Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, gbtm είπε

Δεν γνωρίζω για ποιο λόγο έγινε σε λίρες.

Στο site, οι τιμές ήταν σε € ακόμα και στο τελικό στάδιο παραγγελίας, η τιμή ήταν σε €.

Δεν πρόσεξα τέτοια επιλογή στο παράθυρο πληρωμής.

Θα δοκιμάσω να κάνω δοκιμαστική παραγγελία.

Είναι σίγουρο ότι εμφανίζεται τέτοια επιλογή;

Ναι εμφανίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις δοκίμασα να κάνω παραγγελία και πληρωμή.

Δεν εμφανίζεται καμία επιλογή για πληρωμή σε €.

Ενώ είμαι στο καλάθι αγορών, πατάω στο "Πληρωμή με Paypal" και ανοίγει παράθυρο για σύνδεση στο paypal.

Αφού κάνω είσοδο, μου ζητάει να επιλέξω κάρτα και μετά αποδοχή και συνέχεια.

Μπορώ να γράψω εδώ ποιο είναι το site;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/8/2021 στις 3:41 ΜΜ, gbtm είπε

Μόλις δοκίμασα να κάνω παραγγελία και πληρωμή.

Δεν εμφανίζεται καμία επιλογή για πληρωμή σε €.

Ενώ είμαι στο καλάθι αγορών, πατάω στο "Πληρωμή με Paypal" και ανοίγει παράθυρο για σύνδεση στο paypal.

Αφού κάνω είσοδο, μου ζητάει να επιλέξω κάρτα και μετά αποδοχή και συνέχεια.

Μπορώ να γράψω εδώ ποιο είναι το site;

Υπάρχει επιλογη currency conversion option κατω απο την καρτα, επιλεγεις πληρωμη στο νομισμα που πληρωνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Καλημέρα σας.
Έχω ένα προβληματισμό σχετικά με το paypal και θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας.
Τα τελευταία δυο χρόνια για την εφορία - κράτος δηλώνω άνεργος με 0 εισόδημα, το τελευταίο όμως καιρό έχω paypal balance καθώς απασχολούμαι εξ΄ αποστάσεως (αδήλωτη εργασία). Αν περάσω ένα ποσό της ταξης 1500ε απο το paypal balance στο λογαριασμό που εχω συνδεδεμένο (ΕΤΑ για παράδειγμα) και αυτο ξαναγίνει 2-3 φορές οταν έρθει η ωρα να υποβάλλω φορολογική δήλωση δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα; Δεν θα πρέπει με κάποιο τρόπο να δικαιολογήσω το πόσο αυτο μιας και για το κράτος έχω εισόδημα 0. Σκέφτηκα να συνδέσω revolut στο paypal (για να μπορω να πληρώνω σε φυσικα καταστήματα supermarket κτλ) αλλα και αυτη τωρα τελευταια ζηταει αποδεικτικο ΑΦΜ κτλ. Τι θα προτείνατε να κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση;

Επεξ/σία από Mr_Comple
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Mr_Comple είπε

 Καλημέρα σας.
Έχω ένα προβληματισμό σχετικά με το paypal και θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας.
Τα τελευταία δυο χρόνια για την εφορία - κράτος δηλώνω άνεργος με 0 εισόδημα, το τελευταίο όμως καιρό έχω paypal balance καθώς απασχολούμαι εξ΄ αποστάσεως (αδήλωτη εργασία). Αν περάσω ένα ποσό της ταξης 1500ε απο το paypal balance στο λογαριασμό που εχω συνδεδεμένο (ΕΤΑ για παράδειγμα) και αυτο ξαναγίνει 2-3 φορές οταν έρθει η ωρα να υποβάλλω φορολογική δήλωση δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα; Δεν θα πρέπει με κάποιο τρόπο να δικαιολογήσω το πόσο αυτο μιας και για το κράτος έχω εισόδημα 0. Σκέφτηκα να συνδέσω revolut στο paypal (για να μπορω να πληρώνω σε φυσικα καταστήματα supermarket κτλ) αλλα και αυτη τωρα τελευταια ζηταει αποδεικτικο ΑΦΜ κτλ. Τι θα προτείνατε να κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση;

Δεν ρωτάς τον λογιστή σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/9/2021 στις 9:54 ΠΜ, Mr_Comple είπε

