Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά,

 

Να ρωτήσω το εξής θέλω...

 

Επειδή με ενδιαφέρει το wii fit plus μαζί με το balance board θα πρέπει να αγοράσω και το wii console για να το παίξω?

Η μου αρκεί μόνο το wii fit για να έχω εικόνα στην tv?

 

Πόσο περίπου κοστίζει και από πού μπορώ να το αγοράσω οικονομικότερα?

 

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά,

 

Να ρωτήσω το εξής θέλω...

 

Επειδή με ενδιαφέρει το wii fit plus μαζί με το balance board θα πρέπει να αγοράσω και το wii console για να το παίξω?

Η μου αρκεί μόνο το wii fit για να έχω εικόνα στην tv?

 

Πόσο περίπου κοστίζει και από πού μπορώ να το αγοράσω οικονομικότερα?

 

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλεις και τα δύο. Η κονσόλα (Wii) κάνει περίπου 180 ευρώ και 110 το fit.

Δεν υπάρχουν και πολλά οικονομικότερα λόγω του μεγάλου βάρους (κοστίζει η μεταφορά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Ενας φίλος μου που ανέβηκε στο board που είπε ότι δεν είναι και τόσο ακριβές... Εσείς πώς το βρίσκετε εν κινήσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος του wii.

Παίδες έχω ένα πρόβλημα με το news channel.Όποτε μπαίνω μου βγάζει

error NEWS0000006 (μέχρι εχθές ήταν οκ)

Η Κονσόλα είναι 5 ημερών με v4.3Ε & με το καινούργιο drive board

(άρα κλειδωμένο μέχρι ακόμα :(

Στα υπόλοιπα κανάλια μπαίνω κανονικά (internet,wii shop,weather κτλ)

Άλλαξα και χώρα αλλά τίποτα? Να κάνω reset ή θα χάσω τίποτα ρυθμίσεις?

 

---------- Προσθήκη στις 01:31 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:29 ----------

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Ενας φίλος μου που ανέβηκε στο board που είπε ότι δεν είναι και τόσο ακριβές... Εσείς πώς το βρίσκετε εν κινήσει???

 

Μερικές φορές που τη δοκίμασα μου φάνηκε πάρα πολύ καλή και λειτουργική σε παιχνίδια.Κάποια στιγμή θα αγοραστεί πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτήσω και κάτι άλλο... Ενας φίλος μου που ανέβηκε στο board που είπε ότι δεν είναι και τόσο ακριβές... Εσείς πώς το βρίσκετε εν κινήσει???

 

Έχει τη φάση του. Παίζει όλη η οικογένεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι και δεν είναι ακριβές. Ακριβέστατο είναι. Απόδειξη το παιχνίδι που κοιτάς το κερί και στέκεσαι ακούνητος πάνω του. Μια φορά έπαιζε η αδερφή μου και δεν μπορούσε να το τελειώσει όταν πχ αντί να συγκεντρώνεται στο κερί παρακολουθούσε αυτά που άκουγε από τις συζητήσεις.

 

Πόσο αλλάζει η στάση του σώματος, όταν αντί να κοιτάς ένα κερί αρχίζεις απλά να παρατηρείς τι ακούς γύρω σου; Για να πιάνει τέτοιες αλλαγές το board, πρέπει να είναι εξαιρετικά ευαίσθητο.

 

Επίσης, κοιτώντας τους δείκτες που δείχνει κατά καιρούς, βλέπω ότι η ακρίβεια είναι απόλυτη as far as I can tell.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το balance board είναι και για αυτούς που ζυγίζουν 100 κιλά και φοράνε 47,5 νούμερο παπούτσι?

Η θα τα φτύσει? Οέο?

 

Αντεχει μια χαρα.Μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν στα κιλα σου και με το ιδιο νουμερο παπουτσιου και δεν είχε κανένα θεμα.

 

Παιδια αξιζει να παω να παρω ps3 τωρα ??ή να περιμενω ακομα λιγο καιρο να βγει το 4 ?? αληθεια περιπου ποτε βγενει το 4??

 

:X Σαν να μπερδεψες τα threads!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντεχει μια χαρα.Μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν στα κιλα σου και με το ιδιο νουμερο παπουτσιου και δεν είχε κανένα θεμα.

 

 

 

:X Σαν να μπερδεψες τα threads!!!

 

ουπς!! δικιο εχεις! σορρυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντεχει μια χαρα.Μεχρι πριν λιγο καιρο ημουν στα κιλα σου και με το ιδιο νουμερο παπουτσιου και δεν είχε κανένα θεμα.

 

 

 

ο φίλος panosvlass θέλει να μας πει ότι έχσε κιλα με το wiifit??:lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,

 

υπάρχει κάποιο παιχνίδι για γυμναστική που να μην απαιτεί όμως έξτρα εξοπλισμό;

δηλ. να μπορείς να γυμναστείς μόνο με το motion plus και το Nunchuk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω πως βορουμε να πεξουμε wii πεχνίδια στο pc to μόνο pou χριαζετε ινε ένα bluetooth και ένα ( wiimote=το χερούλι του wii) κατεβάζουμε to dolphin emulator από το http://www.dolphin-emu.com/downloads.php?cat_id=9 κάνουμε εγκατάσταση μετά ανιγουμε κάνουμε τα (graphics setting) για windows διλαδη στο graphichs το αλαζουμε από opengl σε direct3d πηγενουμε στο (wiimote setting) πατάμε σκάνε για το controler αφού έχουμε βάλη το bluetooth και έχουμε ανιχτό το wiimote βρίσκη (1) μετά ανιγουμε ένα iso πεχνίδη για wii και πεζουμε :eek: :eek: :mrgreen: αχαηαηαη έσκασα τώρα πεδία κατεβάζω το skate it wii

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...