Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω πάρει από ebay όλα όσα αναφέρεις δουλεύουν άψογα μια μικρή ενόχληση στο μικρόφωνο του controller δεν είναι τόσο καθαρός ο ήχος αλλά δεν είναι σοβαρό.

ναι αλλο μονο συμβατα βρεισκω τα γνησια της ειναι ακρηβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παρήγγειλα ένα dance mat από ebay (tomtop, είναι κινέζικο site...) και δουλεύει στο .. περίπου. Δηλαδή δουλεύει, αλλά το κάθε "πάτημα" (κουμπί) είναι mapped σε λάθος σημείο (πχ το "δεξιά" είναι στο "κάτω", το "κάτω" στο "-" κλπ...), οπότε είναι άχρηστο. Εκτός αν γίνεται να έχω κάνει κάτι λάθος. Το έχει ακούσει κανείς αυτό στο παρελθόν?

 

Υποθέτω ότι quality check και 10 ευρώ για το χαλάκι από Κίνα δε πάνε μαζί... :-D . Απλά είπα να ρωτήσω πριν μιλήσω με τον seller για αλλαγή...

 

Παιδιά θα τρελαθώ...

 

Μου ήρθε και το 2ο dance mat και παρουσιάζει την ίδια ακριβώς συμπεριφορά. Δοκίμασα με wiiflow, usb loader gx, configurable usb loader όλα τελευταία version, σε dance dance revolution 2 & 3. Εν τω μεταξύ μου κάνει εντύπωση γιατί έχει 2-3 reviews που λένε ότι δουλεύει ok με αυτά τα παιχνίδια και επίσης -όσο κι αν έψαξα σε google και gnatemp- δε βρήκα περίπτωση σαν τη δικιά μου. Καμιά σκέψη? Υπάρχει περίπτωση να θέλει κανα cIOS?

 

Δε νιώθω καλά να του ρίξω αρνητική γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι φταίω εγώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα τρελαθώ...

 

Μου ήρθε και το 2ο dance mat και παρουσιάζει την ίδια ακριβώς συμπεριφορά. Δοκίμασα με wiiflow, usb loader gx, configurable usb loader όλα τελευταία version, σε dance dance revolution 2 & 3. Εν τω μεταξύ μου κάνει εντύπωση γιατί έχει 2-3 reviews που λένε ότι δουλεύει ok με αυτά τα παιχνίδια και επίσης -όσο κι αν έψαξα σε google και gnatemp- δε βρήκα περίπτωση σαν τη δικιά μου. Καμιά σκέψη? Υπάρχει περίπτωση να θέλει κανα cIOS?

 

Δε νιώθω καλά να του ρίξω αρνητική γιατί έχω αρχίσει να πιστεύω ότι φταίω εγώ...

 

Να φανταστώ οτι σου ήρθε απο τον ίδιο πωλητή ε? Αν έχεις κάποιο άλλο παιχνίδι μπορείς να το δοκιμάσεις και αυτό αλλά 90% είναι πρόβλημα του dance mat. Δεν είναι και επιστημονική φαντασία ... απλά συνδέεις το dance στην θύρα του Wii... έλεος...δεν χρειάζεται ούτε ρυθμίσεις ούτε τίποτα! Αν δεν λυπάσαι τα 10 ευρώ που θα έδωσες ρίξτου την την αρνητική !! Πριν το κάνεις στείλτου ένα μήνυμα και ζήτα του refund. Γνωστό το κόλπο με τα χαλασμένα αντικείμενα που πουλάνε και τελικά δεν μπορείς να βγάλεις άκρη!

 

P.S. Δοκίμασε και με άλλη θύρα μπας και έχει μπλοκάρει/χαλάσει η θύρα του Wii!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα, δοκίμασα και με gc game και στο homebrew channel, παντού τα ίδια κάνει! Οπότε ξέμεινα με 2 χαλάκια που πρέπει να είσαι άρρωστα expert για να χορέψεις με αυτά :-D

 

Είχα ανοίξει να δω τη πλακέτα του πρώτου, με σκοπό άμα ερχόταν το 2ο και δούλευε σωστά, να έβρισκα το λάθος. Τώρα δεν ξέρω αν έχει νόημα να δοκιμάσω να αλλάξω τα καλώδια που πάνε προς το χειριστήριο...

 

Pic:

post-59405-0-15911200-1297257989_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Kαλησπερα παιδια και καλως σας βρηκα

Μπορειτε να μου δωσετε φως σχετικα με τις δυνατοτητες του wii?Eιμαι προσφατως κατοχος και καταφερα να του βαλω homebrew channel και να τρεχω παιχνιδια απο εξωτερικο δισκο,αλλα θα ηθελα να μαθω τι αλλο μπορω να κανω με αυτη την κονσολα.

Eπισης κατεβασα το παιχνιδι naruto3 σαν iso στο σκληρο δισκο,αλλα μετα απο κανα διλεπτο κολλαει.Η κονσολα ειναι σχεδον καινουρια,εχει γινει softmod και στεναχωρηθηκα γιατι δεν μπορω να παιξω ενα παιχνιδι που μου αρεσει παρα πολυ :(

Υπαρχει καμια λυση για το σχετικο θεμα?Τι φταιει σε αυτο?Μηπως το softmod και η εγκατασταση του homebrew channel?(Μην βαρατε ειμαι αρχαριος :))

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε τι μορφη ειναι φορμαρισμενος ο δισκος?

με ποιο προγραμμα το τρεχεις και σε τι ios?

τι firmware ειναι το wii?

μπορει βεβαια να φταιει και το iso!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπερα σε όλους! εχω μια απλή ερώτηση, πως κάνω εγκατάσταση ενα αρχείο .wad στο wii?

Έχω εγκατεστημένο το Homebrew αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω?

Μιλάω συγκεκριμένα για ένα παιχνίδι που το λένε Fluidity και δεν μπορώ να το βρω σε ISO.

Έχει κανεις καμια ιδέα; θα παρακαλόυσα απάντηση με pm.

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια και απο μενα...

Θέλω να κάνω Softmod το Wii έχω 4.3e firmware και ξεκινησα την διαδικασια με μια κάρτα SD φορτωνοντας indiana-pwns αλλα δεν ειχα καταλαβει οτι χρειαζομαι αυθεντικο LEGO Indiana Jones Original Adventures και ετσι τζιφος.

Αν καποιος ειναι απο αθηνα και εχει την ορεξη & τα συνεργα :-D π.χ (LEGO Indiana Jones Original Adventures) ας στειλει μνμ για συναντηση.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας, παιδιά! :-) Σκέφτομαι έντονα ν' αγοράσω το κόκκινο wii [http://www.multirama.gr/products/product?pid=0538883&catid=070100], το οποίο πέτυχα πρόσφατα και ερωτεύτηκα. Τα μηνύματα, όμως, σχετικά με την κονσόλα σε όλα τα forum είναι αποθαρρυντικά για μένα: Τι σημαίνει όλη αυτή η ορολογία (twilight hack, homebrew channel, softmod, wad manager κτλ κτλ κτλ)? :shock: Έχω μείνει άπειρα πίσω στα video games, καθώς έχω πολλά χρόνια να ασχοληθώ, αλλά το wii μού κάνει το κλικ για να ξαναμπώ στο παιχνίδι!

Πιστεύετε ότι αν κάποιος δεν ξέρει από όλα αυτά, δεν αξίζει να το αγοράσει?

 

Ευχαριστώ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...