Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks m8 να εισαι καλά...

 

Μια μικρή επισήμανση (προς αποφυγήν παρεξηγήσεων) μόνο, αν το motion plus δεν έχει προβλεφθεί στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, δεν θα κάνει καμία διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια μικρή επισήμανση (προς αποφυγήν παρεξηγήσεων) μόνο, αν το motion plus δεν έχει προβλεφθεί στην ανάπτυξη του παιχνιδιού, δεν θα κάνει καμία διαφορά.

 

Οκ καταλαβα... η ερωτηση μου ειχε να κανει με το τι γινεται με τον 2ο παικτη που δεν εχει το motion plus και θελει να παιξει διπλό με το sports resort

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλοι... έχω πρόβλημα

το wii σταμάτησε να διαβάζει τους δίσκους και κάνει eject μόνο αν το σηκώσω προς τα πάνω....

πρέπει να αντικαταστήσω το dvd drive ή μόνο το lazer?

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον πρέπeι να αγοράσεις ένα ειδικό καθαριστικό για το lazer

δεν είναι τίποτα σημαντικό το πουλάνε σε όλα τα μαγαζιά με ηλεκτρονικά

 

με έσωσες !!!!

 

χίλια ευχαριστώ

χίλια ευχαριστώ

χίλια ευχαριστώ

χίλια ευχαριστώ

χίλια ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το Metroid Trilogy έχει θεματάκι με τους USB Loaders. Αν το φορτώσετε χωρίς alt.dol enabled σε βγάζει κανονικά στο μενού κλπ. και όταν πας να βάλεις κάποιο απ' τα 3 games σε πετάει έξω. Αυτό συμβαίνει γιατί σύμφωνα με τη νέα μόδα είναι διαφορετικά dols τα παιχνιδια. Συνεπώς, θέλει να ενεργοποιήσεις το alt. dol στον εκάστοτε loader (και το 002 fix - άλλη καινούρια μόδα).

Εγώ το έκανα απ' τον NeoGamma και μου έβγαλε να επιλέξω ποιο dol να αρχίσει (εκεί διαλέγεις παιχνίδι). Tο παιχνίδι μπαίνει κατευθείαν και σε ξεκινάει απ' το σημείο που έχεις κάνει save. Το κακό είναι ότι δυστυχώς παίζει μόνο σε δυσκολία veteran...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Metroid Trilogy έχει θεματάκι με τους USB Loaders. Αν το φορτώσετε χωρίς alt.dol enabled σε βγάζει κανονικά στο μενού κλπ. και όταν πας να βάλεις κάποιο απ' τα 3 games σε πετάει έξω. Αυτό συμβαίνει γιατί σύμφωνα με τη νέα μόδα είναι διαφορετικά dols τα παιχνιδια. Συνεπώς, θέλει να ενεργοποιήσεις το alt. dol στον εκάστοτε loader (και το 002 fix - άλλη καινούρια μόδα).

Εγώ το έκανα απ' τον NeoGamma και μου έβγαλε να επιλέξω ποιο dol να αρχίσει (εκεί διαλέγεις παιχνίδι). Tο παιχνίδι μπαίνει κατευθείαν και σε ξεκινάει απ' το σημείο που έχεις κάνει save. Το κακό είναι ότι δυστυχώς παίζει μόνο σε δυσκολία veteran...

 

Δοκίμασε να κατεβάσεις την Pal έκδοση. Τουλάχιστον σε wiikey τρέχει πλήρως απροβλημάτιστα. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και το Metroid Prime Trilogy...

Δεν ξαναγοράζω από Nortec, ΟΛΑ στα Ελληνικά ffs.

Κρίμα που δεν είναι σε metal tin όπως ή US έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου ήρθε και το Metroid Prime Trilogy...

Δεν ξαναγοράζω από Nortec, ΟΛΑ στα Ελληνικά ffs.

Κρίμα που δεν είναι σε metal tin όπως ή US έκδοση.

 

μερικοί θέλουν να είναι μεταφρασμένα...είναι μια καλή κίνηση

αν πάλι δεν αρέσει σε κάποιους,υπάρχουν και αγγλικά sites

στην Ελλάδα απ'ότι είδα θα κυκλοφορούν κυρίως ελληνικά αντίτυπα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...