Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, jpil είπε

Αν έκλεισε το case δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Δεν ξανά ανοίγει πάλι.

Μια χαρά ξανά ανοίγει.

Έχω ανοίξει 2 φορές όχι μια το ίδιο case γιατί ενώ εγώ έλεγα στο paypal ότι δεν έχω λάβει τίποτα αυτό δεν φαινόταν πουθενά γιατί ο αποστολέας έλεγε(Ψέματα) δεν είχε στείλει το δέμα συστημένα με τα πολλά πολλά(Δηλαδή 2 φορές τηλέφωνο στο paypal support team) μια χαρά μου ξανά ανοίξανε το case 2 φορές και την 2 φορά που πίστωσαν τα λεφτά του δέματος στο λογαριασμό μου γιατί τελικά αποδείχτηκε(Πολύ αργά μεν αφού πήρε κοντά ένα 3μηνο) ότι ο αποστολέας δεν είχε στείλει καν το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Παίδες SOS

Προσπαθώ να συνδέσω στο PayPal δυο δολλαριακούς λογαριασμούς που έχω σε Πειραιώς και Eurobank και μου βγάζει εδω και μια εβδομάδα αυτό το μήνυμα: 

0-02-05-a668413fd931aeedd89104efba129720d6e18f4400a1f52dd5146735d9dc6dd9_28f2064b.jpg  

Το ίδιο συμβαίνει σε δύο διαφορετικούς λογαριασμούς PayPal που προσπαθώ. Δεν με αφήνει σε κανέναν και δεν μου εξηγούν το λόγο, μόνο το παραπάνω μήνυμα κάθε φορά. Τους έστειλα email (λένε ότι εντός 24ώρου απαντούν) αλλά με αγνόησαν μέχρι στιγμής τρίτη μέρα, τους πηρα και τηλέφωνο Ιρλανδία και βγήκε αυτόματος ότι η γραμμή έκλεισε. Εχω απαυδήσει, πρέπει να κάνω κάποιες πληρωμές σε δολάρια και χαίρομαι που νομίζω πως βρήκα τρόπο να αποφεύγω τα fees του PayPal για τις μετατροπές συναλλάγματος μέσω των δολαριακών μου λογαριασμών αλλά έχω κολλήσει σε αυτό το σημείο και δεν προχωράει η διαδικασία σύνδεσης των λογαριασμών. 

Πείτε καμιά ιδέα σας παρακαλώ... Τί μπορεί να φταίει;

ΥΓ. Το ίδιο συμβαίνει και από το pc και απο την mobile έκδοση του PayPal

Επεξ/σία από Angelos1914
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Angelos1914 είπε

 Παίδες SOS

Προσπαθώ να συνδέσω στο PayPal δυο δολλαριακούς λογαριασμούς που έχω σε Πειραιώς και Eurobank και μου βγάζει εδω και μια εβδομάδα αυτό το μήνυμα: 

0-02-05-a668413fd931aeedd89104efba129720d6e18f4400a1f52dd5146735d9dc6dd9_28f2064b.jpg  

Το ίδιο συμβαίνει σε δύο διαφορετικούς λογαριασμούς PayPal που προσπαθώ. Δεν με αφήνει σε κανέναν και δεν μου εξηγούν το λόγο, μόνο το παραπάνω μήνυμα κάθε φορά. Τους έστειλα email (λένε ότι εντός 24ώρου απαντούν) αλλά με αγνόησαν μέχρι στιγμής τρίτη μέρα, τους πηρα και τηλέφωνο Ιρλανδία και βγήκε αυτόματος ότι η γραμμή έκλεισε. Εχω απαυδήσει, πρέπει να κάνω κάποιες πληρωμές σε δολάρια και χαίρομαι που νομίζω πως βρήκα τρόπο να αποφεύγω τα fees του PayPal για τις μετατροπές συναλλάγματος μέσω των δολαριακών μου λογαριασμών αλλά έχω κολλήσει σε αυτό το σημείο και δεν προχωράει η διαδικασία σύνδεσης των λογαριασμών. 

