Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πηρα απ το lidl ενα gouda σε φετες, απο πισω γραφει στα δανεζικα οτι διατηρειται στο ψυγειο στους εως 5οC, ενω στα ελληνικα γραφει οτι διατηρειται στους εως 8οC.... :blink:

Mηπως στη Δανια τα ψυγεια ψυχουν λιγοτερο απ οτι στην Ελλαδα?

 

 

Και ειναι το μονο!!!

Ετικετα σε κρασι με 2-3 αραδες γραμματα γραφει οτι παρασκευαζεται ΓΕΡΜΑΙΑ 

Ειχες μια δουλεια.....μια ομως....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον τα supermarket στην Ελλάδα ρύθμισαν την συντήρηση σε υψηλότερη θερμοκρασία για να πληρώνουν λιγότερο ρεύμα.

 

To προιον στα ψυγεια των σουοπερμαρκετς δε θα μεινει πολυ καιρο, το θεμα ειναι τα ψυγεια στο σπιτι μας τι κανουν.

Τι θερμοκρασια εχει το ψυγειο σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβγαζαν ένα ψωμί στρόγγυλο σικάλεως αλλά στο κατάστημα που πάω το σταμάτησαν, κάποιος που το βλέπει εκεί που ψωνίζει;

 

Ένιωθες πως έτρωγες ψωμί αλλά λογικά δεν είχε ζήτηση λόγο τιμής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σικάλεως το μεγάλο είναι εξαιρετικό (αλλά δεν ήταν στρογγυλό βέβαια), είχε κι ένα πολύσπορο λιγο μικρότερο που δεν το έχω πάρει λόγω τιμής...δεν νομίζω ότι το σταμάτησαν το πρώτο. Τη προηγούμενη βδομάδα το πήρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι εχει αρκετες βδομαδες να φερει προιοντα που να απευθυνονται στους ανδρες. Ενδυση, υποδηση, whatever.

Αντιθετως, προιοντα για γυναικες, εποχικα, φερνει παντα καθε εβδομαδα νέα.

:(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σικάλεως το μεγάλο είναι εξαιρετικό (αλλά δεν ήταν στρογγυλό βέβαια), είχε κι ένα πολύσπορο λιγο μικρότερο που δεν το έχω πάρει λόγω τιμής...δεν νομίζω ότι το σταμάτησαν το πρώτο. Τη προηγούμενη βδομάδα το πήρα.

 

Πολύσπορο παίρνω τώρα αλλά δεν μαρέσει τόσο

Αυτό που λέω εγώ έμοιαζε σε αυτό:

%CF%88%CF%89%CE%BC%CE%AF.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπερνα και εγώ νομίζω οτι το έλεγε σύmμικτο, και με τιμή κοντά στο 2 ευρώ. Το θέμα είναι οτι παρότι και κατεψυγμένο ήταν ψωμί, και μετά απο 4-5 ημέρες τρωγώταν κανονικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έπερνα και εγώ νομίζω οτι το έλεγε σύmμικτο, και με τιμή κοντά στο 2 ευρώ. Το θέμα είναι οτι παρότι και κατεψυγμένο ήταν ψωμί, και μετά απο 4-5 ημέρες τρωγώταν κανονικά.

 

Ναι σύμμεικτο το λένε και το φέρνει ακόμη καθόσον ξέρω (σίγουρα πιο μακρόστενο από αυτό που έχεις στην φωτογραφία). Το είχε σε προσφορά 1,39€ πριν μερικές βδομάδες, ευχαριστήθηκα ψωμί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προιον στα ψυγεια των σουοπερμαρκετς δε θα μεινει πολυ καιρο, το θεμα ειναι τα ψυγεια στο σπιτι μας τι κανουν.

Τι θερμοκρασια εχει το ψυγειο σου?

 

Το έχω ρυθμίσει στους 2°C. Στον 1°C συντήρησης μου παγώνουν τα λαχανικά.

 

Κατάψυξη -18°C

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι σύμμεικτο το λένε και το φέρνει ακόμη καθόσον ξέρω (σίγουρα πιο μακρόστενο από αυτό που έχεις στην φωτογραφία). Το είχε σε προσφορά 1,39€ πριν μερικές βδομάδες, ευχαριστήθηκα ψωμί.

 

Η τιμή ήταν κάπου εκεί αλλά μακρόστενο δεν το λες, όπως αυτό στη φώτο ήταν

Δηλαδή σε άλλα lidl υπάρχει ακόμη; Να το τσεκάρω αν είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω δει σαν συμμεικτο αλλά πλέον είναι μισό κιλό και όχι ένα. Δεν θα με πείραζε αυτό αλλά δεν έχει καμία σχέση. Η φραντζόλα ήταν πολύ καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το έχω ρυθμίσει στους 2°C. Στον 1°C συντήρησης μου παγώνουν τα λαχανικά.

 

 

To δικο μου ειναι λιγο παλιο και εχει αρχισει να ρεταρει. Του βαζω θερμομετρο και δε δειχνει κατω απο 5. Οτι κρεας-ψαρι δε φαω αμεσως πρεπει να το βαζω στη καταψυξη.

Επεξ/σία από iordanis77
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω παρατηρησει οτι εχει αρκετες βδομαδες να φερει προιοντα που να απευθυνονται στους ανδρες. Ενδυση, υποδηση, whatever.

Αντιθετως, προιοντα για γυναικες, εποχικα, φερνει παντα καθε εβδομαδα νέα.

:(

 

 

Πες τους το εδω: https://www.facebook.com/lidlgr?fref=photo

...Τι θα γινει... ολο σουτιεν δοκιμαζουμε πεστου  cranky.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...