Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

edit. Thanks Sellers.

 

Δεν σε γοήτευσα ετσι λιγομίλητος που είμαι?

 

---------- Προσθήκη στις 18:46 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 18:42 ----------

 

(η ταινια λεγεται "το ταξιδι της ευτυχιας", και στο τελος....

 

 

LOL

 

 

Dead ρε συ, δες το άλλο καλύτερα που στο τέλος μας δείχνει ότι το έκανε ο μπάτλερ με την γυναίκα του. Πιο καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

DeadOrganPlayer, το Pursuit το προτείνω ανεπιφύλακτα, είναι πολύ καλό. Μορφή ο γιος του Γουίλ Σμιθ (πατέρας και γιος τόσο στην ταινία όσο και στην πραγματικότητα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε για Pursuit λοιπόν...αλλά όχι σήμερα τελικά, μετά από πιέσεις(:-)) θα δω το As Good As it Gets...

 

@Sellers.

Όντως ήταν γοητευτικός ο λόγος σου και βοήθησε πολύ στο να πάρω την παραπάνω απόφαση... Αλλά και να μην ήταν μάλλον θα σε εμπιστευόμουν.:-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(πατέρας και γιος τόσο στην ταινία όσο και στην πραγματικότητα).

 

really? δεν τοξερα... απο τις αγαπημενες μου ταινιες και πιο συγκινησιακες :cry::cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε marantoni, αυτό κατάλαβες από το Pursuit; Ίσα ίσα που χτυπάει αλύπητα το "εύκολο" αμερικάνικο όνειρο εκ των έσω. Το χεις δει ή το λες επειδή το μαντεύεις; Καμία σχέση με happy end ταινία.

 

Χμ.. Παροτι εχει περασει καιρος που την ειδα, ειμαι σιγουρος για το οτι εχει χαπι εντ.

Εκτος και αν δε θεωρειται χαρουμενο τελος το οτι ζει πλουσιοπαροχα με τον γιο του. Δε διαφωνω στο οτι πριν το τελος δειχνει τη δυσλειτουργικοτητα του αμερικανικου ονειρου, αλλα νομιζω οτι καθε αλλο παρα το καταδικαζει με το τελος του. Το νοημα που καταλαβα συμπερασματικα ειναι οχι οτι ειναι σκαρτα τα καπιταλιστικα περι αμερικανικου ονειρου αλλα οτι ειναι πολυ δυσκολο το να το κατακτησεις αλλα αν το αξιζεις θα τα καταφερεις, θα κατορθωσεις να μπεις στο μικρο ποσοστο των εκατομυριουχων. Δε βλεπω να φερεται αρνητικα σ' αυτη την ιδεολογια

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είχα προαναγγείλει είδα τελικά το As Good As It Gets. Είχα ακούσει τόσα για αυτή τη ταινία...δε μπορώ να πω ότι δε μου άρεσε απλά τη βρήκα λίγο υπερεκτιμημένη. Είχε πολλές καλές στιγμές αλλά θα μπορούσε (θα έπρεπε) να ήταν μισή ώρα μικρότερη.

Ο Jack πάντα απολαυστικός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Τhe Hole

Ελαφρυ horror που στα 2/3 του ομως ηταν αρκουντως καλοφτιαγμενο για τα κλισε του

Μου το χαλασε το τελος που ηταν υπερβολικα campy και family-friendly για τα γουστα μου, παροτι εδενε καπως με το ολο Mainstream και οχι πολυ τρομακτικο ταινιακι

 

Αλλα ποσο σοβαρα να παρεις ενα σατανικο παιχνιδι κλοουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε καλο ηταν, για τα 2/3, ετσι βραδυ και μονος και ησυχια και σκτοαδια πιανει, καλο ηταν.

Μετα αρχισε τις γελοιοτητες με τους κλοουν και ενταξει, εσπασε καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Monsters (2010)

 

+ Καλη φωτογραφια, σχετικα ενδιαφερουσα αρχικη ιδεα.

- Σκατα επεκταση της, ανυπαρκτο σεναριο, προβλεψιμο, αδικαιολογητα και αδιαφορα δραματα καθ' ολη τη διαρκεια, μετρια εφε, μετριες ερμηνειες, βαρεμαρα, καθολου πρωτοτυπια. Επισης, ελεος, γιγαντια εξωγηινα χταποδια;;; Γιγαντια εξωγηινα χταποδια και δεν ειναι ουτε ταινια των 50s ουτε τουλαχιστον κωμωδια; Και οι πρωταγωνιστες ουσιαστικα ποτε δε κινδυνευσαν στ' αληθεια. Μονο το intro καπως αξιζε. 2 λεπτα απ' ολη την ταινια δηλαδη.

 

Θεε μου, δεν περιμενα να δω κανενα αριστουργημα, αλλα τι μαλακια ηταν αυτη;;

 

Το πιο τραγικο ειναι το τελος

οπου εμφανιζονται δυο χταποδια στο βενζιναδικο οπου εχουν κρυφτει οι πρωταγωνιστες, αυτοι ψιλοχεζονται αλλα κλασσικα καθονται ακινητοι μεσα και δε κινδυνευουν, κι επειτα βγαινουν εξω, τα χταποδια τους βλεπουν αλλα δε τους κανουν τιποτα γιατι αρχιζουν να φιλουνται μεταξυ τους!!! Τα χταποδια εννοω. Κι επειτα αρχιζουν να φιλιουνται και οι πρωταγωνιστες, κι ετσι τελειωνει η ταινια! Αν ειναι δυνατον...

 

 

5/10 επιεικως, για τη φωτογραφια, το ιντρο, και εναν ενδιαφερων διαλογο που διαρκουσε 5 δευτερα.

 

ΥΓ. Το District 9 ηταν και γαμω τις ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

the social network. Πολύ ενδιαφέρουσα και καλογυρισμένη ταινία με άριστες (αν και σχετικά εύκολες) ερμηνείες.

 

Shaun of the Dead

φταιω εγω που δεν τρελαθηκα κιολας?

 

οχι αυτός ο Simon Pegg ότι και να κάνει μου φαίνεται σκατά δεν καταλαβαίνω τι του βρίσκει ο κόσμος.

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...