Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 minutes ago, EV07 said:

480 ευρω ελαβα.Πουλησα σε μελος ξενου forum αντικειμενο απο προσωπικη συλλογη.Ο ανθρωπος πληρωσε για αγαθα και υπηρεσιες,πραγμα κατανοητο ωστε να εχει κι αυτος μια καλυψη αν κατι πηγαινε στραβά.

 

Και το PP ζηταει τιμολογιο προμηθευτή...Δε μπορω να καταλαβω και να βγαλω ακρη.

Πες τους ότι δεν αγοράστηκε από προμηθευτή και ότι το προϊόν που έστειλες είναι μεταχειρισμένο. Αν έχεις και την απόδειξη αγοράς στείλε την.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, Hapatingo είπε

Πες τους ότι δεν αγοράστηκε από προμηθευτή και ότι το προϊόν που έστειλες είναι μεταχειρισμένο. Αν έχεις και την απόδειξη αγοράς στείλε την.

Ευχαριστώ,θα το προσπαθησω.Αποδειξη αγορας απο το 2005...δεν υπαρχει δυστυχως.Ελπιζω να βγαλω ακρη γιατι το προιον ειναι ηδη καθ'οδον στον αγοραστη (η φωτο του voucher των EΛΤΑ με τον αριθμο αποστολης ηταν το μονο απ'τα εγγραφα που αποδεχτηκαν απο οσα μου ζητησαν).Ελπιζω να αρθουν οι περιορισμοι και να μπορεσω να τραβηξω τα χρηματα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εστειλα για τη διευθυνση στο paypal και τωρα παλι με κανουν νουμερα. Τι σκατα να στειλω ρε παιδια. Δεν γραφει ημερομηνια στο taxis net στα στοιχεια φυσικου προσωπου. Δεν παιζονται με τιποτα οι τυποι.

Screenshot-1.png

 

Επισης δεν γινεται επιβεβαιωση η καρτα ενω τον λογαριασμο τραπεζας τον εχω κανει κανονικα. Για τη διευθυνση εστειλα μια ΔΕΗ μπας και το δεχτουν αν και παλι κατι θα βρουν λογικα.

 

Screenshot_1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά  από 2 σχεδόν εβδομάδες ταλαιπωρίας, κάμποσα τηλέφωνα και μηνύματα με ειδοποίησαν χθες ότι ο λογαριασμός μου αποκαταστάθηκε και άρθηκαν οι περιορισμοί.Οι τύποι απέρριπταν το αντίγραφο της αστυνομικής μου ταυτότητας γιατί νόμιζαν ότι η ημερομηνία έκδοσης ήταν ημερομηνία λήξης....Τραγικά πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, EV07 είπε

Μετά  από 2 σχεδόν εβδομάδες ταλαιπωρίας, κάμποσα τηλέφωνα και μηνύματα με ειδοποίησαν χθες ότι ο λογαριασμός μου αποκαταστάθηκε και άρθηκαν οι περιορισμοί.Οι τύποι απέρριπταν το αντίγραφο της αστυνομικής μου ταυτότητας γιατί νόμιζαν ότι η ημερομηνία έκδοσης ήταν ημερομηνία λήξης....Τραγικά πράγματα.

Τραγικοί είμαστε εμεις σαν κρατος που εχουμε ακομα ταυτότητες απο το 1800

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Τραγικοί είμαστε εμεις σαν κρατος που εχουμε ακομα ταυτότητες απο το 1800

 

Καλά άστο μαν,αν κρίνω κι απ'τη προηγουμενη απαντηση σου,για σένα φταίνε όλοι οι άλλοι (χρήστες,πωλητές,κρατος) πλην του PayPal.

Απ τη στιγμή που παρέχουν υπηρεσία Ελλάδα είναι υποχρεωμένοι να κάνουν σωστά τη δουλειά τους και να μεταφράζουν εν προκειμένω τα έγγραφα που ζητούν.

Επεξ/σία από EV07
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

καλησπερα παιδια ασχετος εδω,απορια,εχω μια paypal κομπλαρισμενη με την εθνικη,προσφατα κερδισα ενα ποσο γυρω στα 300 ευρω σε εταιρεια στοιχηματικη  και τα εβαλα σαν αναληψη στον λογαριασμο paypal,οχι στην τραπεζα,εαν αγορασω τωρα ενα smartphone απο ενα καταστημα και πληρωσω με paypal αυτα τα χρηματα γενικα ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ?πως λειτουργει αφου δεν περνανε απο καποια τραπεζα?δεν ρωταω για συγκεκριμενο λογο απλα μου γεννηθηκε η απορια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