Πείτε καμιά ιδέα σας παρακαλώ... Τί μπορεί να φταίει;

ΥΓ. Το ίδιο συμβαίνει και από το pc και απο την mobile έκδοση του PayPal

1. Εχεις 2 PayPal λογαριασμους με το ίδιο Όνομα;

Απαγορεύεται.

2. Για να σε απαντησουν στο email Σου πρεπει να απαντησεις στο αυτοποιημενο Μήνυμα που σε στελνει ωστε να σε απαντησει υπαλληλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όνομα δεν παίζει ρόλο.

Φταίει οτι έχουν ως νόμισμα το δολάριο. Αλλά ακόμα και αν περνούσαν το σκεπτικό σου μάλλον ήταν να γλυτώσεις την μετατροπή του paypal όπου και πάλι δεν μπορείς να την γλιτώσεις. Πλέον σε ΕΕ μόνο λογαριασμοί ευρώ και iban είναι συμβατοί, σε Αγγλία λογαριασμοί Αγγλίας με λίρα, ομοίως σε Αμερική κοκ. Μόνο με τα τοπικά στοιχεία παίζει μπάλα το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλημέρα, εμένα η κάρτα μου η χρεωστική  λήγει τον Σεπτέμβρη η διαδικασία πως γίνεται να βάλω την καινούρια κάρτα;  πχ θα πατήσω remove; ή αλλαγή στοιχείων; το 1€ θα το ξανά πάρει από τον λογαριασμό όπως εκανε στην αρχη; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, asdfnikos είπε

1. Εχεις 2 PayPal λογαριασμους με το ίδιο Όνομα;

Απαγορεύεται.

2. Για να σε απαντησουν στο email Σου πρεπει να απαντησεις στο αυτοποιημενο Μήνυμα που σε στελνει ωστε να σε απαντησει υπαλληλος.

Εχουμε δύο διαφορετικά PayPal εγώ και ο αδελφός μου. Το ένα μάλιστα είναι και επαγγελματικό account.

Ναι, έχω απαντήσει στο αυτοματοποιημένο μήνυμα και είπαν ότι σε 24 ωρες I would get a reply αλλά 4η μέρα σήμερα και τίποτα. Και οι τραπεζικοί λογαριασμοί είναι επίσης διαφορετικοί και προσπαθώ έναν σε κάθε λογαριασμό PayPal κάθε φορά  γιατί απαγορεύεται να έχεις τον ίδιο τραπεζικό λογαριασμό συνδεδεμένο σε πάνω από έναν λογαριασμό PayPal. 

Νομίζω πως όλα τα κάνω όπως θα έπρεπε αλλά ΔΕΝ... 🤔🤔

14 ώρες πριν, Hapatingo είπε

Το όνομα δεν παίζει ρόλο.

Φταίει οτι έχουν ως νόμισμα το δολάριο. Αλλά ακόμα και αν περνούσαν το σκεπτικό σου μάλλον ήταν να γλυτώσεις την μετατροπή του paypal όπου και πάλι δεν μπορείς να την γλιτώσεις. Πλέον σε ΕΕ μόνο λογαριασμοί ευρώ και iban είναι συμβατοί, σε Αγγλία λογαριασμοί Αγγλίας με λίρα, ομοίως σε Αμερική κοκ. Μόνο με τα τοπικά στοιχεία παίζει μπάλα το paypal.

😯 Αν ισχύει αυτό τότε μου έλυσες την απορία, ευχαριστώ. Αν και θα έπρεπε να μου δώσουν έστω μια απάντηση. Σε κάθε περίπτωση είναι σκέτη απογοήτευση! 😣 Τί πάει να πεί τοπικά στοιχεία για μια πλατφόρμα τέτοιου είδους όπως το PayPal; Δηλαδή σόνι και καλά να μην έχω λογαριασμούς σε άλλο νόμισμα εκτός από ευρώ επειδή μένω στην Ελλάδα και δεν έχω λογαριασμούς σε ξένες τράπεζες ώστε να συνεχίσουν αβέρτα το ξύρισμα στις μετατροπές συναλλάγματος! 😤 

