Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
Deja vu...

Παιζει ο Denzel Washington.

Το teaser λεει:"Αν ειχες την ευκαιρια να ξαναζησεις τις τελευταιες 4 μερες και 12 ωρες κλπ κλπ"

Πολυ καλη ταινια, την κραταει μονος του ο Denzel(απο την αρχη μεχρι το τελος) και ηταν πρωτη φορα μετα απο καιρο που μια ταινια που μου αρεσε δεν εφτασε γρηγορα στο τελος αλλα κρατησε οσο ακριβως ηθελα!

Βαθμολογια 8.2/10

Mε πήγαν να το δούμε χθες (για το Departed ήταν το αρχικό πλάνο αλλά δεν είχε πουθενά εισιτήρια).

Υποτίθεται 'θρίλερ επιστημονικής φαντασίας' κι έτσι. Στυλ Paycheck.

Μετριότατη αμερικανιά κατά τη γνώμη μου.

 

Γύρω στο 5/10 (και πολύ του είναι).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έρωτας δίχως παρόν -Lake House

Η μοναχική γιατρός Κέιτ Φόρστερ μετακομίζει από τα προάστια του Ιλινόις, στο Σικάγο. Προτού φύγει από το πανέμορφο σπίτι που νοίκιαζε, αφήνει ένα σημείωμα για τον επόμενο ένοικο ζητώντας του να της προωθεί την αλληλογραφία της στη νέα της διεύθυνση. Ο νέος ένοικος, ο αρχιτέκτονας Άλεξ Γουάιλερ, αρχίζει να αλληλογραφεί με την Κέιτ μετά από ένα παράξενο περιστατικό και σύντομα αρχίζουν να νιώθουν δυνατά αισθήματα ο ένας για τον άλλο. Το πρόβλημα όμως είναι ότι κατά παράδοξο τρόπο ζουν σε διαφορετικούς χρόνους: τους χωρίζει μια διαφορά δύο ετών…

 

Την είδα χθες. Μου άρεσε αρκετά. Ευχάριστη ταινία.

9/10

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι δύο τελευταίες ταινίες που είδα, ήταν δύο φορές το "Abre Los Ojos"-"άνοιξε τα μάτια", αργότερα έγινε (πανάθλιο) remake από τους αμερικάνους σε Vanilla Sky.

 

Εκπληκτική ατμόσφαιρα, από τις ταινίες που θα μου μείνουν χαραγμένες, γιατί πραγματικά την ζεις. Την είδα με 3 φίλους μου την πρώτη φορά και όταν τέλειωσε δεν μπορούσαμε να συνέλθουμε από το climax του φινάλε για τουλάχιστον 2 ώρες. Άσε που μετά δε μπορούσαμε να κοιμηθούμε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο, αλλά θερμοπαρακαλώ τον μοδεράτορα

να μετονομάσει το τόπικ σε ''cinema lounge''

(με την άδεια κι ευχές του adi32)

και να το κάνει και sticky αμα λαχει...

 

cheerz

 

* εγώ η τελευταία ταινία που είδα ήταν

το αρονοφσκιανό fountain, πολύ καλό,

έτοιμο να έρθει και να μας διχάσει όλους.

μόνο αυτό σας λέω. ετοιμαστείτε να ξενερώσετε

οι περισσότεροι και να ευλογηθείτε οι κάποιοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την πρόταση του σύντροφου Akujin, αλλά αναρωτιέμαι τι διαφορά έχει αυτό το thread από το ήδη sticky Κριτική Ταινιών;

Και βέβαια επειδή πιστεύω ότι η ζωή είναι στις λεπτομέρειες, ίσως το Movie Lounge να ήταν καταλληλότερος τίτλος μιας και φαντάζομαι ότι καλό είναι να αναφέρουμε και ταινείες που μπορεί να μην παιχτούν στο σινεμά.

 

Επίσης να παρακαλέσω, αν πρόκειται να μείνουμε σε αυτό το thread, να κρατήσουμε ένα υποτυπώδες φορματ κατά το posting.

 

Πχ:

 

Τίτλος: Οι Δρακωλιάρες

Είδος: Σεξουαλικό Θρίλλερ

Βαθμολογία: x/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Δεν το έχω δει. Εντυπωσιάστηκα απλά από το εξώφυλλο στα τρυφερά εφηβικά μου χρόνια.