 Καλημέρα σας.
Έχω ένα προβληματισμό σχετικά με το paypal και θα ήθελα να ακούσω τη γνώμη σας.
Τα τελευταία δυο χρόνια για την εφορία - κράτος δηλώνω άνεργος με 0 εισόδημα, το τελευταίο όμως καιρό έχω paypal balance καθώς απασχολούμαι εξ΄ αποστάσεως (αδήλωτη εργασία). Αν περάσω ένα ποσό της ταξης 1500ε απο το paypal balance στο λογαριασμό που εχω συνδεδεμένο (ΕΤΑ για παράδειγμα) και αυτο ξαναγίνει 2-3 φορές οταν έρθει η ωρα να υποβάλλω φορολογική δήλωση δεν θα αντιμετωπίσω πρόβλημα; Δεν θα πρέπει με κάποιο τρόπο να δικαιολογήσω το πόσο αυτο μιας και για το κράτος έχω εισόδημα 0. Σκέφτηκα να συνδέσω revolut στο paypal (για να μπορω να πληρώνω σε φυσικα καταστήματα supermarket κτλ) αλλα και αυτη τωρα τελευταια ζηταει αποδεικτικο ΑΦΜ κτλ. Τι θα προτείνατε να κάνω στη συγκεκριμένη περίπτωση;

Έβγαλες κάποια άκρη? Εγώ απλά θέλω να περάσω ένα ποσό 1600 ευρώ από paypal (πούλησα κάποια πράγματα από παλιά hobby) σε τραπεζικό λογαριασμό μου και δεν ξέρω εάν τα φορολογηθω.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, spirossd είπε

Έβγαλες κάποια άκρη? Εγώ απλά θέλω να περάσω ένα ποσό 1600 ευρώ από paypal (πούλησα κάποια πράγματα από παλιά hobby) σε τραπεζικό λογαριασμό μου και δεν ξέρω εάν τα φορολογηθω.. 

ρωτηστε τους λογιστές σας.

Θα εμπιστευτείτε κάποιον σε ένα φόρουμ για το αν θα φορολογηθείτε η όχι; 

Και αν σας πει όχι και τελικα πεσετε σε έλεγχο της εφορίας; 

Γιατί αυτή είναι η απάντηση. Η τα δηλώνεις μόνος σου και έχεις το κεφαλι σου ήσυχο η δεν τα δηλώνεις και ευχεσαι να μην πεσεις σε έλεγχο και τα βρούνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Υπάρχει κάποιο site που μπορεί να μεταφέρει χρήματα στο Paypal από οπουδήποτε αλλά δεν το γράφω επειδή φοβάμαι μην το ρίξουν οι χάκερς όπως άλλα παλιότερα, μόνο με πμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω ενα πρόβλημα με την paypal. Παω να βάλω το iban αλλα δεν το δέχεται λέει να περιμένω κάποιες ώρες. Το θέμα ειναι πώς έχω που περιμένω πολύ περισσότερο απο τής ώρες αυτές και ακομα τίποτα. Ειχα άλλο iban παλιότερα στο account αυτο. Το αφαίρεσα να βάλω νέο iban αλλα δεν το δέχεται το νεο. Τι πρέπει να κάνω? Το paypal service μου είπε περίμενε 1-2 μέρες. Αλλα έχεουν περάσει 2 βδομάδες και τιποτα....

Επεξ/σία από johnydre
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, super3bingo είπε

Υπάρχει κάποιο site που μπορεί να μεταφέρει χρήματα στο Paypal από οπουδήποτε αλλά δεν το γράφω επειδή φοβάμαι μην το ρίξουν οι χάκερς όπως άλλα παλιότερα, μόνο με πμ.

Ναι βρε φίλε.Γιατί το ινσομνια το διαβάζει ολο το dark web και οι χακερζ!!!Και περιμένουν όλοι να γραψεις το μυστικό site .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, super3bingo είπε

Υπάρχει κάποιο site που μπορεί να μεταφέρει χρήματα στο Paypal από οπουδήποτε αλλά δεν το γράφω επειδή φοβάμαι μην το ρίξουν οι χάκερς όπως άλλα παλιότερα, μόνο με πμ.

 

8 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Ναι βρε φίλε.Γιατί το ινσομνια το διαβάζει ολο το dark web και οι χακερζ!!!Και περιμένουν όλοι να γραψεις το μυστικό site .

 

Το ερώτημα είναι... εγώ που το διαβάζω, για ποιο λόγο να δείξω έστω και την ελάχιστη εμπιστοσύνη σε κάτι τέτοιο;

Πλάκα κάνουμε τώρα;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
42 λεπτά πριν, Doubt είπε

 

 

Το ερώτημα είναι... εγώ που το διαβάζω, για ποιο λόγο να δείξω έστω και την ελάχιστη εμπιστοσύνη σε κάτι τέτοιο;

Πλάκα κάνουμε τώρα;;

Το έχω δοκιμάσει και μου έχει κάνει 3 φορές μεταφορά εντός της ημέρας, το Paypal παρακρατά 0.5$

Επεξ/σία από super3bingo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, super3bingo είπε

Το έχω δοκιμάσει και μου έχει κάνει 3 φορές μεταφορά εντός της ημέρας, το Paypal παρακρατά 0.5$

Kαι απο που μεταφερεις που δεν μπορείς με άλλο τρόπο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...