Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, asdfnikos είπε

Δεν γνωρίζω αλλά το σχόλιο είναι απο το μακρινό 2017 έχουν αλλάξει πολλά απο τότε. Δοκιμάσε αν θέλεις και ενημέρωσε μας.

Ναι θα το δοκιμάσω παιδιά και θα ενημερώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, asdfnikos είπε

Συχνά την επόμενη η την ίδια εργάσιμη γίνεται η πίστωση. 

Δεν γίνεται να στείλεις Δολάρια σε λογαριασμό εντός SEPA απο ευρωπαϊκό PayPal.

Θα γίνει η μετατροπή απο Δολάρια σε Ευρώ απο το PayPal με την δική του ισοτιμία και θα σταλθούν σε Ευρώ. 

Πάντως σήμερα δεν μεταφέρθηκαν τα χρήματα. Ελπίζω να μην έκανα καμία βλακεία όταν σύνδεσα Iban της Revolut στο PayPal και να γίνει αύριο. Είχα την εντύπωση ότι στη revolut θα γινόταν άμεσα η μεταφορά. 

Edit: εμφανίστηκε σήμερα η μεταφορά στη revolut. 

Επεξ/σία από zananiro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Manos Petrucci είπε

Περίεργο... Γιατί βρήκα αυτό... Στο 3ο σχόλιο.

Aυτος ο @Whac-A-Mole μάλλον εχει μπάρμπα στο ππ γιατι δεν ειδα να εξηγεί πως το έκανε αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NikosKallithea είπε

Aυτος ο @Whac-A-Mole μάλλον εχει μπάρμπα στο ππ γιατι δεν ειδα να εξηγεί πως το έκανε αυτο

Βασικά αυτός που το έκανε είναι ο Friggasdotter. Και όπως είπε, ζήτησε με εσωτερικό (μάλλον) e-mail, την παύση του conversion.
by contacting PayPal and asking them to stop conversion because I have a Croatian / EU bank account in USD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Τι γίνεται με το Paypal το τελευταίο καιρό?

 

Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή για να τους πάρω τηλέφωνο και ενώ προσπαθώ να κάνω ένα dispute για 2 προϊόντα που έλαβα από τον ίδιο αγοραστή στο ίδιο πακέτο και τα δυο δεν δουλεύουν δεν με αφήνει να επιλέξω για refund όλο το ποσό και ούτε μπορώ να βάλω στην επιλογή το σύμβολο κομα π.χ. δεν με αφήνει να βάλω το πόσο τον 10,50gbp παρόλο που περίπου τόσο είναι το ποσό τον 2 προϊόντων που αγόρασα.

 

Γιατί συμβαίνουν αυτά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τι γίνεται με το Paypal το τελευταίο καιρό?

Δεν μπορώ να βρω πουθενά την επιλογή για να τους πάρω τηλέφωνο και ενώ προσπαθώ να κάνω ένα dispute για 2 προϊόντα που έλαβα από τον ίδιο αγοραστή στο ίδιο πακέτο και τα δυο δεν δουλεύουν δεν με αφήνει να επιλέξω για refund όλο το ποσό και ούτε μπορώ να βάλω στην επιλογή το σύμβολο κομα π.χ. δεν με αφήνει να βάλω το πόσο τον 10,50gbp παρόλο που περίπου τόσο είναι το ποσό τον 2 προϊόντων που αγόρασα.

Γιατί συμβαίνουν αυτά?

Είναι δυο ξεχωριστές πληρωμές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Paragontas-x είπε

Τι εννοείς είναι δυο ξεχωριστές πληρωμές?

Όλα αυτά που ρωτάω μου τα έχει σαν επιλογή σε ένα και μόνο dispute που θέλω να κάνω όχι σε πολλά.

Oταν παραλαμβάνεις δεν μπορεις να παρεις ολο το ποσον πίσω και να κρατήσεις και το εμπόρευμα.

Πρεπει να το επιστρέψεις και οταν το λάβει θα σου επιστραφούν τα χρηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα αν το εμπόρευμα είναι ελαττωματικό ποίος ο λόγος να κάνεις κάτι τέτοιο και ειδικά αν το στείλεις πίσω τα έξοδα υπερβαίνουν κατά πολύ το ποσό που θα λάβεις ακόμα και αν γίνει full refund.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μα αν το εμπόρευμα είναι ελαττωματικό ποίος ο λόγος να κάνεις κάτι τέτοιο και ειδικά αν το στείλεις πίσω τα έξοδα υπερβαίνουν κατά πολύ το ποσό που θα λάβεις ακόμα και αν γίνει full refund.

