Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ειλικρινά, μόλις είδα ότι πόσταρες στο θέμα, ήμουν 90% σίγουρος ότι θα είχες γράψει τα παραπάνω. :-) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι αντιπαθέστατος, ατάλαντος, εκνευριστικός, ο τρόπος που λέει τις ατάκες του είναι κακέκτυπα στερεότυπων και έχω κι άλλους λόγους, αλλά δεν τους έχω ανακαλύψει ακόμη γιατί δεν έχω ασχοληθεί εκτεταμένα μαζί του. Και, όπως καταλαβαίνεις, ούτε πρόκειται.

 

Sorry που μιλάω έτσι για κάποιον που προφανώς σου αρέσει, αλλά τι να κάνουμε. Opinion is a bitch. :P :-) Φιλικά.

 

Αλιμονο, ποιος ειμαι εγω να λογοκρινω τις αποψεις των αλλων? Απλως νομιζα πως οπως αρεσει σε μενα ετσι αρεσει και γενικοτερα. Ειδικα τωρα που εγινε γνωστος. Εγω Τον ειχα τσεκαρει απο εποχες Van Wilder Που δεν το ηξερε ουτε η μανα του, και απο τοτε ακολουθουσα την πορεια του. Αυτα που λες μπορει κιολας να ισχυουν και εγω να μην τα βλεπω επειδη ειμαι fanboy του. Μεχρι και το Two Guys And A girl εχω δει και ηταν μια απο τις αγαπημενες μου Sitcom. Στην σειρα αυτη Κατεχω κιολας το προσωπικο μου ρεκορ συνεχωμενων 20λεπτων επισοδειων. (27 σε μια μερα). Λιωσιμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προειδοποιώ! Αν με αυτά που γράφεις με κάνεις να δω οτιδήποτε που να πρωταγωνιστεί αυτός και εκνευριστώ και πάλι, θα σου την πω! :P :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη μονη ταινια που με αρεσε καπως ο ρεινολτς αν και κει δεν ηταν και τοσο αστειος ηταν το θεωρια του χαος...συμπαθητικη κομεντι με καλες ανατροπες και ενδιαφερον στορι χωρις να πεφτει σε αμερικανιες...

Ειδα το final destanation 4 μιας και βγηκε τωρα το 5.Και ενα μπορω να πω.

ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΡΑΒΛΑΚΩΔΕΣ.τι να πω για τους αστειους μη ρεαλιστικους θανατους.ακομα και ενα 8χρονο θα προσεχε καλυτερα.

Για τις αστειες ερμηνειες

Για τις αστειeς γκαφες των πρωταγωνιστων για να γλυτωσουν

η Για τους εκνευριστικοτατους χαρακτηρες που εναν ιδιετερα <στη παρεα παντα ειπαρχει και ενα βλακασ>ευχομουν να πεθαινε με φρικτο τροπο λολ

το μονο καπως καλο ηταν το φιναλε.αλλα μεχρι να φτασεις στο φιναλε ηδη εχεις φτασει στο κιχ να μη βαρας το πισι που ειδες αυτη τη ταινια...

και το πληρωσα και ολας αντι να το κατεβασω μιας και ειχε κομμενες σκηνες σιγα τις κομμενες και αυτες τραγικες ηταν οσο η ταινια

 

Και τωρα σκεφτομαι να παω να δω το πεντε;;;σε σινεμα;; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε προειδοποιώ! Αν με αυτά που γράφεις με κάνεις να δω οτιδήποτε που να πρωταγωνιστεί αυτός και εκνευριστώ και πάλι, θα σου την πω! :P :-)

 

Μπα σε επεισα? Δες Paper Man, The Nines, Chaos Theory, Definitely Maybe και την σειρα που σου πα. Ετσι για αρχη και μετα βλεπουμε....

 

Καλου κακου ομως κατσε να εχω και ετοιμο αντιλογο στην περιπρωση που μου την πεις ;P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στη μονη ταινια που με αρεσε καπως ο ρεινολτς αν και κει δεν ηταν και τοσο αστειος ηταν το θεωρια του χαος...συμπαθητικη κομεντι με καλες ανατροπες και ενδιαφερον στορι χωρις να πεφτει σε αμερικανιες...

Ειδα το final destanation 4 μιας και βγηκε τωρα το 5.Και ενα μπορω να πω.

ΤΕΛΕΙΩΣ ΚΑΡΑΒΛΑΚΩΔΕΣ.τι να πω για τους αστειους μη ρεαλιστικους θανατους.ακομα και ενα 8χρονο θα προσεχε καλυτερα.