Το θέμα είναι ότι στον επαγγελματικό λογαριασμό είχα ήδη συνδέσει πριν 10 μέρες τον έναν δολλαριακό λογαριασμό που είναι και αυτός επαγγελματικός και τον δέχθηκε! Και μου έστειλαν και τα δυο μικρά εμβάσματα για την επιβεβαίωση. Αλλά δεν τον επιβεβαίωσα αμέσως γιατί μου ζητούσε προμήθεια η Πειραιώς 13 ευρώ για να φορτώσω δολάρια στο PayPal (ανεξαρτήτως ποσού την ίδια προμήθεια μου ζητούσε κάθε φορά οπότε φαίνεται πως είναι κάποια στάνταρτ χρέωση από την τράπεζα αυτή). Μετά όμως θυμήθηκα ότι από τον άλλο λογαριασμό στην Eurobank εγώ έχω τις μισές χρεώσεις από ότι έχει ο αδελφός μου στην Πειραιώς και ξεκίνησα την προσπάθεια να συνδέσω εκείνον τον λογαριασμό και εκεί ξεκινάνε τα κολλήματα με το PayPal και τα μηνύματα που σας έδειξα πιο πάνω. Και η πλάκα ποια είναι... Αφού τόσες μέρες προσπαθούσα χωρίς επιτυχία να συνδέσω τον άλλον αποφάσισα τελικά να ολοκληρώσω με τον Πειραιώς που τον είχε ήδη δεχθεί και να πληρώσω τα δεκατρία ευρώ οπότε πήγα να συμπληρώσω τους αριθμούς των δυο μικροεμβάσματων που μου έστειλε το PayPal για την επιβεβαίωση του λογαριασμού και μου βγάζει μήνυμα αυτή τη φορά ότι "τα ποσά που εισάγετε δεν είναι σωστά" (ενώ ήταν σωστά) και επιπλέον ότι "ο λογαριασμός σας αυτός καταργήθηκε για λόγους ασφαλείας" !!! 🤪🤬 

Θα τρελαθούμε τελείως δηλαδή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Chris Mitrou είπε

Καλησπέρα είχα ένα λογαριασμό και έκανα. Αφαίρεση την κάρτα την πιστωτική για να την βαλω στο καινούργιο μου λογαριασμό και να την κάνω πρόσθεση αλλά δεν μπαίνει. Τι να κάνω παρακαλώ βοηθήστε με 

Screenshot_20190811_043640.jpg

Μόνος σου το είπες αφού την είχες σε άλλο λογαριασμό πριν... Πάρε τηλέφωνο το paypa αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου λεει το συστημα κλεμμενη ειναι η καρτα αφου ηταν συνδεδεμενη αλλου ο ιδιος αριθμος . Τωρα που το λετε ως νόμισμα μονο ευρω εχω δοκιμασει μεσα οχι και δολάριο .Καποια στιγμη θα δοκιμασω συνδεση και με revolut 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φαντάζομαι εάν είχα ένα λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού όπου το κύριο νόμισμα είναι το δολάριο τότε θα προχωρούσε το θέμα, σωστά; 

Να ρωτήσω κάτι τώρα που θυμήθηκα: 

'Οπως λέει και ο mhlogiatros είχα εκδόσει και εγώ πριν κανα δυο χρόνια μια κάρτα Revolut που την εχω ακόμη. Μήπως αυτό σημαίνει ότι μου άνοιξαν λογαριασμό στην Barclay's για τον σκοπό αυτό και άρα λες να έχω κανένα λογαριασμό εκεί; Και πάλι όμως η τράπεζα Barclay's είναι Βρετανική και άρα θα συνδέει μόνο λογαριασμούς με GBP??? 

Μαλλον ναι 😓

Επεξ/σία από Angelos1914
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, Angelos1914 said:

Φαντάζομαι εάν είχα ένα λογαριασμό σε τράπεζα του εξωτερικού τότε θα προσωρούσε το θέμα, σωστά; 

Να ρωτήσω κάτι τώρα που θυμήθηκα: 

Είχα εκδόσει πριν κανα δυο χρόνια μια κάρτα Revolut που την εχω ακόμη. Μήπως αυτό σημαίνει ότι μου άνοιξαν λογαριασμό στην Barclay's για τον σκοπό αυτό και άρα λες να έχω κανένα λογαριασμό εκεί; Και πάλι όμως η τράπεζα Barclay's είναι Βρετανική και άρα θα συνδέει μόνο λογαριασμούς με GBP???  Μαλλον ναι 😓

Το paypal κοιτάει την διεύθυνση εγγραφής. Εφόσον έβαλες Ελλάδα σου επιτρέπει να περάσεις λογαριασμούς ΕΕ. 