Ειναι απλο το θεμα. Oταν συμμετέχεις σε μια πλατφόρμα και εχεις αποδεχτεί τους ορους, τοτε το κανεις ή αν δεν θέλεις χανεις τα λεφτά σου και πανω απο ολα πρέπει να διαβάζεις αυτά που αποδεχτηκες

Μπορείς να διεκδικήσεις και τα εξοδα αποστολής εδω

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Paragontas-x είπε

Μα αν το εμπόρευμα είναι ελαττωματικό ποίος ο λόγος να κάνεις κάτι τέτοιο και ειδικά αν το στείλεις πίσω τα έξοδα υπερβαίνουν κατά πολύ το ποσό που θα λάβεις ακόμα και αν γίνει full refund.

Κάτι ανάλογο αντιμετωπίζω κι εγώ, τώρα. Ανταλλακτικό ΙΧ που δεν ταιριάζει παρά την περιγραφή του πωλητή, μου λένε να το στείλω πίσω στη Γερμανία με δικά μου έξοδα (έτσι λέει ο πωλητής-ανταλλακτικάδικο) με το κόστος αποστολής να είναι στα 50 ευρώ λόγω βάρους.

Έτοιμος είμαι να στείλω και στο PayPal τα σχετικά, αν και μάλλον δε θα βρω άκρη.

2 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Ειναι απλο το θεμα. Oταν συμμετέχεις σε μια πλατφόρμα και εχεις αποδεχτεί τους ορους, τοτε το κανεις ή αν δεν θέλεις χανεις τα λεφτά σου και πανω απο ολα πρέπει να διαβάζεις αυτά που αποδεχτηκες

Μπορείς να διεκδικήσεις και τα εξοδα αποστολής εδω

https://www.paypal.com/gr/webapps/mpp/refunded-returns/

Κάτι αστερίσκοι που βλέπω τι σημαίνουν;

Αναφορά σε κείμενο

Στείλτε το πίσω, ζητήστε αποζημίωση και τα έξοδα επιστροφής της παραγγελίας μπορούν να σας επιστραφούν*.

Αναφορά σε κείμενο

Αφού εγγραφείτε, η επιστροφή των εξόδων επιστροφής παραγγελίας καλύπτεται*.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω κανει αναφορα για μερικο refund σε πωλητή που που πούλησε προιον που ενώ ανέφερε ότι υποστηρίζει online αναβαθμίσεις  τελικα μου ελεγε ψεματα .

Εκανα αναφορα ζητώντας το ποσο των αναβαθμίσεων που τελικα αναγκάστηκα να αγορασω από αλλου για να κανω την δουλεια μου.

Προς έκπληξη μου σημερα το paypal με ενημέρωσε πως η υπόθεση κλεινει υπερ του πωλητη και εχω μεινει καγκελο.

Μπορω με κάποιον τροπο να κανω ένσταση σε αυτην την αποφαση;

Δεν μπορω να καταλάβω με όλα αυτά που τους έστειλα ως αποδείξεις πως βγάλανε τετοια αναποδη απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, cinemusic είπε

Εχω κανει αναφορα για μερικο refund σε πωλητή που που πούλησε προιον που ενώ ανέφερε ότι υποστηρίζει online αναβαθμίσεις  τελικα μου ελεγε ψεματα .

Εκανα αναφορα ζητώντας το ποσο των αναβαθμίσεων που τελικα αναγκάστηκα να αγορασω από αλλου για να κανω την δουλεια μου.

Προς έκπληξη μου σημερα το paypal με ενημέρωσε πως η υπόθεση κλεινει υπερ του πωλητη και εχω μεινει καγκελο.

Μπορω με κάποιον τροπο να κανω ένσταση σε αυτην την αποφαση;

Δεν μπορω να καταλάβω με όλα αυτά που τους έστειλα ως αποδείξεις πως βγάλανε τετοια αναποδη απόφαση.

μπορεις να μιλήσεις ξανά με το paypal να ξαναδεί την υπόθεση . Αν και νομίζω ότι το PayPal dispute δεν κάλυπτε ψηφιακά προγράμματα (πλέον υποστηρίζει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, cinemusic είπε

Εχω κανει αναφορα για μερικο refund σε πωλητή που που πούλησε προιον που ενώ ανέφερε ότι υποστηρίζει online αναβαθμίσεις  τελικα μου ελεγε ψεματα .

Εκανα αναφορα ζητώντας το ποσο των αναβαθμίσεων που τελικα αναγκάστηκα να αγορασω από αλλου για να κανω την δουλεια μου.

Προς έκπληξη μου σημερα το paypal με ενημέρωσε πως η υπόθεση κλεινει υπερ του πωλητη και εχω μεινει καγκελο.

Μπορω με κάποιον τροπο να κανω ένσταση σε αυτην την αποφαση;

Δεν μπορω να καταλάβω με όλα αυτά που τους έστειλα ως αποδείξεις πως βγάλανε τετοια αναποδη απόφαση.

Ειναι απλο, το παυπαλ δεν παρέχει καμία ασφάλεια σε λογισμικά, αναβαθμισεις, κωδικούς κλπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...