Προς το περιεχόμενο

PayPal


Ozone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παισια μηπωσ ξερει κανεις σας, ποια ειναι η φθηνοτερη προπληρωμενη καρτα απο αποψη προμηθειας; π.χ. η EUROBANK νομιζω κραταει 5 ευρω προμηθεια για 100 ευρω που βαζεις στη καρτα. οι αλλες τραμεζες ποσο κρατανε; κανω ερευνα αγορας γιατι θελω να παρω μια για το Ε-ΒΑΥ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΧΡΗΣΤΟΣ

Άνοιξε ένα thread για το ζήτημα σου. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑΝΝΗΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 7,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

χαιρεται και απο μένα.. Να ρωτήσω και εγώ με την σειρά μου... μια χρεωστική κάρτα πρέπει οπος και σηποτε να λεει electron visa?? Για παράδειγμα αυτή η χρεωστική απο την alpha bank που λεει visa δεν κάνει ( αν και στο πλαι λεει for electronic use only)?

 

 

http://www.alpha.gr/page/default.asp?id=340&la=1

post-18612-129062945913_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάπου στο paypal οι ισοτιμίες του ευρώ με τα υπόλοιπα νομίσματα;

 

https://www.paypal.com/cgi-bin/webscr?cmd=_display-fees-outside&countries=EU#

 

Όταν αγοράζεις κοιτάς το buy rate που σου βγάζει (πρέπει να βάλεις ένα ποσό να το μετατρέψει για να στο εμφανίσει).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αντιμετωπίζω καποιο πρόβλημα με το paypal , ενω έχω πιστώσει την κάρτα μου με περίπου 100 euro , μου εχει sending limit καπου στα 20 , και οταν προσπαθώ να κάνω μια αγόρα που εμφάνιζει το μύνημα οτι δεν έχω αρκετα χρήματα στην κάρτα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχουν κάπου στο paypal οι ισοτιμίες του ευρώ με τα υπόλοιπα νομίσματα;

 

Όταν κάνεις αγορά ή αν κάνεις μεταφορά χρημάτων στον τραπεζικό σου λογαριασμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν κάνεις αγορά ή αν κάνεις μεταφορά χρημάτων στον τραπεζικό σου λογαριασμό.

 

Οκ, κατάλαβα.

 

Πιο πάνω αναφέρω για μια πληρωμή η οποία έγινε Refunded. Τα χρήματα επιστράφηκαν, όμως η διαφορά των χρημάτων που μου επιστράφηκαν ήταν λιγότερη κατά 33 ευρώ!! Είχα πληρώσει σε λίρες Αγγλίας και απο τον λογαριασμό αφαιρέθηκαν 586 ευρώ. 20 ημέρες μετά ο πωλητής έκανε Refunded τα χρήματα που του είχα στείλει και μου έστειλε ακριβώς το ποσό σε λίρες Αγγλίας! Όμως στον λογαριασμό μπήκαν 552 ευρώ! Που οφείλεται η διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω στις ισοτιμίες..

 

Σύμφωνα με τις ισοτιμίες(αυτές που αναγράφει το paypal στην κάθε παραγγελία) θα έπρεπε να μου επιστρέψουν περισσότερα. Υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια να κάνω και εγώ μια ερώτηση

αγόρασα κάτι από το ebay και πλήρωσα μέσω paypal.

μου έρχεται το δέμα σπίτι μου και το κουτί δεν είχε αυτό που διαφήμιζε

μιλάω με seller, άκρη δεν βγάλαμε, άλλα έλεγε αυτός, άλλα εγώ.

 

επιλέγω λοιπόν να κάνω dispute μέσω paypal, και ενώ τα είχα γράψει όλα τέλεια και ενώ παρέθεσα αποδείξεις ότι εγώ είχα δίκιο, μετά από ένα μήνα, μου απαντάνε αρνητικά με τις εξής δύο (και μόνο γραμμές):

 

"Based on our definition of significantly not-as-described, this claim does

not qualify for a refund.We found the value of the item was not affected."

 

επειδή όμως δεν πρόκειται να το αφήσω έτσι, σκέφτομαι να πάρω τηλ την τράπεζα και να πω να ακυρώσουν την πληρωμή.

 

έχετε να προτείνετε κάτι καλύτερο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Geia sas paidia.Molis exthes evgala thn propliromeni karta (visa Electron) apo Eurobank.Simera tha paw na tin fortisw kai tha kanw account sto pay pal.Auto pou thelw einai an mporei na mou pei kapoios (analytika tha protimousa) pws kaneis account sto pay pal dld ti stoxeia vazeis ktl ktl... apo oti eida den mporeis na kaneis acc an to poso tis kartas einai mideniko ee? Xerw oti ta exete xanapei auta alla fovamai me kanw kamia mlkia :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...