Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπα, η τιμή είναι μια χαρά (€37,4 με την έκπτωση του 15%). Εγώ πάντως τα ίδια που είδα στο ράφι την Πέμπτη, τα ίδια είχε και σήμερα. Ούτε ένα δεν είχε φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έγραψα παραπάνω πως έχω εμπειρία από jamon bellota. Έχω πάρει μπούτια αξίας και 600€. Έχω αγοράσει και το συγκεκριμένο του lidl γνωρίζοντας ότι είναι Serrano και όχι Iberico. Για Serrano τουλάχιστον αυτό που μου έτυχε είναι καλό. Γενικώς το jamon σε ολόκληρο μπούτι πρέπει να ξέρεις πως να το κόψεις και να το φας. Δεν είναι κάτι που το παίρνεις και μπορείς απλά να το κόψεις σπίτι σου.

 

Το συγκεκριμένο έχει νόημα για όσους γνωρίζουν τις διάφορες Serrano, Iberico, recebo, cebo. Για όσους δεν τα γνωρίζουν, που δεν είναι καθόλου κακό, ή δεν θέλουν να ασχοληθούν δεν έχει νόημα να το πάρουν.

Ένα μπούτι 600€;!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μέσος πελάτης στα lidl αμφιβάλω αν κάνει συνολικό λογαριασμό 40Ε

 

Σίγουρα πάντως θα προτιμούσε να δώσει 40Ε για να κάνει ένα τραπέζι με γαλοπούλα γεμιστή, καμιά τηγανιά, πατάτες, σαλάτες, αλοιφές, κρασιά κτλ παρά να πάρει 6 κιλά ζαμπόν άσχετα αν η τιμή του είναι η μισή αποτι αλλού

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι δεν μπορείς να περιμένεις από τον μέσο πελάτη να έχει γνώσεις κοπής κρέατος... είναι σαν να πουλάει το Πλαίσιο kit κατασκευής Turbo-X smartphone. ΟΚ, ο μερακλής ηλεκτρονικός θα το συναρμολογήσει, αλλά πόσοι είναι αυτοί;

Καλύτερα να τα κόβανε φετούλες από το εργοστάσιο, κι ας ήταν λίγο πιο ακριβό. Τώρα μάλλον θα πάνε για πέταμα, χώρια οι επιστροφές που ακούω ότι γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να φας απο το λιντλ. Ακομα και στους εσωκλειστους φουρνους τους κατεψυγμενα ψωμια ψηνουν και λοιπα αρτοσκευασματα.

Καλά και στους περισσότερους φούρνους εκτός από ψωμί τα υπόλοιπα κατεψυγμένα είναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ήμουν σίγουρος ότι το συγκεκριμένο jamon στην Ελλάδα δεν θα πουλήσει. Γιατί είναι για εξειδικευμένο κοινό. Έτσι περίμενα να πέσει η τιμή του και τότε το τσίμπησα.

 

Όσον αφορά τις επιστροφές και την "μούχλα" που διάβασα σε ένα link που έβαλε ένας φίλος παραπάνω, από ότι κατάλαβα αυτοί που το αγόρασαν και το επέστρεψαν (στο εξωτερικό) δεν είχαν ιδέα τι πήραν και πως τρώγεται. Σίγουρα είναι ένα εξειδικευμένο προϊόν και δεν είναι για τον καθένα. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το έφερε το lidl.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα παραπάνω πως έχω εμπειρία από jamon bellota. Έχω πάρει μπούτια αξίας και 600€. Έχω αγοράσει και το συγκεκριμένο του lidl γνωρίζοντας ότι είναι Serrano και όχι Iberico. Για Serrano τουλάχιστον αυτό που μου έτυχε είναι καλό. Γενικώς το jamon σε ολόκληρο μπούτι πρέπει να ξέρεις πως να το κόψεις και να το φας. Δεν είναι κάτι που το παίρνεις και μπορείς απλά να το κόψεις σπίτι σου.

 

Το συγκεκριμένο έχει νόημα για όσους γνωρίζουν τις διάφορες Serrano, Iberico, recebo, cebo. Για όσους δεν τα γνωρίζουν, που δεν είναι καθόλου κακό, ή δεν θέλουν να ασχοληθούν δεν έχει νόημα να το πάρουν.