 

Δεν είμαι από αυτούς που ευθυγραμμίζουν τις κάλτσες τους στο συρτάρι, αλλά λίγη τάξη θα έκανε το thread ακόμη καλύτερο/ευκολοδιάβαστο.

Όποιος έχει άντερα, ας τολμήσει να διαφωνήσει με τα παραπάνω.

Ο Akujin χαίρει ασυλίας λόγω της εικόνας στην υπογραφή του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η διαφορά έγκειται στο briefing του θέματος, κυρίως.

δηλαδή, είδες μια ταινία σε dvd, cinema, ..ε πέρνα από εδώ και πες 2 λόγια φρέσκα.

το άλλο τόπικ θα πρέπει να είναι πιο εμπεριστατωμένο και κυριλέ, κατά την γνώμη μου.

(όχι ότι διαφωνώ με την ιδέα μιας υποτυπώδους/λιτής έννοιας format στο posting μας εδώ)

αυτό το τόπικ είναι επίσης ένα εργαλείο ''προπαγάνδας'', να το πω.

είδε πχ. ο Manuel κάτι από Linklater και πορώθηκε(καλώς!),

θα μπει εδώ να μας πει δυο λόγια και να τον προωθήσει και σ' άλλους. χεχε

 

cheerz! (δεκτή κι η ιδέα της επωνυμίας movie lounge,

αλλά μην φανταστείς ότι το πήγαινα στον κινηματογράφο αυστηρά εγώ

και όχι σε dvd,divx κτλ, αντιθέτως. αναφερόμουν ίσως στην 7η τέχνη γενικότερα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι συμφωνω ειναι γενικα για ταινιες καθε ειδους και πιο lite μορφη οπου ο καθενας λεει οπως θελει τη γνωμη του με κυριο σκοπο να προτρεψει καποιους να δουν ή να αποφυγουν μια ταινια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pantos h idea tou punky gia liko taksh den einai asxhmh..

Akujin thn tainia thn eides cinema h apo ton theio??

Italia den exei vgei akoma, alla kai na vgei den tha pao na thn do. Fantazese thn panemorfh agglikh profora ths Rachel Weisz kopiarismenh sta..italika??eleossssss

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίτλος: Scoop

Είδος: Κωμωδία/Ψιλοαστυνομικό

Βαθμολογία: 5/10

Υπόθεση/Σχόλιο: Χθεσινή βραδιά μεγάλου κωλοβαρέματος και κούρασης. Είχα φάει φασολάκια οπότε τρίπλαρα τα splatter. Ήμουν σε ντεμί σεζόν διάθεση οπότε προσπέρασα ότι απαιτούσε πάνω από ένα εγκεφαλικό κύτταρο για να το παρακολουθήσω. Και έκανα double click στο Scoop.

Στους πρωταγωνιστικούς ρόλους, ο Woody Allen, μια ξανθιά που μου θύμιζε την πιο άσχημη μου γκόμενα, και ο Wolverine.

 

Απλά χλιαρά ευχάριστο. Αλλά κοιμήθηκα χωρίς να αισθάνομαι πως πέταξα και 90 λεπτά από τη ζωή μου.

 

Δεχτείτε το γεγονός ότι δεν έχω θηλυκές ορμόνες άρα δεν μπορώ να γράψω ως κριτικός κινηματογράφου, και αρκεστείτε στο παραπάνω κείμενο αυτού του λαϊκού παιδιού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια ξανθιά που μου θύμιζε την πιο άσχημη μου γκόμενα

 

Παιδιά δε θα το πιστέψετε, αλλά ξέρετε ποιά εννοεί; Την Σκάρλετ!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους πρωταγωνιστικούς ρόλους, ο Woody Allen, μια ξανθιά που μου θύμιζε την πιο άσχημη μου γκόμενα, και ο Wolverine.

 

 

 

filaraki kalo to asteio, alla gia to kalo sou sou eyxomai to onoma sou na einai brad kai to epomeno pitt, giati diaforetika tha sou fero to plhktrologio KOLARO :D :D :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...