Εάν έβαζες Αγγλία τότε θα μπορούσες να βάλεις τον λογαριασμό που λες σε λίρες.

Στους όρους χρήσης λέει πως εάν ένας μένει σε πολλά μέρη μπορεί να ανοίξει λογαριασμό απο τις διαφορετικές χώρες που μένει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Στους όρους χρήσης λέει πως εάν ένας μένει σε πολλά μέρη μπορεί να ανοίξει λογαριασμό απο τις διαφορετικές χώρες που μένει.

Και πως γίνεται δηλαδή αυτό; Μπορείς να δηλώσεις παραπάνω από μία χώρες;

Σε ποιο σημείο των όρων το βρήκες αυτό; Προσπάθησα να τους διαβάσω και έχασα την μπάλα.

 

Ή μπορώ να αλλάξω τη χώρα και να βάλω Αμερική;

18 ώρες πριν, Chris Mitrou είπε

Καλησπέρα είχα ένα λογαριασμό και έκανα. Αφαίρεση την κάρτα την πιστωτική για να την βαλω στο καινούργιο μου λογαριασμό και να την κάνω πρόσθεση αλλά δεν μπαίνει. Τι να κάνω παρακαλώ βοηθήστε με 

Screenshot_20190811_043640.jpg

Chris έχεις το ίδιο πρόβλημα με εμένα. 

Ξέχασα να πω ότι τελικά εχθές το PayPal μου έστειλε μήνυμα και μου ζήτησε να τους πάρω τηλέφωνο για να το διευθετήσουμε. Θα τους πάρω πάλι αύριο. Για να δουμε...

Αλλά εάν ξέρει καποιος εάν μπορούμε να αλλάξουμε την χώρα προεπιλογής ας μας πει, νομίζω θα μπορούσε να λύσει το πρόβλημα κάτι τέτοιο. 

Εν τω μεταξύ προσπαθώ να βγάλω κάποια άκρη διαβάζοντας εδώ: https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/ua/useragreement-full#r017  αλλά δεν βρίσκω κάτι σετικό... (εκεί μέσα χάνει η μάνα το παιδί και το παιδί τη μάνα)

Επεξ/σία από Angelos1914
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι να αλλάξεις, αλλά να φτιάξεις καινούργιο λογαριασμό στην δεύτερη χώρα διαμονής. Το λέει στις ερωτήσεις ή στο χωρίο για το αν μπορείς να έχεις 2 λογαριασμούς και το τι γίνεται αν μένεις σε πολλές χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Όχι να αλλάξεις, αλλά να φτιάξεις καινούργιο λογαριασμό στην δεύτερη χώρα διαμονής. Το λέει στις ερωτήσεις ή στο χωρίο για το αν μπορείς να έχεις 2 λογαριασμούς και το τι γίνεται αν μένεις σε πολλές χώρες.

Με το ίδιο mail? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, alfeios said:

Με το ίδιο mail? 

Διαφορετικό.

https://www.paypal-community.com/t5/My-Account/how-do-I-change-my-country-on-Paypal/m-p/395442#M2987

Επεξ/σία από Hapatingo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση, αν ένα case κλείσει υπέρ σου , ότι ενα προϊόν δεν ήρθε, και σου επιστρέφει τα χρήματα , όμως μετά από ένα μήνα έρθει το προϊόν τι γίνετε? , Δεν το παραλαμβάνεις; Η το παραλαμβάνεις; 2)  Ο αποστολέας λέει στο PayPal ότι παρέλαβα και θέλει τα χρήματα πίσω; Και αν δεν έχεις χρήματα μέσα η στη κάρτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...