Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Lnk Hlk είπε

Καλησπέρα κ χρόνια πολλά.. Μου έγινε μία επιστροφή χρημάτων στο PayPal αλλά τα χρήματα δεν τα βλέπω στον λογαριασμό της κάρτας.

Τα βλέπω δηλαδή μόνο στο PayPal.

Ίσως είναι χαζή ερώτηση, αλλά δεν θα έπρεπε να προστεθούν στην καρτα;

Βλεπεις τα χρηματα στο ππ ή βλεπεις μονο την ειδοποίηση οτι εγινε επιστροφη;

Οπως και να εχει τα χρηματα επιστρεφουν εκει απο οπου έφυγαν.

Αν εφυγαν απο την καρτα σου, μπορει να κανουν και 10 εργασιμες για να τα δεις να πιστώνονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αφου κερδισεις dispute στο pp, ποσες μερες κανουν να επιστραφουν τα χρηματα? απο 29 Δεκ φαινεται το refund ως pending.

Επισης, εχει ασχοληθει κανεις με refund χρηματων για επιστροφη ενος δεματος? Πληρωσα στα ελτα 15.50, οποτε φανταζομαι θα παρω πισω ολο το ποσο? (Δεν εχω κανει αλλη αιτηση για επιστροφες φετος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλησπερα και καλη χρονια,

 

Προσφατα εκανα λογαριασμο στην pp αλλα εχω ολιγον μπερδευτει. Θελω αρχικα να χρησιμοποιω την pp σαν μια δικλειδα ασφαλειας σε απλες αρχικα συναλλαγες ( παραγγελια φαγητου κλπ.) . Με "συμφερει" να συνδεσω τον τραπεζικο μου λογαριασμο ή την καρτα μου ως προς την διαδικασια που ακολουθειται ?

Δηλαδη, αν συνδεσω τραπεζικο λογαριασμο θα μπορω να φορτωνω την pp με ενα ποσο που θα εμφανιζεται εντος καποιων ημερων και να κανω απευθειας συναλλαγες , ενω με την καρτα ουσιαστικα η pp θα χρησιμευει σαν ενας μανδυας για τα στοιχεια της καρτας αυτης και θα μπορω να κανω συναλλαγες χωρις να "φορτωνω" την paypal ? 

Ευχαριστω εκ των προτερων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/1/2021 στις 2:32 ΠΜ, Lnk Hlk είπε

Άρα μάλλον θα πιστωθούν στη κάρτα σε κάποιες μέρες λογικα. .

Καλή χρονιά σε όλους..κι ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας 

εμενα έγινε επιστροφή απο την sony στο λογαριασμο της paypal.
Τα λεφτά δεν εμφανίστηκαν στο account της Paypal, μετά απο 3-4 μερες μπήκαν στην κάρτα μου

Στις 8/1/2021 στις 1:50 ΠΜ, JohnJohn46 είπε

Kαλησπερα και καλη χρονια,

 

Προσφατα εκανα λογαριασμο στην pp αλλα εχω ολιγον μπερδευτει. Θελω αρχικα να χρησιμοποιω την pp σαν μια δικλειδα ασφαλειας σε απλες αρχικα συναλλαγες ( παραγγελια φαγητου κλπ.) . Με "συμφερει" να συνδεσω τον τραπεζικο μου λογαριασμο ή την καρτα μου ως προς την διαδικασια που ακολουθειται ?

Δηλαδη, αν συνδεσω τραπεζικο λογαριασμο θα μπορω να φορτωνω την pp με ενα ποσο που θα εμφανιζεται εντος καποιων ημερων και να κανω απευθειας συναλλαγες , ενω με την καρτα ουσιαστικα η pp θα χρησιμευει σαν ενας μανδυας για τα στοιχεια της καρτας αυτης και θα μπορω να κανω συναλλαγες χωρις να "φορτωνω" την paypal ? 

Ευχαριστω εκ των προτερων. 

εγώ έχω βάλει την καρτα.
Στην ουσία με το που πληρωσω κάποιο μαγαζί,τραβάει η paypal το ποσό απο την καρτα μου.
Δεν μεταφέρω 100 ευρω πχ απο την καρτα μου μεσα στην paypal ,για να υπάρχουν και να κάνω αγορές με αυτά τα λεφτά που εχω μεταφερει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα σε ολους. εχω ενα θεματάκι μηπως γνωρίζεται τι γίνεται.
Μπήκα στο ebay να δηλώσω την paypal μου για να μπορέσω να κάνω μια αγορά και πέφτω πάνω σε αυτό εδώ :sddde.JPG.e3510805e406e2000b6fab3cb6189103.JPGMπαίνω στην paypal με τα στοιχεία μου δεν βλέπω τίποτα περίεργο, ας κάνω λέω μια μεταφορά χρημάτων μήπως κάτι φταίει, και μου εμφανίζει αυτό εδώ ! 

