Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ενα tip για τους μπυροφιλους. Τα περισσοτερα οικιακα ψυγεια εχουν ανοιγομενο ραφι για τυρια, κρεατα, αλλαντικα κλπ οπου εκει η θερμοκρασια ειναι χαμηλοτερη απο τις υπολοιπες θεσεις. Δοκιμαστε να βαλετε μπυρες εκει και θα με θυμηθειτε. Σε μενα εχω μετρησει εκει περιπου 2° C ενω γενικα παιζει 6-7 στις αλλες θεσεις ενω στη θηκη των φρουτολαχανικων ακομα περισσοτερο 8-9.

ειναι για νοπο κρεας και εχει μηδεν βαθμους νομιζω. Στο υπολοιπο ψηγειο θα επρεπε να ειχες 3-4 βαθμους. Στους μηδεν γιατι δεν αναπτυσονται ευκολα βακτηρια οσο στους 3-4. Νομιζω ειναι για τυρι κρεας ψαρι.

Καλη ιδεα για την μπυρα αν και το εχει η θεια μου που παμε συχνα. Δεν το εχουν ολα, απο μια τιμη και οανω στο δινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι για νοπο κρεας και εχει μηδεν βαθμους νομιζω. Στο υπολοιπο ψηγειο θα επρεπε να ειχες 3-4 βαθμους. Στους μηδεν γιατι δεν αναπτυσονται ευκολα βακτηρια οσο στους 3-4. Νομιζω ειναι για τυρι κρεας ψαρι.

Καλη ιδεα για την μπυρα αν και το εχει η θεια μου που παμε συχνα. Δεν το εχουν ολα, απο μια τιμη και οανω στο δινουν.

Συνήθως το ονομάζουν cool box...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα tip για τους μπυροφιλους. Τα περισσοτερα οικιακα ψυγεια εχουν ανοιγομενο ραφι για τυρια, κρεατα, αλλαντικα κλπ οπου εκει η θερμοκρασια ειναι χαμηλοτερη απο τις υπολοιπες θεσεις. Δοκιμαστε να βαλετε μπυρες εκει και θα με θυμηθειτε. Σε μενα εχω μετρησει εκει περιπου 2° C ενω γενικα παιζει 6-7 στις αλλες θεσεις ενω στη θηκη των φρουτολαχανικων ακομα περισσοτερο 8-9.

 

Chill room :-) Το χρησιμοποιώ εδώ και χρόνια για coca colίτσες και λοιπά αναψυκτικά (δεν είμαι πολύ φανατικός με την μπύρα) και πραγματικά είναι άπαιχτο. Το ενδιάμεσο "σκαλοπάτι" ανάμεσα στο ψυγείο (συντήρηση) και την κατάψυξη

(κατά καιρούς γίνεται μάχη βέβαια με το έτερόν μου ήμισυ αφού ο χώρος είναι πεπερασμένος κι εκείνη έχει στο μυαλό της αλλαντοκρεατικά για το συγκεκριμένο χώρο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα σωστά ψυγείο ή συντήρηση πρέπει να παίζει 5 το πολύ 6 βαθμούς. Το chiller όπως λες παίζει σωστά στους 1 με 2 βαθμούς ιδανικό για πάγωμα μπύρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορρυ για τη συνέχεια στο οφ τοπικ αλλά ένα πολύ απλό και γρήγορο τρικ για πάγωμα μπύρας γίνεται με το να τυλίξεις

το μπουκάλι με χαρτί κουζίνας/πετσέτα κουζίνας, να το βρέξεις (το στραγγιζεις λίγο, απλά το θες να είναι αρκετά νωτισμένο) και να το βάλεις στην κατάψυξη. Σε μισή ώρα έχεις παγωμένη μπύρα ακόμα κι αν αρχικά ήταν σε θερμοκρασία δωματίου. Δοκιμασμένο κόλπο όποτε ξεχνάμε να βάλουμε τις μπύρες ή το κρασί στο ψυγείο ή όποτε έχουμε μάζωξη και το ψυγείο είναι τίγκα στα φαγητά. Το βασικό είναι να μην ξεχάσεις το μπουκάλι στην κατάψυξη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι σε μισή ώρα κρυώνει έτσι κι αλλιώς στην κατάψυξη!

