Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ερώτηση προς την κοινότητα:

 

το τελευταίο Zelda που κυκλοφορεί είναι το Twilight Princes. Αλλά είναι Port από το gamecube, right?

 

έχουμε κανένα νέο από το Zelda Univerce για καμιά καινούρια κυκλοφορία?

Πήρα το Wii γιατί από μωρό παιδί με Μάριο, Μετρόιντ και Λίνκ μεγάλωσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Str Στη πολύ πρόσφατη Ε3 ανακοινώθηκε και επίσημα το τελευταίο Zelda το οποίο θα είναι από την αρχή γραμμένο για το Wii και μάλιστα θα υποστηρίζει και WiiMotion+. Λέγεται The Legend of Zelda: Skyward Sword και δείχνει πολλά υποσχόμενο. Τα κακά νέα είναι πως μάλλον πάει τελικά για 2011 οπότε θα χρειαστεί υπομονή.

 

Μιας και όπως λες μεγάλωσες με Mario,metroid και Link θα σου πρότεινα ασχοληθείς με το Metroid Prime 3 καθώς και με το Metroid Other M που θα βγει σύντομα. Καλή ιδέα είναι και το Super Mario Galaxy 2 το οποίο επίσης βγήκε πολύ πρόσφατα και έχει πάρει αποθεωτικά σχόλια. Επίσης μη σνομπάρεις το The Twilight Princess γιατί αν και πράγματι αποτελεί παιχνίδι του GC παρόλα αυτά είναι εξαιρετικό και σίγουρα δε θα σε απογοητεύσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αθάνατη nintendo!

το μαριο το 1 το έχω ξεκινήσει και μόλις το τελειώσω θα ασχοληθώ με το (κατά τα φαινόμενα) διαμάντι νο 2.

το ζέλντα το έχω επίσης ξεκινήσει και ομολογώ πως είναι άξιος απόγονος του ομόλογου παιχνιδιού στο gameboy και το snes

metroid "βρήκα" την τριλογία, ξεκίνησα το 1ο αλλά ομολογώ πως τα υπερμεγέθη Pixel με ξενέρωσαν... ίσως ασχοληθώ με το 3ο κάποια στιγμή...

το καλό είναι πως το κατάφερα να παίζει αντίγραφα,έχω κατεβάσει πολλά παιχνίδια αλλά δεν με νοιάζει να τα δω όλα, αλλα να τα δω ολόκληρα πρώτα!

 

έχει κάνει πολλές καλές επιλογές αυτή η εταιρία!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αθάνατη nintendo!

το μαριο το 1 το έχω ξεκινήσει και μόλις το τελειώσω θα ασχοληθώ με το (κατά τα φαινόμενα) διαμάντι νο 2.

 

Επειδή είσαι παλιός και εσύ, όταν τελειώσεις με τα galaxy (btw το 2 είναι πράγματι καλύτερο!) ρίξε μια ματιά στο New Super Mario Bros Wii το οποίο είναι old school 2D Mario αλλά πάρα πολύ καλό και με τέλειο (και πρωτότυπο) multi.

Αν ακόμα δε έχεις βαρεθεί με τα Mario σου συστήνω και το Super Paper Mario Wii το οποίο επίσης είναι εξαιρετικό (προσωπική αδυναμία) αν και πέρασε λίγο πιο πίσω από τα υπόλοιπα Mario.

Tέλος μη σνομπάρεις και τα Mario Kart Wii , Super Smash Bros Brawl τα οποία είναι πολύ καλά και σταθερές αξίες για το Wii.

 

το ζέλντα το έχω επίσης ξεκινήσει και ομολογώ πως είναι άξιος απόγονος του ομόλογου παιχνιδιού στο gameboy και το snes

metroid "βρήκα" την τριλογία, ξεκίνησα το 1ο αλλά ομολογώ πως τα υπερμεγέθη Pixel με ξενέρωσαν... ίσως ασχοληθώ με το 3ο κάποια στιγμή...

