπορώ.

Καπου τα εχεις μπερδεψει

Πόσο ειναι το αφορολογητο που πρεπει να καλυψεις;

Πόσες αγορες εχεις κανει με ηλεκτρονικα μεσα γενικα ;

Νομιζεις οτι δεν θα μπορεις να κανεις αγορες με paypal; ή κατι αλλο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, jpil είπε

Μπορώ αλλά δεν θέλω και άλλες ηλεκτρονικές αγορές που θα φαίνονται στα έξοδα μου. 

Εσυ ξερεις το γιατι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενας φίλος ειχε αγοράσει κάτι απο ενα ουγκρικο eshop το οποίο εβγαζε λαθος μεταφορικά πχ 30ευρώ το αντικείμενο και 10ευρώ μεταφορικά(πληρωθηκαν στο check out me paypal)μετα εστειλε μειλ οτι θελει ακομα αλλα 10 ευρώ για τα μεταφορικά γτ ηταν λαθος .Δεν το ειχε δει και ειχε περασει καιρος του απαντησαμε να μας κανει refund αλλα δεν ξανα απαντησε ποτε. Ανοιξα case sto paypal αλλα περασε ο καιρος και δεν απαντουσε και το ticket εκλεισε δεν θυμωμουν οτι επρεπε να το κανω claim .Δεν με αφηνει να ξανα ανοιξω τικετ το paypal τι μπορω να κάνω για να γινει επιστροφη χρημάτων?αυτος δεν απαντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, aGka8l είπε

ενας φίλος ειχε αγοράσει κάτι απο ενα ουγκρικο eshop το οποίο εβγαζε λαθος μεταφορικά πχ 30ευρώ το αντικείμενο και 10ευρώ μεταφορικά(πληρωθηκαν στο check out me paypal)μετα εστειλε μειλ οτι θελει ακομα αλλα 10 ευρώ για τα μεταφορικά γτ ηταν λαθος .Δεν το ειχε δει και ειχε περασει καιρος του απαντησαμε να μας κανει refund αλλα δεν ξανα απαντησε ποτε. Ανοιξα case sto paypal αλλα περασε ο καιρος και δεν απαντουσε και το ticket εκλεισε δεν θυμωμουν οτι επρεπε να το κανω claim .Δεν με αφηνει να ξανα ανοιξω τικετ το paypal τι μπορω να κάνω για να γινει επιστροφη χρημάτων?αυτος δεν απαντα

Κανονικα αμα κλεισει το case Δεν ξαναανοιγει αλλα αμα καλεσεις το support και τους το εξηγήσεις ίσως Στο ξαναανοιξουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, jpil είπε

Μπορώ αλλά δεν θέλω και άλλες ηλεκτρονικές αγορές που θα φαίνονται στα έξοδα μου. 

Αυτό είναι καθαρά δική σου επιλογή και όχι κάποιος περιορισμός.

Άλλο δεν θέλω και άλλο δεν μπορώ, που ανέφερες πριν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...