Προς το περιεχόμενο

Ποια Ταινία Μόλις Είδατε;


mademoiselle

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

εγω ειδα τον μαχαιροβγαλτη του οικονομιδη στο σινεμα πριν λιγο.εδω μπορειτε να δειτε την κουβεντα που ειχε ο σκηνοθετης και ο βαγγελης μουρικης στα πλαισια του ΤΗESS short FILM festival 2010 και συμμετειχα στην βιντεοσκοπηση και παραγωγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red Dragon πολύ ωραία ταινία.

 

---------- Προσθήκη στις 23:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:33 ----------

 

Και στο IMDb Red Dragon

 

Ας το κάνει κάποιος add στο πάνω μου post επειδή δεν μπορώ να το κάνω edit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Red Dragon πολύ ωραία ταινία.

 

---------- Προσθήκη στις 23:36 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 23:33 ----------

 

Και στο IMDb Red Dragon

 

Ας το κάνει κάποιος add στο πάνω μου post επειδή δεν μπορώ να το κάνω edit.

 

πες μας τους κωδικους σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω τώρα τελευταία βλέπω όλα τα indiana jones. Μου έχει μείνει το 2ο να δω.

10/10 για τα indiana jones

Μιλάμε για έπος.

(Ειδικά το 1ο είναι 10 χρόνια μπροστά από την εποχή του.Μόλις μετα απο 10 χρόνια ξανασυναντάμε ταινίες που βλέπονται ακόμα και τη σημερινή εποχή άνετα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

You can't handle the truth!

 

Μονόλογος για Oscar :-D

 

Μεγάλη ατακα παντως απο αυτο το μονολογο ειναι και σε μια φαση που το παιζει ηθικολογος ο Tom Cruise και τα παιρνει ο Νικολσον που ο αλλος ο καλομαθημενος εχει την ευκολη ηθικολογια στο στομα και του γυρναει "You want me on that wall, you need me on that wall" που αν το σκεφτεις εχει μεγαλο apply σε ολες τις χωρες και ολους τους ανθρωπους.

 

 

Μολις ειδα

SAW 3D

Περα απο τρελες γελοιοτητες στο μονταζ και στο σεναριο, αμοιβεται με απεραντη εκτιμηση για το iq του οποιος μας εξηγησει τι χρησιμοτητα ειχαν οι 2 ιστοριες.

Πραγματικα περιμενεις τουλαχιστον στο τελος να καταλαβεις τι σχεση εχει η main story με την saw 7 story και τιποτα...

 

1/10 και αυτο μονο και μονο

Επειδη πεθανε καποιος με reverse bear trap επιτελους

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Scott Pilgrim vs the World

http://www.imdb.com/title/tt0446029/

 

6,5/10. Είδα ότι σε πολλούς άρεσε...δεν ήταν κακό, μου άρεσε η αισθητική video game και οι σκηνές με τις μάχες γαμ@τες. Σαν σύνολο ταινίας το βρήκα μέτριο προς καλό.

 

Close Encounters of the Third Kind

http://www.imdb.com/title/tt0075860/

 

7,5/10. Το είχα δει μικρός και δε θυμόμουν τίποτα εκτός από τη τελευταία σκηνή. Στο τέλος γίνεται πολύ American αλλά στο σύνολο της είναι παράδειγμα ακόμα και για σημερινές sci fi ταινίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Scott Pilgrim vs the World

http://www.imdb.com/title/tt0446029/

 

6,5/10. Είδα ότι σε πολλούς άρεσε...δεν ήταν κακό, μου άρεσε η αισθητική video game και οι σκηνές με τις μάχες γαμ@τες. Σαν σύνολο ταινίας το βρήκα μέτριο προς καλό.

 

Το ίδιο και από μένα. Ο πρωταγωνιστής είναι ο γιος από το Arrested Development. Δεν έχω δει τις άλλες ταινίες που έχει παίξει (πχ Juno, Superbad) αλλά εδώ πάνω-κάτω παίζει το ίδιο στυλ χαρακτήρα με το ίδιο αμήχανο τρόπο ομιλίας. Το περίεργο για μένα στην ταινία ήταν ότι στο πρώτο μισό ήθελα να τελειώνει το βαρετό μπλα μπλα/σκηνές χωρίς δράση για να δούμε καμιά μάχη, και στο δεύτερο μισό να τελειώνουν οι για-κάποιο-λόγο-μακρόσυρτες-μέχρι-θανάτου-μάχες για να δούμε και λίγο από υπόθεση. Επίσης περίμενα κάπως διαφορετικό φινάλε (...). Το χιούμορ ήταν ok. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...