Προς το περιεχόμενο

Perfume: The Story of a Murderer (2006)


Innersense

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε μου αρεσουν εμενα αυτα ρε........εγω θελω τον αντρα τον σωστο τον προστυχο που μου χωνει και καμια ξαναστροφη....οποτε κατσε εκει που εισαι....

 

Αν αρχισω τα μσν θα πηγαινω τοιχο τοιχο και με διπλες προφυλαξεις με τοσα που εχουν δει τα ματια μου εσχατως.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 66
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

E, μα τότε ταιριάζουμε. Γιατί εκτός από κλέφτης και αμαρτωλός, είμαι και κλέφτης και αρματωλός όπως θα δεις και στο τόπικ με τις φωτό.

Άμα θες μπορώ να σε πυροβολήσω ευχαρίστως στο γόνατο.

 

On topic τώρα:

Λέω στον κολλητό μου πριν λίγο καιρό,

- Τα μαθες ρε; θα βγει Το Άρωμα σε ταινία. Το 'χεις διαβάσει;

- Ε, ναι αλλά δεν μου άρεσε. Εσένα ποια κοπέλα στο είχε δανείσει;

 

Κι είχε δίκιο ο πούστης. Θυμάμαι ότι όλοι μας το είχαμε διαβάσει μετά από πρόταση του γυναικείου πληθυσμού. Και έτσι από περιέργεια θέλω να ρωτήσω αν και για τους υπόλοιπους άντρες, έτσι συνέβει. Ή είχαν ήδη αυξημένες θηλυκές ορμόνες, από μόνοι τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινια ηταν καλυτερη απ'οτι περιμενα και μου φανηκε πολυ καλη μεταφορα απο το βιβλιο αν και εχει περασει καιρος απο τοτε που το διαβασα.Επισης ο τυπακος που παιζει τον Γκρενουι εδωσε ρεστα για τα κυβικα του.

Υ.Γ. punky οντως εχεις δικιο καθως εμενα μου το προτεινε ο κολλητος μου που ειναι rasta man και μου ειχε κανει εντυπωση τοτε για την προταση του αλλα τελικα ηταν η αδελφη του που του το εσπρωξε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιέργος δεν έχω διαβάσει το βιβλίο (χμμμ δεν έχω κοπέλα, ήμουν και στρατό, μάλλον αυτό φταίει...) αλλά είδα τη ταινία. Είναι καλή. Όχι εξαιρετική, αλλά βλέπεται ευχάριστα. Τον (αντι-)ήρωα δεν ξέρεις αν πρέπει να τον λυπηθείς ή να τον μισήσεις, έχει και πολύ περίεργη φάτσα:P. Η κοπελιά ήταν όντως θεά, το καστινγκ πάντως δε μπορώ να πω ότι με τρέλανε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, μα τότε ταιριάζουμε. Γιατί εκτός από κλέφτης και αμαρτωλός, είμαι και κλέφτης και αρματωλός όπως θα δεις και στο τόπικ με τις φωτό.

Άμα θες μπορώ να σε πυροβολήσω ευχαρίστως στο γόνατο.

 

On topic τώρα:

Λέω στον κολλητό μου πριν λίγο καιρό,

- Τα μαθες ρε; θα βγει Το Άρωμα σε ταινία. Το 'χεις διαβάσει;

- Ε, ναι αλλά δεν μου άρεσε. Εσένα ποια κοπέλα στο είχε δανείσει;

 

Κι είχε δίκιο ο πούστης. Θυμάμαι ότι όλοι μας το είχαμε διαβάσει μετά από πρόταση του γυναικείου πληθυσμού. Και έτσι από περιέργεια θέλω να ρωτήσω αν και για τους υπόλοιπους άντρες, έτσι συνέβει. Ή είχαν ήδη αυξημένες θηλυκές ορμόνες, από μόνοι τους.

 

Το ματριξογκομενακι εσυ εισαι? μπανικος εισαι δε λεω....

 

το βιβλιο εμενα παντως μου το ειχε κανει δωρο ενας κολλητος μου σε κατι γεννεθλια.........λετε να ανησυχησω? μηπως να μαθω ποιος του το προμηθευσε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ματριξογκομενακι εσυ εισαι? μπανικος εισαι δε λεω....

 

φχαριστώ. σαν κομπλιμέντο από gay μανάβη ακούγεται.

 

το βιβλιο εμενα παντως μου το ειχε κανει δωρο ενας κολλητος μου σε κατι γεννεθλια.........λετε να ανησυχησω? μηπως να μαθω ποιος του το προμηθευσε?

