Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, προσπαθώ να κανω έναν επαγγελματικο λογαριασμό στο παυπαλ και εχω κολλήσει στην περιγραφή επιχείρησης οπου ζητάει λέξεις κλειδιά προϊόντος, μου λέει να επιλέξω μια έγκυρη καταχώρηση mcc. ότι και να βαλω δεν το δέχεται. τηλέφωνο δεν μπορώ να παρω λόγω covid, δεν δουλεύει το τηλεφωνικο κέντρο.
Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/11/2020 στις 9:21 ΠΜ, zmaskos είπε

Καλημέρα, προσπαθώ να κανω έναν επαγγελματικο λογαριασμό στο παυπαλ και εχω κολλήσει στην περιγραφή επιχείρησης οπου ζητάει λέξεις κλειδιά προϊόντος, μου λέει να επιλέξω μια έγκυρη καταχώρηση mcc. ότι και να βαλω δεν το δέχεται. τηλέφωνο δεν μπορώ να παρω λόγω covid, δεν δουλεύει το τηλεφωνικο κέντρο.
Καμία ιδέα;

Για οποιον του τυχει βρηκα λυση. Γυριζεις την γλωσσα στα αγγλικα και δεχεται κανονικα την καταχωρηση mcc

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βοήθεια παίδες, έχω αρνητικό Balance - 30 euro και θέλω πληρώσω την paypal από το ibank της alpha, αλλά πως τα μεταφέρω? Επιλέγω σαν συναλλαγή εγχώρια η από εξωτερικό? Από εξωτερικό τι χώρα βάζω εκεί που ρωτάει? , Γερμανία ταιριάζει βάση του Iban της PayPal, Υπόψιν θέλει Κ 10e προμήθεια σαν Sha αν πάει έτσι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Nikosteo είπε

Βοήθεια παίδες, έχω αρνητικό Balance - 30 euro και θέλω πληρώσω την paypal από το ibank της alpha, αλλά πως τα μεταφέρω? Επιλέγω σαν συναλλαγή εγχώρια η από εξωτερικό? Από εξωτερικό τι χώρα βάζω εκεί που ρωτάει? , Γερμανία ταιριάζει βάση του Iban της PayPal, Υπόψιν θέλει Κ 10e προμήθεια σαν Sha αν πάει έτσι 

1€ πρεπει να ειναι η προμήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, alfeios είπε

1€ πρεπει να ειναι η προμήθεια

OK thanks, τελικά όντως 1 είναι, αλλά γιατί σαν στοιχεία του PayPal λέει bank of America, ενώ το Iban βγάζει στην Frankfurt? 

Screenshot_2020-11-29-23-12-52-803_com.android.chrome.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά καλησπέρα νέος χρήστης του paypal εδω.Ηθελα να ρωτησω εαν προσέχω που βάζω την paypal και έχω και μυνημα στο κινητο για επιβεβαιωση οποτε κανω χρηση,οι debit που εχω μεσα στην paypal ειναι ασφαλεις σε σσχεση με το να τις χρησιμοποιουσα σκετες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

Ξερει καποιος να μου πει ποσο ειναι το fee για μεταφορα απο PayPal Balance στις 4 συστημικες τραπεζες? (Eθνικη, Alpha, Πειραιως & Eurobank)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, tiestointhemix είπε

Καλησπερα παιδια.

Ξερει καποιος να μου πει ποσο ειναι το fee για μεταφορα απο PayPal Balance στις 4 συστημικες τραπεζες? (Eθνικη, Alpha, Πειραιως & Eurobank)

Είναι δωρεάν απο πλευράς paypal.

Υπάρχει χρέωση εισερχομενου εμβασματος αναλογα με την τράπεζα καιμερικες φορες αναλογα  με το ειδος του λογαριασμού. Μέχρι κάποιο οριο, διαφορετικο σε καθε τράπεζα ειναι δωρεαν

 

 

 

Επεξ/σία από alfeios
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα, σήμερα συνδέθηκα μέσω κινητου στο λογαριασμό PayPal μου. Για την επαλήθευση που μου ζήτησε επέλεξα αποστολή μηνύματος και ο κωδικός μου ήρθε από έαν αριθμό κινητού που αντιστοιχεί σε αλλοδαπό στη Θεσσαλονίκη. Στο καπάκι μου ήρθε και άλλο μήνυμα όπου στον αποστολέα έγραφε PAYPAL . Και τα δύο είχαν τον ίδιο κωδικό επαλήθευσης για τον λογαριασμό μου. Πώς- τί έγινε ;

Επεξ/σία από Hiddenite
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

Δεν ειναι αλλοδαπός, ειναι αριθμοι που χρησιμοποιεί το ππ

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά ο αριθμός όπως είπα είναι δηλωμένος σε αλλοδαπό όνομα και επίθετο. Ευχαριστώ πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Hiddenite είπε

Το σκέφτηκα και αυτό αλλά ο αριθμός όπως είπα είναι δηλωμένος σε αλλοδαπό όνομα και επίθετο. Ευχαριστώ πάντως

Και πως βρηκες σε ποιον ανηκει ο αριθμός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα τον αριθμό στην αναζήτηση του Google σκεπτόμενος ότι εάν είναι όντως του PayPal θα το βγάλει σαν αποτέλεσμα. Αντιθέτως όπως έχω ξαναπεί έβγαλε όνομα και επίθετο ( από χώρες της Ανατολής) και μια διεύθυνση στην Θεσσαλονίκη . Το κείμενο ήταν ακριβώς το ίδιο. Σκέφθηκα και το σενάριο να έγινε κάποιο μπέρδεμα από την εταιρεία κινητής μου στιγμιαία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, kostasbm είπε

δηλαδή αν σου δώσω το κινητό μου και το γκουγκλαρεις θα δεις ποιος είμαι και από που???

Εάν είναι καταχωρημένο βέβαια. Η σελίδα 11888 έχει αντίστροφη αναζήτηση με αριθμό καιρό τώρα. Δοκίμασε για να πειστείς. Βάλε 3-4 αριθμούς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...