καλησπερα παιδια ασχετος εδω,απορια,εχω μια paypal κομπλαρισμενη με την εθνικη,προσφατα κερδισα ενα ποσο γυρω στα 300 ευρω σε εταιρεια στοιχηματικη  και τα εβαλα σαν αναληψη στον λογαριασμο paypal,οχι στην τραπεζα,εαν αγορασω τωρα ενα smartphone απο ενα καταστημα και πληρωσω με paypal αυτα τα χρηματα γενικα ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ?πως λειτουργει αφου δεν περνανε απο καποια τραπεζα?δεν ρωταω για συγκεκριμενο λογο απλα μου γεννηθηκε η απορια

Tι εννοείς φαίνονται ;Κανονικά πληρώνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, rudigarcia222 είπε

καλησπερα παιδια ασχετος εδω,απορια,εχω μια paypal κομπλαρισμενη με την εθνικη,προσφατα κερδισα ενα ποσο γυρω στα 300 ευρω σε εταιρεια στοιχηματικη  και τα εβαλα σαν αναληψη στον λογαριασμο paypal,οχι στην τραπεζα,εαν αγορασω τωρα ενα smartphone απο ενα καταστημα και πληρωσω με paypal αυτα τα χρηματα γενικα ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ?πως λειτουργει αφου δεν περνανε απο καποια τραπεζα?δεν ρωταω για συγκεκριμενο λογο απλα μου γεννηθηκε η απορια

Οχι δεν φαίνονται στην εφορεία, αλλα κινδυνευεις να σου μπλοκαρει το λογαριασμό σου το ππ και να χάσεις οτι εχεις μέσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, NikosKallithea είπε

Οχι δεν φαίνονται στην εφορεία, αλλα κινδυνευεις να σου μπλοκαρει το λογαριασμό σου το ππ και να χάσεις οτι εχεις μέσα.

Γιατι ειναι παρανομο??

να τα στειλω στην τραπεζα αν ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, rudigarcia222 είπε

Γιατι ειναι παρανομο??

να τα στειλω στην τραπεζα αν ειναι

Για το αν ειναι ή οχι παράνομο και μως μπορεις να εισαι νόμιμος ρωτα το ππ.

Αν τα στειλεις στην τραπεζα και αν αυτα ειναι ή όχι παράνομα και αν πρέπει ή όχι να τα δηλώσεις στην εφορεία ρωτά την εφορεια.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα , ενώ τόσα χρόνια οι επιστροφές χρημάτων απο paypal σε τράπεζα δεν είχαν κάποια χρέωση , ξαφνικά παρατήρησα ότι χρεώθηκα για 2 επιστροφές πάνω από 50 ευρώ 3,5 ευρώ για την επιστροφή στην τράπεζα μου. Ωστόσο για συναλλαγή κάτω των 20 ευρώ δεν υπήρχε χρέωση.
Γνωρίζει κανείς γιατί συνέβη αυτό? Υπάρχει περίπτωση να τα γλιτώσω σε μελλοντικές επιστροφές? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, SpEcTer είπε

Καλησπέρα , ενώ τόσα χρόνια οι επιστροφές χρημάτων απο paypal σε τράπεζα δεν είχαν κάποια χρέωση , ξαφνικά παρατήρησα ότι χρεώθηκα για 2 επιστροφές πάνω από 50 ευρώ 3,5 ευρώ για την επιστροφή στην τράπεζα μου. Ωστόσο για συναλλαγή κάτω των 20 ευρώ δεν υπήρχε χρέωση.
Γνωρίζει κανείς γιατί συνέβη αυτό? Υπάρχει περίπτωση να τα γλιτώσω σε μελλοντικές επιστροφές? 

 

Μάλλον για μεταφορά χρημάτων απο το ππ στην τράπεζα μιλας, οχι επιστροφές.

Αυτη η χρέωση ισχύει εδώ και χρόνια απο πλευράς ελλ τραπεζών 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, NikosKallithea είπε

 

Μάλλον για μεταφορά χρημάτων απο το ππ στην τράπεζα μιλας, οχι επιστροφές.

Αυτη η χρέωση ισχύει εδώ και χρόνια απο πλευράς ελλ τραπεζών 

Ναι αυτό εννοώ, συγγνώμη για  την παράγραφο αλλα μου φάνηκε παράλογο πρώτη φορά το παρατήρησα. Είχα επιστροφή χρημάτων πάνω από 100 ευρώ τον μάιο και δεν χρεώθηκα για την μεταφορά στην τράπεζα. Πρώτη φορά συνέβη πριν μια βδομάδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, SpEcTer είπε

Ναι αυτό εννοώ, συγγνώμη για  την παράγραφο αλλα μου φάνηκε παράλογο πρώτη φορά το παρατήρησα. Είχα επιστροφή χρημάτων πάνω από 100 ευρώ τον μάιο και δεν χρεώθηκα για την μεταφορά στην τράπεζα. Πρώτη φορά συνέβη πριν μια βδομάδα.

Άλλο η επιστροφή κι άλλο το εισερχόμενο έμβασμα, αυτό χρεώνεται εδώ και χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...