 

Όχι μην ανησυχείς. Μπορεί απλά να σκότωσε καμιά μύγα με αυτό, και απλά να σιχαινόταν να το κρατήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία τα σπάει. Ειναι πολύ καλογυρισμένη και η καλύτερη μεταφορά βιβλίου που έχω δει. Οσοι έχουν διαβάσει το βιβλίο θα την ευχαριστηθούν σίγουρα.

 

Στο σινεμά που πήγα ήταν κάτι νεαροί 17χρονοι που στο τέλος είχαν πεθάνει στα γέλια. Ηταν λάθος που την έκαναν καταλληλη απο 18 και άνω, απο 25 έπρεπε να την κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, μα τότε ταιριάζουμε. Γιατί εκτός από κλέφτης και αμαρτωλός, είμαι και κλέφτης και αρματωλός όπως θα δεις και στο τόπικ με τις φωτό.

Άμα θες μπορώ να σε πυροβολήσω ευχαρίστως στο γόνατο.

 

On topic τώρα:

Λέω στον κολλητό μου πριν λίγο καιρό,

- Τα μαθες ρε; θα βγει Το Άρωμα σε ταινία. Το 'χεις διαβάσει;

- Ε, ναι αλλά δεν μου άρεσε. Εσένα ποια κοπέλα στο είχε δανείσει;

 

Κι είχε δίκιο ο πούστης. Θυμάμαι ότι όλοι μας το είχαμε διαβάσει μετά από πρόταση του γυναικείου πληθυσμού. Και έτσι από περιέργεια θέλω να ρωτήσω αν και για τους υπόλοιπους άντρες, έτσι συνέβει. Ή είχαν ήδη αυξημένες θηλυκές ορμόνες, από μόνοι τους.

 

Εμένα μου το κανε δώρο μια γκόμενα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα την ταινία την περασμένη εβδομάδα και μου φάνηκε μέτρια έως βαρετή προς το τέλος. Δεν έχω διαβάσει ακόμα το βιβλίο.

 

Όσο για το τρέιλερ, ήταν (κλασσικά πλέον) καλύτερο από την ίδια την ταινία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεραστια μουφα η ταινια.2 εντελως χαμενες ωρες κατα την προσωπικη μου αποψη παντα.Δεν αξιζει ουτε τα 2 euro για ενοικιαση dvd.Ενα φιλαρακι μου που καθοταν διπλα τον πηρε ο υπνος μεσα στο σινεμα και ροχαλιζε κιολας!LOOOL!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E, μα τότε ταιριάζουμε. Γιατί εκτός από κλέφτης και αμαρτωλός, είμαι και κλέφτης και αρματωλός όπως θα δεις και στο τόπικ με τις φωτό.

Άμα θες μπορώ να σε πυροβολήσω ευχαρίστως στο γόνατο.

 

On topic τώρα:

Λέω στον κολλητό μου πριν λίγο καιρό,

- Τα μαθες ρε; θα βγει Το Άρωμα σε ταινία. Το 'χεις διαβάσει;

- Ε, ναι αλλά δεν μου άρεσε. Εσένα ποια κοπέλα στο είχε δανείσει;

 

Κι είχε δίκιο ο πούστης. Θυμάμαι ότι όλοι μας το είχαμε διαβάσει μετά από πρόταση του γυναικείου πληθυσμού. Και έτσι από περιέργεια θέλω να ρωτήσω αν και για τους υπόλοιπους άντρες, έτσι συνέβει. Ή είχαν ήδη αυξημένες θηλυκές ορμόνες, από μόνοι τους.

 

Εμένα μου το είχε σπρώξει η αδελφή μου το βιβλίο.

 

Πάντως και το βιβλίο και η ταινία μου άρεσαν.

 

ΥΓ: Καλα θα αφήσεις γυναίκα στο forum σε ησυχία; Ή τέλοσπάντων, θα αφήσεις και καμιά για μας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Members

Εγώ το είχα βρει κάπου παρατημένο, το πήρα και το διάβασα (πριν κάτι χρόνια όλα αυτά). Μετά έμαθα ότι όντως ανήκε σε μια γνωστή μου (παλιά συμμαθήτρια).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ όλους τους φίλους που επιλέγουν να απαντήσουν και στο μίνι γκάλοπ που έθεσα, μαζί με το σχόλιό τους για την ταινία.

Είναι να σε βάζει σε σκέψεις τελικά το αποτέλεσμα. Ή τουλάχιστον εμένα.

Τι σκέψεις, δεν ξέρω βέβαια.

 

ΥΓ: Καλα θα αφήσεις γυναίκα στο forum σε ησυχία; Ή τέλοσπάντων, θα αφήσεις και καμιά για μας;

 

Όταν σταματήσουν να με βρίζουν στα pm και να μου τιγκάρουν το inbox με φωτό, θα σταματήσω κι εγώ. Δεν έχω κάτι μαζί τους. Αυτές ξεκίνησαν πρώτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...