Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παρήγγειλα ένα dance mat από ebay (tomtop, είναι κινέζικο site...) και δουλεύει στο .. περίπου. Δηλαδή δουλεύει, αλλά το κάθε "πάτημα" (κουμπί) είναι mapped σε λάθος σημείο (πχ το "δεξιά" είναι στο "κάτω", το "κάτω" στο "-" κλπ...), οπότε είναι άχρηστο. Εκτός αν γίνεται να έχω κάνει κάτι λάθος. Το έχει ακούσει κανείς αυτό στο παρελθόν?

 

Υποθέτω ότι quality check και 10 ευρώ για το χαλάκι από Κίνα δε πάνε μαζί... :-D . Απλά είπα να ρωτήσω πριν μιλήσω με τον seller για αλλαγή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρήγγειλα ένα dance mat από ebay (tomtop, είναι κινέζικο site...) και δουλεύει στο .. περίπου. Δηλαδή δουλεύει, αλλά το κάθε "πάτημα" (κουμπί) είναι mapped σε λάθος σημείο (πχ το "δεξιά" είναι στο "κάτω", το "κάτω" στο "-" κλπ...), οπότε είναι άχρηστο. Εκτός αν γίνεται να έχω κάνει κάτι λάθος. Το έχει ακούσει κανείς αυτό στο παρελθόν?

 

Υποθέτω ότι quality check και 10 ευρώ για το χαλάκι από Κίνα δε πάνε μαζί... :-D . Απλά είπα να ρωτήσω πριν μιλήσω με τον seller για αλλαγή...

 

Και εγω ένα κινέζικο τέτοιο που είχα πάρει ... δεν είχε κανένα πρόβλημα! Το συνέδεσα απλά και έπαιξε! Δεν του ρύθμισα τίποτα ... οπότε μάλλον λάθος στην κατασκευή. Δεν πειράζει συμβαίνει... στείλτου για αντικατάσταση ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι για τις επαναφορτιζόμενες μπαταριες:

Μπορουμε να βαζουμε απλα επαναφορτιζομενες μπαταριες στα χειρηστιρια ή πρεπει να βρούμε και φορτιστη? γιατι το να αγοραζεις συνεχεια καινουργιες ειναι ζημια χρονου και χρηματος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι για τις επαναφορτιζόμενες μπαταριες:

Μπορουμε να βαζουμε απλα επαναφορτιζομενες μπαταριες στα χειρηστιρια ή πρεπει να βρούμε και φορτιστη? γιατι το να αγοραζεις συνεχεια καινουργιες ειναι ζημια χρονου και χρηματος!

 

Ε προφανώς και μπορείς να βάλεις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες στα χειριστήρια! Μόλις τελειώσουν...απλά τις βγάζεις απο τα χειριστήρια και τις γεμίζεις σε κάποιο φορτιστή που προφανώς έχεις για επαναφορτιζόμενες μπαταρίες :)

 

ΑΠλά υπάρχουν και έτοιμα πακετάκια που αλλάζεις το πίσω μέρος των χειριστηρίων μαζί με τις μπαταρίες (το πλαστικό ολόκληρο αυτό που βγαίνει απο πίσω) και βάζεις τα χειριστήρια κατευθείαν για φόρτιση σε ειδικό φορτιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε προφανώς και μπορείς να βάλεις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες στα χειριστήρια! Μόλις τελειώσουν...απλά τις βγάζεις απο τα χειριστήρια και τις γεμίζεις σε κάποιο φορτιστή που προφανώς έχεις για επαναφορτιζόμενες μπαταρίες :)

 

ΑΠλά υπάρχουν και έτοιμα πακετάκια που αλλάζεις το πίσω μέρος των χειριστηρίων μαζί με τις μπαταρίες (το πλαστικό ολόκληρο αυτό που βγαίνει απο πίσω) και βάζεις τα χειριστήρια κατευθείαν για φόρτιση σε ειδικό φορτιστή.

 

ωραια γιατι ήδη εχω επαναφοτιζομενες και δεν θα ηθελα να παρω αλλο φορτιστη! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαταρίες: Προσωπικά θα πάρω επαναφορτιζόμενες ΑΑ NiMh 2500mAh. Ο κατασκευαστής λέει ότι είναι κατάλληλες μόνο επαναφορτιζόμενες NiMh (http://www.nintendo.com/consumer/systems/wii/en_na/setupWiiRemote.jsp#batteries). Δεν ξέρω πόσο αποδοτικός είναι ο επαγωγικός φορτιστής. Έχει κανείς εμπειρία?

 

Οι μπαταρίες που είχε μέσα (αλκαλικές) κράτησαν περίπου ένα μήνα. Περίμενα ότι θα κρατήσουν παραπάνω οι μπαταρίες, αλλά μάλλον καταναλώνει πολύ ενέργεια, χρησιμοποιώ και το motionPlus συνέχεια λόγω του Resort.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω 2500 και 3300mΑh. Οστωσο αδειαζουν αρκετα γρηγορα (3-4 μερες εντατικο παιχνιδι). Φορτιζουν ομως σε περιπου 1 ωρα οποτε αν εχεις ρεζερβα εισαι καλυμμενος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι αναλογα και τι παιχνιδι παιζεις και ποιους αισθητηρες χρησιμοποιεις.

οι επαναφορτιζομενες μετα απο καποιες χρησεις χανουν την αποδοση τους, αλλα σιγουρα επιβαλλεται να παρεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανεις που μπορω να βρω το Total body tracking system ανεξαρτητα απο το παιχνιδι ?

http://www.youtube.com/watch?v=o-h50d179Y4

 

Το αγορασα τελικα

Προσοχη ομως οσοι εχουν πειραγμενο wii πρεπει να το τρεξουν απο την εφαρμογη Gecko OS

http://gwht.wikidot.com/gecko-os

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγηκε καινουργιο σπασιμο με το lego batman για 4.3 αλλα και αυτο το παιχνιδι αποσυρθηκε.

οποις τρεξει μπορει να βρει κανενα κομματι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να αγορασω τηλεχειρηστηρια για το wii απο που να τα παρω πιο φτηνα ;

απο ebay ; θελω το wii remote Controller + wii plus + Wii Nunchuck Black .

 

έχω πάρει από ebay όλα όσα αναφέρεις δουλεύουν άψογα μια μικρή ενόχληση στο μικρόφωνο του controller δεν είναι τόσο καθαρός ο ήχος αλλά δεν είναι σοβαρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...