Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επιστροφές δινει το ππ όταν αποδείξεις (μεσω τρακ)οτι το δεμα σου το παρέλαβε πίσω ο πωλητής, προσεχε γιατι αν ανοιξεις dispute και δεν μπορέσεις να το αποδείξεις θα κλείσει εις βάρος σου.

5 ώρες πριν, npil είπε

καλημερα, εχω αγορασει γραφικη υλη απο ελληνικη εταιρεθια στην Εδεσσα και μενω αθηνα, το δεμα ενω εχει tracking number απο ελτα. δεν εχει ερθει εδω και 25 μερες, ουτε καν ειδοποιηση, (εννοειτε στα ελτα δεν απαντανε ποτεεεεεεε στο τηλεφωνο) , η αγορα εχει γινει με paypal. το δεμα μαλλον θα επιστραφει λογω ¨μη παραλαβης" μπορω να ζητησω επιστροφη χρηματων , η να περιμενω κια αλλο?.τι λετε?

το δεμα δειχνει στα ελτα οτι ειναι στην αποθηκη.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, npil είπε

καλημερα, εχω αγορασει γραφικη υλη απο ελληνικη εταιρεθια στην Εδεσσα και μενω αθηνα, το δεμα ενω εχει tracking number απο ελτα. δεν εχει ερθει εδω και 25 μερες, ουτε καν ειδοποιηση, (εννοειτε στα ελτα δεν απαντανε ποτεεεεεεε στο τηλεφωνο) , η αγορα εχει γινει με paypal. το δεμα μαλλον θα επιστραφει λογω ¨μη παραλαβης" μπορω να ζητησω επιστροφη χρηματων , η να περιμενω κια αλλο?.τι λετε?

το δεμα δειχνει στα ελτα οτι ειναι στην αποθηκη.

Με το κατάστημα επικοινώνησες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/2/2021 στις 5:24 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Με το κατάστημα επικοινώνησες;

ναι και αυτοί το έχουν στείλει και η ελτά τους λέει ότι δεν με βρίσκουν , ......έλεος που είμαι όλη μέρα μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σβήστε αυτό το ποστ γιατί δεν έχω λάβει καμία απάντηση όσο είχα την ερώτηση πάνω.

Επεξ/σία από Paragontas-x
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! εχω δημιουργήσει ενα λογαριασμό στο pay pal... βάζω τα στοιχεία μου αλλα οταν πατάω σύνδεση με την κάρτα της Εθνικής μου βγάζει οτι δεν μπορεί να γίνει σύνδεση.... γνωρίζετε τι φταίει και τι πρεπει να κάνω για να μπορεί να συνδεθεί??

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, έχω κάνει κάποιες αγορές από aliexpres μέσω alipay (δεν δέχεται paypal το συγκεκριμένο)

Κάποιες από αυτές τις παραγγελίες δεν έχουν έρθει ακόμα (αγορά στις 11/11/2020).

Έκανα το dispute και ο πωλητής μου στέλνει μνμ και παρακαλεί να κάνω αναίρεση για να μην του χαλάσει το ratio και να του δώσω το mail του paypal αν έχω για να μου βάλει εκεί τα χρήματα.

Το πιθανότερο είναι να μην ασχοληθώ και να μείνω εντός της προβλεπόμενης διαδικασίας του Aliexpress αλλά ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος κίνδυνος με το να δώσεις το mail του PayPal σε κάποιον άγνωστο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, k_dinos είπε

Καλησπέρα, έχω κάνει κάποιες αγορές από aliexpres μέσω alipay (δεν δέχεται paypal το συγκεκριμένο)

Κάποιες από αυτές τις παραγγελίες δεν έχουν έρθει ακόμα (αγορά στις 11/11/2020).

Έκανα το dispute και ο πωλητής μου στέλνει μνμ και παρακαλεί να κάνω αναίρεση για να μην του χαλάσει το ratio και να του δώσω το mail του paypal αν έχω για να μου βάλει εκεί τα χρήματα.

Το πιθανότερο είναι να μην ασχοληθώ και να μείνω εντός της προβλεπόμενης διαδικασίας του Aliexpress αλλά ήθελα να ρωτήσω, υπάρχει κάποιος κίνδυνος με το να δώσεις το mail του PayPal σε κάποιον άγνωστο?

Μείνε εντός της προβλεπόμενης διαδικασίας του aliexpress. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Δεν υπαρχει κανενας κινδυνος.Μη φοβασαι δεν μπορει να κανει κατι στον λογαριασμο σου.

Απλώς φοβάμαι ότι από τη στιγμή που έχει τα στοιχεία μου, διεύθυνση όνομα κτλ, αν έχει και το mail ίσως μπορεί να προσποιηθεί ότι είμαι εγώ στο μέλλον.
Σκέφτομαι να του πω ότι δεν έχω λογαριασμό PayPal και ότι δεν θέλω να μπω στη διαδικασία  να ανοίγω. Στην τελική ας πρόσεχε γι' αυτό είναι και τα ratings, αν έβλεπα ότι και σε άλλους δεν τα στέλνει δεν θα επέλεγα να αγοράσω από αυτόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, k_dinos είπε

Απλώς φοβάμαι ότι από τη στιγμή που έχει τα στοιχεία μου, διεύθυνση όνομα κτλ, αν έχει και το mail ίσως μπορεί να προσποιηθεί ότι είμαι εγώ στο μέλλον.
Σκέφτομαι να του πω ότι δεν έχω λογαριασμό PayPal και ότι δεν θέλω να μπω στη διαδικασία  να ανοίγω. Στην τελική ας πρόσεχε γι' αυτό είναι και τα ratings, αν έβλεπα ότι και σε άλλους δεν τα στέλνει δεν θα επέλεγα να αγοράσω από αυτόν.

και να προσποιηθεί σε εσένα θα πάνε τα χρηματα,εκτός αν έχει και τους κωδικούς σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σας χρησιμοποιώ PayPal εδώ και μια δεκαετία με χρεωστική Πειραιώς χωρίς πρόβλημα. Φέτος το θέμα που έχω είναι ότι στις αγορές που κάνω σε Ελληνικά καταστήματα με τις χρεώνει σαν συναλλαγές Μεγάλης Βρετανίας έχοντας σαν αποτέλεσμα η Πειραιώς να τις βλέπει σαν συναλλαγές εκτός Ευρωζώνης και να μην τις  προσμετράει στην μείωση δαπάνης φόρου εισοδήματος για το αφορολόγητο. Αυτό δεν συμβαίνει π.χ. στην ανανέωση χρόνου που κάνω στην cosmote με PayPal εκεί την εμφανίζει σαν συναλλαγή Ελλάδος. Έστειλα μέιλ στην PayPal αλλά δεν βλέπω να απαντούν σύντομα...  Έχει κανένας ανάλογη εμπειρία και αν γνωρίζει καμία λύση; Ευχαριστώ

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στα πόσα λεφτά σε paypal balance σου ζητάνε να γυρίσεις τον λογαριασμό σε business;

Από τετραψήφιο και πάνω;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από lexotamilf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, lexotamilf είπε

Στα πόσα λεφτά σε paypal balance σου ζητάνε να γυρίσεις τον λογαριασμό σε business;

Από τετραψήφιο και πάνω;

Ευχαριστώ.

Δεν εχει σημασία το ποσόν, αλλά απο πού προέρχονται τα χρήματα

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...