Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δοκίμασε να κατεβάσεις την Pal έκδοση. Τουλάχιστον σε wiikey τρέχει πλήρως απροβλημάτιστα. ;)

 

Για την PAL λέω. Αλλά ούτως ή άλλως είναι ένα θεματάκι με το φόρτωμα των USB Loaders αυτό με τα alt. dols. Δεν υπάρχει θέμα όμως στην ουσία, αφού τρέχει μια χαρά με μπόλικους Loaders. Και το Veteran όπως λέει κι ο Antretng είναι για να δείξουμε ότι δε μασάμε. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με αφορμή το χθεσιnό softmod είδα και μερικά παιχνίδια με τα οποία δεν είχα ασχοληθεί..

Ένα απο αυτά είναι το Lost winds το οπoίο είναι ΥΠΕΡΟΧΟ.

Αξίζει με τα χίλια.. Πολύ όμορφο παιχνίδι :)

 

lost_winds_preview.jpg

 

Και αυτό που με κράτησε χωρίς να το περιμένω (ξενέρωσα μόλις είδα οτι είναι td_, είναι το ffcc:my life as a darklord. Tower defence με βάθος :P (ύψος anyway)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. Μόλις γύρισα από διακοπές και άνοιξα επιτέλους το wii μου που ήρθε όσο έλειπα. Αν και πριν το παραγγείλω είχα ψάξει για softmodding, δεν μπορώ να πω ότι κατάλαβα πολλά πράγματα αν και δεν θεωρώ τον εαυτό μου άσχετο με τις νέες τεχνολογίες. Μπορεί κάποιος να ποστάρει link για bulletproof οδηγό? Επίσης πώς μπορώ να δω ποια έκδοση έχω (αν είναι 4.1 ή κάτι άλλο)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μου εστειλε ο μπαρμπας μου τα τελευταια guitar hero με αυτην θα ειμαι καλυμενος? Activision Stand Alone Guitar

 

Στο rockband θα δουλευει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη μου εστειλε ο μπαρμπας μου τα τελευταια guitar hero με αυτην θα ειμαι καλυμενος? Activision Stand Alone Guitar

 

Στο rockband θα δουλευει???

 

Ναι.Τσιμπα τη.Ειναι καλουτσικη η τιμη.Παρε 2.Μια για μπασο.Δουλευει σε ολα(RB,GH+τα expansion τους).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.Τσιμπα τη.Ειναι καλουτσικη η τιμη.Παρε 2.Μια για μπασο.Δουλευει σε ολα(RB,GH+τα expansion τους).

 

Συμφωνα με αυτο (http://www.joystiq.com/Instrument-Compatibility-Matrix/) στο Wii η κιθαρα του GH δεν παιζει στο RB.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα εγώ έχω το εξής πρόβλημα..Συνδέω το δεύτερο χειριστήριο και η ευαισθησία του είναι πάρα πολύ μεγάλη και ο ήχος του πολύ δυνατός!!!Ξέρει κανείς αν και πώς μπορώ να το διορθώσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έκανα δουλειά έτσι,επίσης έχω το εξής πρόβλημα,όταν απομακρύνω το ένα χειριστήριο πάνω από 2 περιπου μέτρα απο την τηλεόραση δεν πιάνει :(

Το άλλο δε,έχει τρελλή ευαισθησία και δε μπορώ να το αλλάξω :( και επίσης όταν παίζω διπλό μου σβήνει συνέχεια και ξαναανάβει :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν έκανα δουλειά έτσι,επίσης έχω το εξής πρόβλημα,όταν απομακρύνω το ένα χειριστήριο πάνω από 2 περιπου μέτρα απο την τηλεόραση δεν πιάνει :(

Το άλλο δε,έχει τρελλή ευαισθησία και δε μπορώ να το αλλάξω :( και επίσης όταν παίζω διπλό μου σβήνει συνέχεια και ξαναανάβει :(

 

 

Καλού κακού ρίξε και μια ματιά στις μπαταρίες. Οι ρυθμίσεις όλες είναι στο μενού που βγαίνει όταν πατάς το πλήκτρο "Home" του χειριστηρίου...

Πάντως αν όλα τα προβλήματα στα κάνει το ένα το χειριστήριο μόνο και το άλλο είναι οκ, τότε το πιθανότερο είναι να έχει κάποιο πρόβλημα το ίδιο το χειριστήριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εισαι στο κυριως μενου η σε καποιο παιχνιδι πατας το HOME και σου βγαζει τις ρυθμισεις του χειριστηριου, αποκλειεται να μη σου βγαζει τιποτα.

 

Επισης αυτο με τα 2 μετρα που λες, μαλλον εχει να κανει με το sensitivity.Πηγαινε στις ρυθμισεις του Wii, και αυξησε την ευαισθησια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δε μου πιάνει από μακρυά είναι αυθεντικό,το άλλο που είναι υπερευαίσθητο παίζει και να μην είναι,το παρήγγειλα από ebay..Τις βλέπω τις ρυθμίσεις του χειριστηρίου όταν πατάω το Home αλλά δε βλέπω κάτι για ευαισθησία εκεί..Το μόνο που έχω βρει για ευαισθησία είναι στο μενού του wii στα settings

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...