sdsd.JPG.4ba5e228c00fa5ed30864a434773e94c.JPG

Γνωρίζει κανεις τι πρέπει να κάνω 
Τράπεζα και κάρτα έχω εθνική και είναι επιβεβαιωμένα και τα 2.
Ευχαριστώ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jasonakos είπε

Καλησπέρα σε ολους. εχω ενα θεματάκι μηπως γνωρίζεται τι γίνεται.
Μπήκα στο ebay να δηλώσω την paypal μου για να μπορέσω να κάνω μια αγορά και πέφτω πάνω σε αυτό εδώ :sddde.JPG.e3510805e406e2000b6fab3cb6189103.JPGMπαίνω στην paypal με τα στοιχεία μου δεν βλέπω τίποτα περίεργο, ας κάνω λέω μια μεταφορά χρημάτων μήπως κάτι φταίει, και μου εμφανίζει αυτό εδώ ! 

sdsd.JPG.4ba5e228c00fa5ed30864a434773e94c.JPG

Γνωρίζει κανεις τι πρέπει να κάνω 
Τράπεζα και κάρτα έχω εθνική και είναι επιβεβαιωμένα και τα 2.
Ευχαριστώ !

Δεν κατάλαβα τι έκανες, το ππ δεν χρειάζεται να το προσθέσεις πουθενά για να κάνεις αγορές απο οποιαδήποτε σιτε, απλα όταν πας ταμείο επιλέγεις το ππ και πληρώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα παιδες. 
Μπηκα σημερα στο PP να πληρωσω εναν πωλητη απο εδω,για να διαπιστωσω οτι το paypal μου ζητουσε να προσθεσω καρτα. Το κουλο ειναι οτι εχω ηδη 2 καρτες συνδεδεμενες και το pp δεχθηκε να ξαναπροσθεσω τη μια απο αυτες,για να μου πει  στο τελος  οτι η καρτα ναι μεν προσθεθηκε,αλλα δε μπορω να τη χρησιμοποιησω.

Σημειωση,αυτη την καρτα την εχω 1-2 χρονια συνδεδεμενη και κανω σχεδον καθημερινα αγορες μεσω PP απο εκει.

Η καρτα δεν εχει ληξει,και εχει υπολοιπο στην τραπεζα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. 

Αν θέλει κάποιος να μου κάνει κατάθεση στο PayPal τι στοιχεία του δίνω; 

Δεν το έκανα ποτέ και τώρα το χρειάζομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Boubis1411 είπε

Καλησπέρα. 

Αν θέλει κάποιος να μου κάνει κατάθεση στο PayPal τι στοιχεία του δίνω; 

Δεν το έκανα ποτέ και τώρα το χρειάζομαι. 

το email που έχεις δώσει στο paypal.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

το email που έχεις δώσει στο paypal.

Αυτό και τέλος; 

Μετά μπορώ να τα κάνω μεταφορά σε τράπεζα μου; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Boubis1411 είπε

Αυτό και τέλος; 

Μετά μπορώ να τα κάνω μεταφορά σε τράπεζα μου; 

Ναι. 

Δωρεαν αποστολή απο το paypal.

Με χρέωση εισερχομενου εμβασματος απο την τράπεζα σου

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε αν θα δεχτεί το pp αλλαγή στο τηλέφωνο μου, να του δώσω νουμερο που χρησιμοποιείται και σε άλλο λογαριασμό; Σαν κύριο νούμερο, για επαληθεύσεις κλπ. Όλα τα άλλα στοιχεία ειναι διαφορετικά. Άλλο όνομα, άλλες κάρτες, άλλα IBAN κλπ. Λέει οτι θέλει κάθε άτομο να έχει έναν μονο λογαριασμό, δεν λέει κατι για τα τηλέφωνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημερα, εχω αγορασει γραφικη υλη απο ελληνικη εταιρεθια στην Εδεσσα και μενω αθηνα, το δεμα ενω εχει tracking number απο ελτα. δεν εχει ερθει εδω και 25 μερες, ουτε καν ειδοποιηση, (εννοειτε στα ελτα δεν απαντανε ποτεεεεεεε στο τηλεφωνο) , η αγορα εχει γινει με paypal. το δεμα μαλλον θα επιστραφει λογω ¨μη παραλαβης" μπορω να ζητησω επιστροφη χρηματων , η να περιμενω κια αλλο?.τι λετε?

το δεμα δειχνει στα ελτα οτι ειναι στην αποθηκη.

Επεξ/σία από npil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...