Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραία...τώρα τι κάνω για να τα αλλάξω?

και αυτό ισχύει μόνο για ονοματεπώνυμο η και για την  Διεύθυνση  ? γιατί  και αυτή στα ελληνικα την έβαλα αλλά με αφήνει να την αλλάξω αν υπάρχει θέμα  ,όχι όμως το ονοματεπώνυμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, simnum3 είπε

Ωραία...τώρα τι κάνω για να τα αλλάξω?

και αυτό ισχύει μόνο για ονοματεπώνυμο η και για την  Διεύθυνση  ? γιατί  και αυτή στα ελληνικα την έβαλα αλλά με αφήνει να την αλλάξω αν υπάρχει θέμα  ,όχι όμως το ονοματεπώνυμο

Ίσως χρειαστεί να φτιάξεις άλλο λογαριασμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Doubt είπε

Ίσως χρειαστεί να φτιάξεις άλλο λογαριασμό.

Edit

Tελικα εκλεισα το λογαριασμο για να ανοιξω αλλο.Σε ευχαριστω.

Επεξ/σία από simnum3
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο aliexpress περιμένω ένα android box εδώ και 78 ημέρες και μου λέει πως σε 12 ημέρες το order μου θα κλείσει. Μιλάω με τον πωλητή και μου λέει πως το δέμα είναι in transit  να περιμένω μέχρι να κλείσει η παραγγελία ή να κάνω Dispute και πως γίνεται το Dispute στο allie γιατί μπήκα στο my order και δεν βρήκα κάτι. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα 

εχθες έκανα μια αγορά από την Αγγλία όλα κανόνικα ....σήμερα παρατηρώ ότι έχω αρνητικό balance 10€ ....Μετά από αρκετό ψάξιμο είδα ότι είναι στον λογαριασμό Πειραιώς μου που είναι συνδεδεμένος στο PayPal  και στην ενότητα του Winbank πάγιες εντολές έχει αρκετά ποσά που τράβηξε το PayPal ...Η τράπεζα μου λέει πρόβλημα του PayPal ....Το PayPal εδώ και δυο μέρες δεν μου απάντησαν .....καμία ιδέα κανείς ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, corsair04 είπε

Καλημέρα 

εχθες έκανα μια αγορά από την Αγγλία όλα κανόνικα ....σήμερα παρατηρώ ότι έχω αρνητικό balance 10€ ....Μετά από αρκετό ψάξιμο είδα ότι είναι στον λογαριασμό Πειραιώς μου που είναι συνδεδεμένος στο PayPal  και στην ενότητα του Winbank πάγιες εντολές έχει αρκετά ποσά που τράβηξε το PayPal ...Η τράπεζα μου λέει πρόβλημα του PayPal ....Το PayPal εδώ και δυο μέρες δεν μου απάντησαν .....καμία ιδέα κανείς ;

Το παυπαλ σε οτι κανει εχει και ιστορικο, πας στο ιστορικό και βλεπεις.

Επίσης δες τι παγιες εντολές εχεις καταχωρίσει στο παυπαλ.

Να φταιει το παυπαλ είναι 1 πιθανότητα στις 1000.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Το παυπαλ σε οτι κανει εχει και ιστορικο, πας στο ιστορικό και βλεπεις.

Επίσης δες τι παγιες εντολές εχεις καταχωρίσει στο παυπαλ.

Να φταιει το παυπαλ είναι 1 πιθανότητα στις 1000.

Δεν έχω κάνει καμία αλλά που το βρίσκω αυτό ....Στο ιστορικό των συναλλαγών δεν έχει κάτι ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθώ να μεταφέρω κάποιο ποσό σε δολάρια που έχω στο balance στο λογαριασμό μου στη revolut. Και το PayPal τα μετατρέπει αυτόματα σε ευρώ με δική του ισοτιμία. Δεν γίνεται να μεταφερθει το ποσό σε δολάρια? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, zananiro είπε

Προσπαθώ να μεταφέρω κάποιο ποσό σε δολάρια που έχω στο balance στο λογαριασμό μου στη revolut. Και το PayPal τα μετατρέπει αυτόματα σε ευρώ με δική του ισοτιμία. Δεν γίνεται να μεταφερθει το ποσό σε δολάρια? 

Έχει ξανααναφερθεί λογαριασμοί paypal  ανοιγμένοι στην Ευρώπη μπορούν να κάνουν Ανάληψη μόνο σε Ευρώ . 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Έχει ξανααναφερθεί λογαριασμοί paypal  ανοιγμένοι στην Ευρώπη μπορούν να κάνουν Ανάληψη μόνο σε Ευρώ . 

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Οπότε ουσιαστικά είναι σαν να έχει χρέωση γιατί η ισοτιμία του PayPal είναι άστα... 

Επίσης ξέρουμε πόσο καιρό κάνουν να φανούν τα χρήματα στη revolut? Γράφει για 1-2 εργάσιμες το PayPal. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, asdfnikos είπε

Έχει ξανααναφερθεί λογαριασμοί paypal  ανοιγμένοι στην Ευρώπη μπορούν να κάνουν Ανάληψη μόνο σε Ευρώ . 

Δηλαδή αν ανοίξεις λογαριασμό στην Πειραιώς π.χ. αλλά είναι λογαριασμός συναλλάγματος σε $ και τραβήξεις 100 δολάρια σε αυτόν τον λογαριασμό από Paypal, θα τα κάνει πάλι αναγκαστικά σε € και θα μπουν στην Πειραιώς με 2ο conversion από € σε $ ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, zananiro είπε

Ευχαριστώ για την επιβεβαίωση. Οπότε ουσιαστικά είναι σαν να έχει χρέωση γιατί η ισοτιμία του PayPal είναι άστα... 

Επίσης ξέρουμε πόσο καιρό κάνουν να φανούν τα χρήματα στη revolut? Γράφει για 1-2 εργάσιμες το PayPal. 

Συχνά την επόμενη η την ίδια εργάσιμη γίνεται η πίστωση. 

 

5 λεπτά πριν, Manos Petrucci είπε

Δηλαδή αν ανοίξεις λογαριασμό στην Πειραιώς π.χ. αλλά είναι λογαριασμός συναλλάγματος σε $ και τραβήξεις 100 δολάρια σε αυτόν τον λογαριασμό από Paypal, θα τα κάνει πάλι αναγκαστικά σε € και θα μπουν στην Πειραιώς με 2ο conversion από € σε $ ??

Δεν γίνεται να στείλεις Δολάρια σε λογαριασμό εντός SEPA απο ευρωπαϊκό PayPal.

Θα γίνει η μετατροπή απο Δολάρια σε Ευρώ απο το PayPal με την δική του ισοτιμία και θα σταλθούν σε Ευρώ. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Συχνά την επόμενη η την ίδια εργάσιμη γίνεται η πίστωση. 

Δεν γίνεται να στείλεις Δολάρια σε λογαριασμό εντός SEPA απο ευρωπαϊκό PayPal.

Θα γίνει η μετατροπή απο Δολάρια σε Ευρώ απο το PayPal με την δική του ισοτιμία και θα σταλθούν σε Ευρώ. 

Περίεργο... Γιατί βρήκα αυτό... Στο 3ο σχόλιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Manos Petrucci είπε

Περίεργο... Γιατί βρήκα αυτό... Στο 3ο σχόλιο.

Δεν γνωρίζω αλλά το σχόλιο είναι απο το μακρινό 2017 έχουν αλλάξει πολλά απο τότε. Δοκιμάσε αν θέλεις και ενημέρωσε μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...