Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εγώ χτες είδα το Scott Pilgrim vs. the World

 

 

 

 

Μπήκε στην λίστα με τις αγαπημένες ταινίες ΑΜΕΣΩΣ.

 

ωραίος το είδα και εγώ από περιέργεια. Απο τις πιο ακυρες ταινίες που εχουν βγεί (με την καλή έννοια).

 

Εντάξει οχι αυτομάτως στο τοπ 10 αλλά τα έσπασε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη φορα το Four Lions.Για δευτερη φορα βρεθηκα στο πατωμα να χτυπιεμαι απο τα γελια.Προκειται για την καλυτερη βρετανικη κωμωδια των τελευταιων χρονων σιγουρα.Οσοι δεν την εχετε δει πρεπει να την δειτε asap.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτερη φορα το Four Lions.Για δευτερη φορα βρεθηκα στο πατωμα να χτυπιεμαι απο τα γελια.Προκειται για την καλυτερη βρετανικη κωμωδια των τελευταιων χρονων σιγουρα.Οσοι δεν την εχετε δει πρεπει να την δειτε asap.

 

Δεν ξερω αν ειναι η καλυτερη,παντως οντως αξιζει.Σε ακουσα και δεν το μετανοιωσα...:-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Law abiding citizen μέτριο προς κακό το 7.2 στο Imdb είναι παρα πολυ υπερβολικό.

 

Σώζεται λίγο γιατι παίζει ο Buttler και εντάξει δις ις σπαρτα σταθερή αξία και για την πρώτη σκηνή της ταινίας που είναι ΠΟΛΥ δυνατή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες ειδα στην tv το διπλη ομηρεια με τον Μπρους Γουιλις. Για την τηλεοραση μια χαρα ηταν, περασε ευχαριστα η ωρα

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia.app

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος το είδα και εγώ από περιέργεια. Απο τις πιο ακυρες ταινίες που εχουν βγεί (με την καλή έννοια).

 

Εντάξει οχι αυτομάτως στο τοπ 10 αλλά τα έσπασε

 

Γιατι άκυρη ;

 

 

το ποιο σίγουρο πράγμα είναι ότι πρέπει να παλέψεις με τους πρώην που φωλιάζουν αναπόφευκτα στο μυαλό μιας γυναικάς!

τώρα αν η σύγκριση / σύγκρουση, προβάλετε και λίγο σούρεαλ, ε ντάξει...το κάνει λίγο ποιο χειροπιαστό σαν γεγονός! :-D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγκάστηκα να δω το Edge of Darkness(σε λεωφορείο!)

 

Μου άρεσαν 2 μεμονωμένες σκηνές: εκεί που ο Mel ξυρίζεται και η τελευταία.

 

Κατά τα άλλα: μείνετε μακρυά! :shock:

 

Ένα αναποφάσιστο σενάριο + μερικά κλισέ + λίγη δράση...απλά για να υπάρχει.

 

enjoy!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά, μερικές φορές στο internet μπορείς να συναντήσεις απόψεις που κάνουν το άσπρο μάυρο.

τις είδα και τις δυο και στο κινηματογράφο και σε bluray

 

Law abiding citizen μέτριο προς κακό το 7.2 στο Imdb είναι παρα πολυ υπερβολικό.

 

δεν έχω ακούσει κανέναν να μην μιλάει με ενθουσιασμό για αυτή την ταινία

 

αναγκάστηκα να δω το Edge of Darkness(σε λεωφορείο!)

 

Γιατί "αναγκάστηκες" ? Η ταινία και πολύ καλές κριτικές πήρε και πολύ καλό πρωταγωνιστή είχε. Και όχι άδικα. Εξαιρετικό πολιτικό θρίλερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουν το δικό σου άσπρο.. μαύρο.

Γιατί κάλλιστα θα μπορούσε κάποιος να πει οτι να λες πως είναι "εξαιρετικό πολιτικό θρίλερ" κάνει το ροζ κίτρινο..

 

Πάντως διάβασα την υπόθεση και όντως μου φάνηκε κοινότυπη.

 

εντιτ--- θα τη δώ πάντως γιατι μου αρέσει το είδος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνουν το δικό σου άσπρο.. μαύρο.

 

Ναι οκ, μπορείς τα πάντα να τα αναγάγεις σε θέμα γούστου. Το μόνο εύκολο.

 

Αλλά εκτός από το ότι αναφέρθηκα στη γενική αντιμετώπιση που έχω εκλάβει εγώ προς αυτές τις ταινίες, οι δύο αυτές κριτικές ήταν ολίγο κατηγορηματικές και ίσως σαρκαστικές, δεν νομίζεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

δεν έχω ακούσει κανέναν να μην μιλάει με ενθουσιασμό για αυτή την ταινία

 

 

Πώς αφού έχεις ακούσει εμένα. Δεν είναι χώρος για reviews αυτός ας περιοριστώ ότι τα πολιτικά θρίλερ δεν πρέπει να περιλαμβάνουν jedi δολοφόνους που σκοτώνουν by using "the force". Η ταινία έχει πολύ δυνατή αρχή, μέτρια συνέχεια και πολύ κακό τέλος. Οι ερμηνείες είναι αρκετά καλές αλλά χάνονται στο χάλια context της ταινίας. Υπάρχουν και πολλές τρύπες στο σενάριο δεν θέλω να είμαι αυστηρός η ψείρας με αυτό γενικά, αλλά η ποιητική αδεία παρά χρησιμοποιήθηκε για το είδος..

 

5/10

Επεξ/σία από alex_000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...