 

Και να γνωριζεις τα serrano, iberico κλπ. ψαρονεφρι δε θα γινει το χοιρομερι.

Εγώ ήμουν σίγουρος ότι το συγκεκριμένο jamon στην Ελλάδα δεν θα πουλήσει. Γιατί είναι για εξειδικευμένο κοινό. Έτσι περίμενα να πέσει η τιμή του και τότε το τσίμπησα.

 

Όσον αφορά τις επιστροφές και την "μούχλα" που διάβασα σε ένα link που έβαλε ένας φίλος παραπάνω, από ότι κατάλαβα αυτοί που το αγόρασαν και το επέστρεψαν (στο εξωτερικό) δεν είχαν ιδέα τι πήραν και πως τρώγεται. Σίγουρα είναι ένα εξειδικευμένο προϊόν και δεν είναι για τον καθένα. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο που το έφερε το lidl.

 

Ε θελει και ρωτημα, το εφερε για τους εξειδικευμενους :)

Τι να φας απο το λιντλ. Ακομα και στους εσωκλειστους φουρνους τους κατεψυγμενα ψωμια ψηνουν και λοιπα αρτοσκευασματα.

 

Τουλαχιστον στο lidl υπαρχουν οι ετικετες και αναφερονται ολες οι ουσιες, ενω στο φουρνο εχεις τη ψευδαισθηση οτι τρως κατι αγνο και υγιεινο.

Μπα, η τιμή είναι μια χαρά (€37,4 με την έκπτωση του 15%). Εγώ πάντως τα ίδια που είδα στο ράφι την Πέμπτη, τα ίδια είχε και σήμερα. Ούτε ένα δεν είχε φύγει.

 

Προφανως οτι φευγει το αντικαθιστουν.

Ειναι τακτικη των s/m να εμφανιζουν πληρη τα ραφια τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγηκε ακομα ηλεκτρονικα το φυλαδιο αλλα το βρηκα κατω στην εισοδο της πολ/ας

Αντρικα και ενω εχει τρεις σελιδες με γυναικεια... παλι δεν εχει :P

 

Να πω μονο για την ξυριστικη μηχανη που ξαναεβαλε πως ειναι η ντροπη της silvercrest

Δυο εχω παρει (η δευτερη απο αλλαγη της πρωτης) και τα-φτυσε η μπαταρια και στις δυο στο τριμηνο

 

Δεν ξυριζει καθολου σωστα ενω θελει και πιεση για αυτα τα λιγα που κανει, ενω στην πρωτη χρηση θελει προσοχη γιατι προκαλει ερεθισμους οι οποιοι δεν ειναι επειδη εισαι ασυνηθιστος οπως λεει στο μανουαλ γιατι και η δευτερη στο καπακι τα ιδια μου εκανε

ενω φυσικα την ειχα καθαρισει σχολαστικα πριν απο τη χρηση

 

...Οποτε Μακρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν βγηκε ακομα ηλεκτρονικα το φυλαδιο αλλα το βρηκα κατω στην εισοδο της πολ/ας

Αντρικα και ενω εχει τρεις σελιδες με γυναικεια... παλι δεν εχει :P

 

Να πω μονο για την ξυριστικη μηχανη που ξαναεβαλε πως ειναι η ντροπη της silvercrest

Δυο εχω παρει (η δευτερη απο αλλαγη της πρωτης) και τα-φτυσε η μπαταρια και στις δυο στο τριμηνο

 

Δεν ξυριζει καθολου σωστα ενω θελει και πιεση για αυτα τα λιγα που κανει, ενω στην πρωτη χρηση θελει προσοχη γιατι προκαλει ερεθισμους οι οποιοι δεν ειναι επειδη εισαι ασυνηθιστος οπως λεει στο μανουαλ γιατι και η δευτερη στο καπακι τα ιδια μου εκανε

ενω φυσικα την ειχα καθαρισει σχολαστικα πριν απο τη χρηση

 

...Οποτε Μακρια!

 

Λες για την μηχανή του 10άρικου ή του 20άρικου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα παιδιά μόνο οι μπισκοτο/πατατο/μαλακιούλες του κάτι λένε. Κατά τα άλλα...

Τα μικροηλεκτρικά του lidl είναι πιθανότατα ό,τι πιο vfm μπορείς να βρεις σε αυτήν την κατηγορία προϊόντων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...