Για τις αστειες ερμηνειες

Για τις αστειeς γκαφες των πρωταγωνιστων για να γλυτωσουν

η Για τους εκνευριστικοτατους χαρακτηρες που εναν ιδιετερα <στη παρεα παντα ειπαρχει και ενα βλακασ>ευχομουν να πεθαινε με φρικτο τροπο λολ

το μονο καπως καλο ηταν το φιναλε.αλλα μεχρι να φτασεις στο φιναλε ηδη εχεις φτασει στο κιχ να μη βαρας το πισι που ειδες αυτη τη ταινια...

και το πληρωσα και ολας αντι να το κατεβασω μιας και ειχε κομμενες σκηνες σιγα τις κομμενες και αυτες τραγικες ηταν οσο η ταινια

 

Και τωρα σκεφτομαι να παω να δω το πεντε;;;σε σινεμα;; :shock:

 

οχι ρε, το final destination 5 θα ειναι τρελη κωμωδια πιστευω αν κρινω απο το 4. σε αυτη την σειρα ταινιων ας πουμε δεν περιμενεις να δεις ενα θριλερ που θα τρομαξεις κλπ αλλα ενα πολυ ηλιθιο commedy. εγω στο 4 εκλαιγα απο τα γελια το πιστευεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα σε επεισα? Δες Paper Man, The Nines, Chaos Theory, Definitely Maybe και την σειρα που σου πα. Ετσι για αρχη και μετα βλεπουμε....

 

Καλου κακου ομως κατσε να εχω και ετοιμο αντιλογο στην περιπρωση που μου την πεις ;P

 

Καλά, δε θα κάτσω να τον ψάξω κιόλας. Απλά άμα τον πετύχω στην τηλεόραση, δε θα γυρίσω κανάλι μέσα στο επόμενο νανοδευτερόλεπτο. Θα περιμένω 5-6 δευτερόλεπτα.

 

Βέβαια, δεν έχω τηλεόραση, οπότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thor

 

Η αποδειξη του γιατι δεν δινεις superhero movie σε καλλιτεχνες οπως ο Μπρανα ή ο Ανγκ Λι (Χουλκ). Γιατι σου βελτιωνουν και σου προωθουν τους χαρακτηρες αλλα δεν εχουν ιδεα απο action ταινια και το παραξεφτιλιζουν στο θεατρο

Με εντυπωσιασε η σκιαγραφηση του Θορ και κυριως του Λοκι (που ξεφευγε εντελως απο τα προτυπα του πως ειναι ο καλος ηρωας και πως ο κακος αντιπαλος) αλλα οταν ειδα Ζινα και ξωτικα να περπατανε στο Νεο Μεξικο και τον μεγαλο φουρνο να ριχνει φωτιες στο δρομο, πεθανα στο γελιο

 

4/10 για τους χαρακτηρες και το υφος της. Καλος σκηνοθετης, λαθος εργο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thor

 

Η αποδειξη του γιατι δεν δινεις superhero movie σε καλλιτεχνες οπως ο Μπρανα ή ο Ανγκ Λι (Χουλκ). Γιατι σου βελτιωνουν και σου προωθουν τους χαρακτηρες αλλα δεν εχουν ιδεα απο action ταινια και το παραξεφτιλιζουν στο θεατρο

Με εντυπωσιασε η σκιαγραφηση του Θορ και κυριως του Λοκι (που ξεφευγε εντελως απο τα προτυπα του πως ειναι ο καλος ηρωας και πως ο κακος αντιπαλος) αλλα οταν ειδα Ζινα και ξωτικα να περπατανε στο Νεο Μεξικο και τον μεγαλο φουρνο να ριχνει φωτιες στο δρομο, πεθανα στο γελιο

 

4/10 για τους χαρακτηρες και το υφος της. Καλος σκηνοθετης, λαθος εργο

 

 

 

συμφωνω απολλυτος...ξενερωμα...απιστευτα εφε αλλα εως εκει...δεν εαντεχει σε καμια κριτικη η ταινια...απιστυη φουσκα...

και ειδικα η ταυτηση του θεου με τις ΗΠΑ ( ασπιδα = NSA-CIA και δεν ξερω εγω τι αλλο ) ειναι τοθλαχιστον ελεινη και τρισαθλια τοποθετηση..και τουλαχιστον ο δικος μου εγκεφαλος δεν τη δεχεται τοση μαλακια...... 4/10 (και αυτο για τα εφε)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...