το καλό είναι πως το κατάφερα να παίζει αντίγραφα,έχω κατεβάσει πολλά παιχνίδια αλλά δεν με νοιάζει να τα δω όλα, αλλα να τα δω ολόκληρα πρώτα!

 

έχει κάνει πολλές καλές επιλογές αυτή η εταιρία!!!

 

Το Zelda Twilight Princess είναι τέλειο παιχνίδι από κάθε άποψη και πολύ μεγάλο άρα θα σου κρατήσει παρέα μέχρι να βγει το επόμενο. Από γραφικά είναι η αλήθεια πως βρίσκεται μισό κλικ πίσω από τα κορυφαία παιχνίδια του wii (πχ τα galaxy) καθώς στην ουσία είναι παιχνίδι του Gamecube.

Για τα Metroid η τριλογία που βρήκες είναι ότι καλύτερο υπάρχει. Όπως μάλλον ξέρεις τα 2 πρώτα είναι επίσης παιχνίδια του Gamecube οπότε αν σε ενοχλούν τα γραφικά τους μπορείς να ξεκινήσεις από το τρίτο το οποίο στέκεται αρκετά καλύτερα. Πάντως αν είσαι συνηθισμένος σε HD γραφικά δε νομίζω να ενθουσιαστείς, ούτε και με αυτό, μιας και το wii είναι πίσω στο τομέα αυτό από τα Χ360/PS3. Η δική μου συμβουλή είναι να δώσεις μια ευκαιρία τουλάχιστον στο τρίτο, μιας και τα δυνατά του σημεία είναι η ατμόσφαιρα, η αγωνία, ο χειρισμός και η εξερεύνηση και όχι τα γραφικά. Επίσης μη ξεχάσεις με τίποτα να τσεκάρεις και το Metroid Other M που κυκλοφορεί σύντομα μιας και είναι πιο κοντά στις πρώτες σειρές (δεν είναι first person όπως τα Prime).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Πήρα και εγώ wii πριν από 3 εβδομάδες περίπου και έχω πάθει πλάκα :X Δεν το έχω modάρει και ούτε πρόκειται μιας και ότι τίτλο έχω βάλει μέχρι στιγμής αξίζει τρελά τα λεφτά του (smg 1+2, metroid prime trilogy, mario kart και new mario bros.)

 

Περιμένω donkey kong country returns, mario sports mix, epic mickey και nba jam σαν τρελός :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
ερώτηση προς την κοινότητα:

 

το τελευταίο Zelda που κυκλοφορεί είναι το Twilight Princes. Αλλά είναι Port από το gamecube, right?

 

έχουμε κανένα νέο από το Zelda Univerce για καμιά καινούρια κυκλοφορία?

Πήρα το Wii γιατί από μωρό παιδί με Μάριο, Μετρόιντ και Λίνκ μεγάλωσα.

 

ετοιμάζεται το Zelda: Skyward Sword θα 'ναι έτοιμο μάλλον κατά τα Χριστούγεννα του 2010.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετοιμάζεται το Zelda: Skyward Sword θα 'ναι έτοιμο μάλλον κατά τα Χριστούγεννα του 2010.

 

Μάλλον θα είναι έτοιμο από Ιαπωνία μεριά. Δε νομίζω να βγει και στην Ευρώπη τόσο γρήγορα. Nintendo είναι αυτή. Πολλές φορές έχουν γίνει καθυστερήσεις. Πραγματικά θα εκπλαγούμε αν θα το έχουμε τα Χριστούγεννα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, κάνα καλό παιχνιδάκι σε στύλ buzz , όπως έχει το ps3, παίζει σε wii?

Και κάτι άλλο...Όσα παιχνίδια έχω βάλει τα γραφικά είναι κάτω του μετρίου ακόμα και σε σύγκριση με τα γραφικά του ps2. Φταίνε λέτε τα παιχνίδια που έχω ή δε βγάζει γενικά καλά το wii??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...