Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ολων τα στομαχια δεν ειναι το ιδιο .Μπορει καποιος να φαει ληγμενο φαγητο και να μην παθει τπτ και αλλος να φαει φαγητο μια μερα πριν να ληξει και να παθει.Εγω δυστυχως ανηκω στην δευτερη περιπτωση ..Υπαρχουν καποιοι ομως που εχουν πολυ ανθεκτικο στομαχι και δεν δηλητηριαζονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλά, γιατί το κρέας από το χασάπη πως ξέρουμε αν είναι φρέσκο;

 

 

Έτσι παραμυθιάζομαι όταν ξεχνάω κρέατα και τα μαγειρεύω ληγμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω αγοραζω τα παντα εκτος απο προιοντα ψυγειου&νονιζω οτι ειναι πολυ καλα και σε πολυ καλες τιμες!!

Το μονο που εχω παρατηρησει

( ασχημο )

ειναι πως στα πατατακια ριγανης τα κυματιστα, οχι μονο σε μια σακουλιτσα αλλα σε αρκετες

( η μανα μου τα ψωνισε οποτε μου πηρα 3-4 λες και ειμαι ο Γκοτζιλα )

αλλα απο την ιδια κουτα,

βρηκα τριχες, μηκους 5-7 cm εκαστος,

μη φανταστητε τουφα ολοκληρη, 1-2 τριχες σε καθε σακουλακι..

Απο τοτε αηδιασα και ξανα πατατακια γιοκ!Βεβαια και lays να επαιρνα και να συνεβαινε παλι δε θα ξαναγοραζα lays..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

E καλά, γιατί το κρέας από το χασάπη πως ξέρουμε αν είναι φρέσκο;

 

 

Έτσι παραμυθιάζομαι όταν ξεχνάω κρέατα και τα μαγειρεύω ληγμένα.

 

απο το χασαπικο οντως παιζει προβλημα με την ημερομηνια ληξης. αν και, αν το βαλεις στην καταψυξη δεν παθαινει τπτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μόνο σοκολοτοειδή, μπύρες (αυτές τις Grafenwalder) και ελληνικά κρασιά που είναι πολύ καλά για την τιμή τους. Τίποτα άλλο (εκτός φυσικά των επωνύμων προϊόντων που έχει). Δεν αξίζουν ούτε τη χαμηλή τιμή που έχουν τα υπόλοιπα προίόντα του Lidl (τα σαπούνια-απορρυπαντικά του δεν καθαρίζουν καν, δε συζητάω για τρόφιμα που είναι έως και επικίνδυνα με τη χαμηλή ποιότητα και τα συντηρητικά που τα διακρίνουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δλδ πχ τα μακαρονια ειναι τιγκα στα συντηριτικα ε; τα φρεσκα φρουτα το ιδιο; τα κουτια με χυμο ντοματας; το ρυζι;

 

αυτη την καραμελα περι ποιοτητας πιπιλατε μια ζωη ολοι οι αντρες γι αυτο σας πιανουν κοτσους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα ρε Ευα..Εμεις οι ανδρες ειμαστε κουτοι και εσεις οι γυναικες ειστε που ξερετε τα παντα περι υγειινης διατροφης και συντηρητικων..

Τα φρεσκα φρουτα που ειναι "ολοφρεσκα απο την Αργεντινη, μολις κοπηκαν απο το δεντρο και χυμος ντοματας χωρις συντηρητικα!!"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα ρε Ευα..Εμεις οι ανδρες ειμαστε κουτοι και εσεις οι γυναικες ειστε που ξερετε τα παντα περι υγειινης διατροφης και συντηρητικων..

Τα φρεσκα φρουτα που ειναι "ολοφρεσκα απο την Αργεντινη, μολις κοπηκαν απο το δεντρο και χυμος ντοματας χωρις συντηρητικα!!"

 

θες να πεις οτι οποιοσδηποτε πανακριβος χυμος ντοματας δεν εχει;:P δεν νομιζω :devil:

νομιζεις οτι τα φρουτα απο τα ακριβα σουπερμαρκετ εχουν κοπει την προηγουμενη μερα;

 

δεν ειναι θεμα υγειας μονο ειναι και οικονομικο και παντα σας πιανουν κοτσους. btw οτι ειναι και καλα βιολογικο δεν ειναι αυτοματα και πιο καλο αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια. τα πραματα περιεχουν συντηριτικα και χρωστικες και μυρωδικα γτ εμεις θελουμε να εχουν, θελουμε να βλεπουμε μηλα χωρις κανενα χτυπημα, το λαιτ παγωτο και το ψωμι που κραταει 1 εβδομαδα χωρις να μουχλιασει. ε ολα αυτα ξερεις δεν γινοται χωρις διαφορα βελτιωτικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι γενικεύσεις να μη γινόντουσαν, μπορεί να είμασταν και καλύτεροι. Όταν πάω στα LIDL βλέπω τους άντρες στις μπύρες και τα σνάκ, και τις γυναίκες στα απορρυπαντικά και τα ψυγεία. Οπότε και τα δύο φύλα εξίσου ψωνίζουν. Τώρα τις μαλακίες περί ποιότητας κτλ, αν δε δοκιμάσεις ένα πράγμα δε μπορεί να έχεις γνώμη. Πχ από lidl δε ψωνίζω ΥΓΡΑ απορρυπαντικά και παγωτά , είναι ΑΠΑΙΣΙΑ. Τις προάλλες πήρα ένα γάλα ΠΡΟΜΕΛ και ήταν ακριβώς όπως της ΔΕΛΤΑ πριν καμια 10ετία που δε το είχαν νερουλιάσει εντελώς. Αλλά ο καθένας είναι ελεύθερος να ψωνίζει από όπου θέλει και ότι θέλει αρκεί να μη πάει να το περάσει ως τη πιο σωστή και τη μόνη λύση. Πχ εγώ ψωνίζω με τα κριτήρια της ικανοποιητικής ποιότητας και να μη πληρώνω κουφάλες διαφημιστικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι γενικεύσεις να μη γινόντουσαν, μπορεί να είμασταν και καλύτεροι. Όταν πάω στα LIDL βλέπω τους άντρες στις μπύρες και τα σνάκ, και τις γυναίκες στα απορρυπαντικά και τα ψυγεία. Οπότε και τα δύο φύλα εξίσου ψωνίζουν. Τώρα τις μαλακίες περί ποιότητας κτλ, αν δε δοκιμάσεις ένα πράγμα δε μπορεί να έχεις γνώμη. Πχ από lidl δε ψωνίζω ΥΓΡΑ απορρυπαντικά και παγωτά , είναι ΑΠΑΙΣΙΑ. Τις προάλλες πήρα ένα γάλα ΠΡΟΜΕΛ και ήταν ακριβώς όπως της ΔΕΛΤΑ πριν καμια 10ετία που δε το είχαν νερουλιάσει εντελώς. Αλλά ο καθένας είναι ελεύθερος να ψωνίζει από όπου θέλει και ότι θέλει αρκεί να μη πάει να το περάσει ως τη πιο σωστή και τη μόνη λύση. Πχ εγώ ψωνίζω με τα κριτήρια της ικανοποιητικής ποιότητας και να μη πληρώνω κουφάλες διαφημιστικές...

 

πρεπει να εισαι ο πρωτος αντρας που βλεπω να λεει κατι αναλογο. ειμαι συγκινιμενη :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...