Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι ασφαλές αν συνδέσω την κάρτα που έχει λεφτά που κάνω και ανάληψη από ΑΤΜ η μπορεί να πάθω καμιά ζημιά..δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με την paypal.. επίσης σου παίρνει τίποτα λεφτά κάθε μήνα όπως με άλλες wallet.. ευχαριστώ

Επεξ/σία από VIRUSD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, VIRUSD είπε

Είναι ασφαλές αν συνδέσω την κάρτα που έχει λεφτά που κάνω και ανάληψη από ΑΤΜ η μπορεί να πάθω καμιά ζημιά..δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με την paypal.. επίσης σου παίρνει τίποτα λεφτά κάθε μήνα όπως με άλλες wallet.. ευχαριστώ

Λεφτά δεν κρατάει.

Αν αισθάνεσαι τόσο ανασφαλής, θα μπορούσες να συνδέσεις κάρτα, να κάνεις την πληρωμή σου και να τη διαγράψεις μετά. Κάποτε το έκανα, όταν οι συναλλαγές ήταν σπάνιες (και ο φόβος μεγαλύτερος).

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, VIRUSD είπε

Είναι ασφαλές αν συνδέσω την κάρτα που έχει λεφτά που κάνω και ανάληψη από ΑΤΜ η μπορεί να πάθω καμιά ζημιά..δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με την paypal.. επίσης σου παίρνει τίποτα λεφτά κάθε μήνα όπως με άλλες wallet.. ευχαριστώ

Να μην συνδεσεις χρεωστική στο ππ, δεν είναι για αυτες τις δουλειές οι χρεωστικές, βγαλε μια ρεβολουτ και εισαι 100% καλυμμένος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απορια για την οποια δεν μπορω να βρω λυση...εχω ενα λογαριασμο στο paypal εδω και ενα χρονο και δεν μπορω να κανω confirmation στην διευθυνση μου....εβαλα χωρις να το μεταφρασω λογαριασμο κινητου τηλεφωνου και μετα bank statement ...και τα 2 δεν γινανε δεκτα...τι πρεπει να κανω...?τι βαλατε εσεις...?οποιος μπορει να μου πει τι να κανω...δεν μπορω να παρω τα λεφτα...ευχαριστω εκ των προτερων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι έχει γίνει πλέον με το Paypal?

Γιατί στα μηνύματα στο support εκτός του ότι πολλές φορές αργούνε υπερβολικά να απαντήσουν τα περισσότερα μηνύματα που τους έχω στείλει τους τελευταίους μήνες διαγράφονται χωρίς καν να μου απαντήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, hercoulis είπε

Παιδιά, αυτό είναι νέα πατέντα? Δεν είχα άλλη φορά τέτοια χρέωση...

paypal.png

Tι είναι αυτό δηλαδή, δεν μπορεις να μας πεις κατι παραπανω, αγόρασες κάτι απο καπου, τι; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συνήθως όταν αγόραζα μέσω paypal δεν έβλεπα αυτή τη χρέωση, εδώ είναι 1.93 ευρώ.

Αν βάλω αντικαταβολή το ποσό είναι 3 ευρώ.

Με κατάθεση σε τράπεζα ή μέσω κάρτας (χρωστική πιστωτική) είναι 0.

Και το ερώτημα είναι, γιατί & ποιος ζητάει το 1.93 ευρώ? 

Παράδειγμα, στο ebay δεν μου ζητάει κάποιο ποσό η paypal. 

Επεξ/σία από hercoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά site χρεώνουν όταν επιλέγεις να αγοράσεις μέσω paypal

Είχα την απορία αν είναι νόμιμο κάτι τέτοιο γιατί αν θυμάμαι σωστά με το capital control και τη χρήση κάρτας για αφορολόγητο είχε αναφερθεί ότι δεν επιτρέπεται να υπάρχει επιπλέον χρέωση για χρήση κάρτας αντί μετρητών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νόμιμο.. μάλλον για ελληνική πατέντα το κόβω.

Θα στείλω μήνυμα στην έδρα τους. 

(Ωστόσο, μήπως επιστρέφονται μετά την ολοκλήρωση της αγοράς? )

9 λεπτά πριν, hercoulis είπε

Εικόνα από τη σελίδα τους

 

paypal αγορές.png

Επεξ/σία από hercoulis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, hercoulis είπε

Νόμιμο.. μάλλον για ελληνική πατέντα το κόβω.

Θα στείλω μήνυμα στην έδρα τους. 

(Ωστόσο, μήπως επιστρέφονται μετά την ολοκλήρωση της αγοράς? )

 

paypal αγορές.png

Πιθανόν να είναι παλιές οι πληροφορίες και να έχει αλλάξει η πολιτική τους. Ρώτησε τους τηλεφωνικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα προσπάθησα να αντικαταστήσω την προπληρωμένη WEBUY της Πειραιώς (λόγω λήξης) διαγράφοντάς την και πέρασα τα στοιχεία της νέας τα οποία όμως το PP δεν μπορεί να επαληθεύσει.

Τι μπορεί να φταίει;

Έχετε αντίστοιχη εμπειρία ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tinapo είπε

Σήμερα προσπάθησα να αντικαταστήσω την προπληρωμένη WEBUY της Πειραιώς (λόγω λήξης) διαγράφοντάς την και πέρασα τα στοιχεία της νέας τα οποία όμως το PP δεν μπορεί να επαληθεύσει.

Τι μπορεί να φταίει;

Έχετε αντίστοιχη εμπειρία ;

Τελικά το απόγευμα την επιβεβαίωσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Σήμερα έγιναν 11 συναλλαγές απι το paypal μου που το έχω συνδεδεμένο με πιστωτική της Eurobank. Φυσικά δεν της έκανα εγώ...

Με πήραν τηλέφωνο από την τράπεζα και μου το είπαν καθώς δεν μου ήρθε κανένα email από το paypal για αυτές τις συναλλαγές.  Επίσης δεν μπορούσα να μπω στον λογαριασμό του paypal. Αναγκάστηκα να αλλάξω κωδικούς...

Στις 10 από αυτές του ίδιου ποσού στο ίδιο κατάστημα, γράφει στο paypal ''εξουσιοδότηση'' και στην αναφορά προβλήματος στο resolution center μου βγάζει '' το αίτημα σας δεν ήταν δυνατό να ολοκληρωθεί''.

 Στην 11η διαφορετικού ποσού σε άλλο κατάστημα γράφει '' πληρωμή '' και μπόρεσα να ανοίξω θέμα για μη εξουσιοδοτημένη πρόσβαση.

Η τράπεζα ακύρωσε την πιστωτική μου  και αύριο θα κάνω αμφισβήτηση συναλλαγών.

Μπορείτε να με βοηθήσετε σχετικά με τι κινήσεις μπορώ να κάνω στο paypal ώστε να μην χρεωθώ αυτά τα χρήματα?

Ευχαριστώ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...