Προς το περιεχόμενο

Nintendo Wii - Παιχνίδια και Απορίες


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα πλαστικο περιστροφο για το wii θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο παιχνιδι!! δεν με ενδιαφερουν παιχνιδια στυλ metal of honor ψαχνω κατι πιο διασκεδαστικο πιο cartoon!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εχω ενα πλαστικο περιστροφο για το wii θα μπορουσατε να μου προτεινετε καποιο παιχνιδι!! δεν με ενδιαφερουν παιχνιδια στυλ metal of honor ψαχνω κατι πιο διασκεδαστικο πιο cartoon!!!

 

 

ποιο καρτουνίστικο αλλά όχι τόσο διασκεδαστικό είναι το chicken riot, είναι rail shooter όπου σκοτώνεισ κότες. Το απόλυτο παιχνίδι με απίστευτο γέλιο και δράση το house of the dead overkill. Απο τα καλύτερα παιχνίδια , ίσωσ το καλύτερο , που έχω παιξει στο wii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την έκδοση 4.3e αν ακολουθήσω αυτές τις οδηγίες πρέπει να κάνω και κάτι άλλο μετά;

http://www.youtube.com/watch?v=UORuLlMKOK0

 

 

 

Επίσης, για να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό (2.5") ο τρόπος είναι ίδιος με το να συνδέω ένα usb;

http://www.youtube.com/watch?v=HzPe_cP3dC8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το δεύτερο που ρωτάς ναι. απλά βρίσκεις τον usb loader που σου αρεσει( προσωπικά έχω το wiiflow μόνο και μόνο γιατί ειναι το ποιο ωραίο οπτικά) το παιρνάς στη sd card οπώς λέει και το βίντεο και με το wbfs manger παιρνας παιχνιδια σε σκληρο και παίζεις.Ο σκληρός πρέπει να τον βάλεις στο δεξιά usb για να παίξει(όπως κοιτάς την πίσω μεριά του wii όρθιο).

 

Για το πρώτο ακολούθα καλύτερα τον εξής οδηγό http://gbatemp.net/index.php?showtopic=171901 και άσε το youtube καλύτερα.

 

 

Ερώτηση μήπως γνωρίζει και κάποιος πρέπει να κάνω update σε 4.3???????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι βέβαια! ΑΝ πας σε 4,3 σχεδόν κλείδωσες...

 

Και για μας που το πήραμε τώρα και είναι ήδη σε 4.3?

Άλλη περίπτωση να κάνεις update κι άλλη να προϋπάρχει η έκδοση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θελω να ρωτησω επειδη θα παω να μου περασουν softmod στο wii μου θα ηθελα να ρωτησω αντι να συνδεσω ενα σκληρο στην θυρα usb που θα ειναι τα παιχνιδια μου να συνδεσω εναν σκληρο ide και εναν ανταπτορα που τον κανω usb ή ενα dvd-r εξωτερικο τι λετε γινεται ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως υπάρχει τρόπος να δω πως χειριζόμαστε το wiimote σε καθε παιχνίδι? Για παράδειγμα στο wii sports resort αρκεί να μπεις στο official site και να πατήσεις πιο σπορ θέλεις και θα σου δείξει τις κινήσεις.

 

Πως μπορώ να βρώ ένα βίντεο που να δείχνει τις κινήσεις σε κάθε παιχνίδι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το Youtube ίσως; Επίσης στο manual του παιχνιδιού θα πρέπει να αναφέρει...

 

Στο youtube έχω ψάξει πολλά και το μονο που δείχνουν είναι trailers από τα παιχνίδια. καμία άλλη ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης, για να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό (2.5") ο τρόπος είναι ίδιος με το να συνδέω ένα usb;

http://www.youtube.com/watch?v=HzPe_cP3dC8

δηλαδη μπωρο με αυτον τον τροπο να παιξω παιχνιδια στο wii μεσω flash or h/d χωρις να παω καπου να μου τοποθετησουν ενα softmod ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μπωρο με αυτον τον τροπο να παιξω παιχνιδια στο wii μεσω flash or h/d χωρις να παω καπου να μου τοποθετησουν ενα softmod ;

 

όχι. Κοίτα μια σελίδα πίσω δίνω το link απο έναν οδηγο για να κάνεις μόνος σου το softmod. Αυτός είναι ο οδηγός αφου κάνεις softmod το wii. Δεν είναι δύσκολο και έγω άσχετος ήμουν απο κονσόλες και τα κατάφερα μια χαρά μόνος μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...