Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα ξαφνικά το PayPal δεν με άφηνε να μπω και όταν πάτησα για αλλαγή κωδικό πάλι τα ίδια 

 

μ τώρα με έχει κλειδώσει το account χωρίς να μπορώ να κάνω τίποτα 

 

τι γίνεται σε αυτήν την περίπτωση;Δεν καμία τεράστια περιουσία αλλά φοβάμαι μην γίνει κάνε μπέρδεμα και τραβήξει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια ερώτηση για όσους έχουν μεταφέρει χρήματα (Ευρώ) από Paypal σε ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό: Εκτός από την χρέωση της τράπεζας για το εισερχόμενο έμβασμα υπάρχει και κάποια άλλη χρέωση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Kosmas70 είπε

Μια ερώτηση για όσους έχουν μεταφέρει χρήματα (Ευρώ) από Paypal σε ελληνικό τραπεζικό λογαριασμό: Εκτός από την χρέωση της τράπεζας για το εισερχόμενο έμβασμα υπάρχει και κάποια άλλη χρέωση; 

Δεν υπαρχει αλλη. Και αν σπασεις τις αποστολές σε μικρα ποσά (αναλαγα με την τραπεζα) δεν υπαρχχει ουτε χρεωση εισερχομενου εμβασματος

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας.

Κάρτα paypal δεν μπορείς να βγάλεις εδώ Ελλάδα η οποία θα χρεώνει κατευθείαν το υπόλοιπο του λογαριασμού πχ όπως με skrill? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Καλημέρα σας.

Κάρτα paypal δεν μπορείς να βγάλεις εδώ Ελλάδα η οποία θα χρεώνει κατευθείαν το υπόλοιπο του λογαριασμού πχ όπως με skrill? 

Οχι δεν μπορείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Rebelos2018 είπε

Μεταφορά από τραπεζικό λογαριασμό Εurobank σε λογαριασμό paypal, πόσο καιρό παίρνει να φανεί στο paypal?

Ευχαριστώ πολύ

χοντρικα τρεις εργάσιμες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γνωρίζει κανείς ποια είναι η χρέωση μετατροπής συναλλάγματος που εφαρμόζει η Πειραιώς; Παραμένει ακόμα στο 1€ ή έχει αυξηθεί;

Επεξ/σία από Kosmas70
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Μέχρι πριν δέκα μέρες περίπου μπορούσα να μεταφέρω χρήματα από Paypal σε Revolut, αλλά και σε άλλες ελληνικές τράπεζες. Πλέον στη μόνη τράπεζα που με αφήνει να μεταφέρω είναι η Ν26. Γνωρίζετε κάτι σχετικό;

Ευχαριστώ.

Επεξ/σία από nasosto
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα, 

Θέλω να κάνω top up στον US apple account μου, αλλά μέσω ελληνικού paypal δεν με αφήνει, μπορώ να κάνω κάτι μέσω Paypal για να το αλλάξω αυτό; 

 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δεν ξερω αν ειναι εντυπωση μου ή αν οντως ισχυει, αλλα υπαρχει μια ταση 'πολεμικης' ή μη χρησης του paypal, ως τροπο πληρωμης, απο πολλα sites, και μιλω για sites οχι μικρα αλλα μεγαλα.

Καταλαβαινω οτι οι 'μεγαλοι' (βλεπε πχ αμαζον, ανεκαθεν, επειτα το alibaba κλπ), παντα ηθελαν -αφου ηταν μεγαλοι, να επιβαλλουν τους ορους τους.

Βεβαια, πληθυναν ισως και οι επιλογες πια, τυπου-αν το λεω καλα, paypal. Gpay, apple pay κλπ.

Εγω εξακολουθω και προτιμω να πιστευω οτι το Paypal διαθετει οντως την 'υπερτατη' ασφαλεια σε ζητηματα πληρωμων, το χρησιμοποιω παντα, αν μπορω, αν υπαρχει δυνατοτητα. Ειναι φορες βεβαια, που θελω κατι, και δεν υπαρχει η δυνατοτητα paypal.

Δεν ξερω, με χαλαει λιγο το ολο σκηνικο. Οτι δεν εχω δυνατοτητα παντου, οτι επιλεγουν να μην υποστηριζουν, κατι τοσο γνωστο, τοσο ασφαλες, τοσο σημαντικο για τους χρηστες, οπως το paypal.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...