 

(Μπορεί να έχω και λάθος εντύπωση βέβαια, θα δοκιμάσω κι αυτό που λες! :) ).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα αντιστοιχο υγρό που έχει το δοκίμασε κανεις;;

 

Είναι "όπως όλα", από όσο μπόρεσα να καταλάβω. Ό,τι δουλειά είναι να κάνει την κάνει (μη φανταστείς πλήρη απόφραξη σε τιγκαρισμένα λούκια - εκεί θέλει πιθανώς αποφρακτικό μηχάνημα) και είναι κατά-τι φθηνότερο (όπως όλα τα προϊόντα της Lidl κλπκλπ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ενα tip για τους μπυροφιλους. Τα περισσοτερα οικιακα ψυγεια εχουν ανοιγομενο ραφι για τυρια, κρεατα, αλλαντικα κλπ οπου εκει η θερμοκρασια ειναι χαμηλοτερη απο τις υπολοιπες θεσεις. Δοκιμαστε να βαλετε μπυρες εκει και θα με θυμηθειτε. Σε μενα εχω μετρησει εκει περιπου 2° C ενω γενικα παιζει 6-7 στις αλλες θεσεις ενω στη θηκη των φρουτολαχανικων ακομα περισσοτερο 8-9.

 

Νομίζω ότι η καλύτερη θέση είναι τέρμα πίσω στο ψυγείο και μακριά από την πόρτα.

 

Διαφορετικά στην κατάψυξη, δεν θέλει και πολύ ώρα για να κρυώσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σεπτέμβριο τα ρούχα της Heidi Klum στα Lidl
http://www.news.gr/oikonomia/article/588036/ton-septemvrio-ta-roucha-tis-heidi-klum-sta-lidl.html

 

Αυτη την κυρια δεν την ξερω, φανταζομαι θα ειναι καμια 'διασημη'.

Αυτο που καταλαβαινω ομως ειναι, οτι η lidl θελει να δωσει ακομη μεγαλυτερη εμφαση στον τομεα 'ρουχα'.

Ελπιζω και....στα ανδρικα ρουχα!

Αντε και καποτε να βαλει και δοκιμαστηρια!!! Οπως παλια στα μεγαλα carrefour!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα μια ραφιερα χτες, πλαστικη, μαυρη, πτυσσομενη οπως την λεω εγω!

Επιτελους!

Κατι που το στηνεις, και το ξεστηνεις ευκολα!

Βεβαια, θεωρητικα το λεω προς ωρας, γιατι αμεσα δεν εχω καπου να τη στησω, για αμεση χρηση.

Επειδη ομως στο παρελθον, εψαχνα παντου κατι τετοιο και δεν εβρισκα, και μαλιστα δεν ειχε κατι με πανευκολο στησιμο και αποσυναρμολογηση(πχ εντος 5λεπτου να μπορεις να την διαλυσεις) σε στυλ βιβλιοθηκης ουτε καν στο Ικεα,

μολις χτες το ειδα στα ραφια(γιατι στο φυλλαδιο δεν το ειχα προσεξει εκει που το εμφανιζαν), πηρα μια, τιμη 20€.

Φαινεται οτι θα ειναι στιβαρη και στέρεα. Ενω μια παρομοια πλαστικη με ιδιο στησιμο που ειχα παρει πριν καμια 15αρια χρονια απο praktiker, δεν ηταν ποτε της προκοπης....

Την εχει αγορασει κανεις στο παρελθον να πει εμπειρια;

 

http://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=1637

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου τώρα την αγόρασες, αντι να κάνεις άσκοπες ερωτήσεις (είναι καλή; ), κάνε ένα δοκιμαστικό στησιμο και δώσε χρήσιμο feedback στο forum. 

 

Κάτι ακομα. Το lidl εχει την τάση να φέρνει κάτι (π.χ. ραφιέρα) και σύντομα να φέρει παρεμφερές (π.χ. πάλι ραφιέρα) αλλά καλύτερο. Ετσι πολλοί αγοράζουν το μέτριο και μετά αγοράζουν και το καλό (πωλήσεις rulez) 

 

Π.χ σύντομα μπορεί να φέρει τις άλλες με χοντρό ξύλινο ράφι (ειχες ρωτήσει παλιότερα) που σίγουρα ειναι πολύ καλύτερη απο την πλαστική που πήρες. Μπορείς λοιπόν να μην λύσεις/ξεπακετάρεις την πλαστική (εφόσον λες οτι τώρα δεν μπορείς να τη στήσεις), να περιμένεις λίγες εβδομάδες και αν βγει η καλή, να επιστρεψεις την πλαστική, να συμπληρώσεις το χρήμα και να πάρεις την (σίγουρα) καλύτερη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Σεπτέμβριο τα ρούχα της Heidi Klum στα Lidl

http://www.news.gr/oikonomia/article/588036/ton-septemvrio-ta-roucha-tis-heidi-klum-sta-lidl.html

 

Αυτη την κυρια δεν την ξερω, φανταζομαι θα ειναι καμια 'διασημη'.

Αυτο που καταλαβαινω ομως ειναι, οτι η lidl θελει να δωσει ακομη μεγαλυτερη εμφαση στον τομεα 'ρουχα'.

Ελπιζω και....στα ανδρικα ρουχα!

Αντε και καποτε να βαλει και δοκιμαστηρια!!! Οπως παλια στα μεγαλα carrefour!

 

...Ναι αλλα και ποσες φορες ταχει φορεσει... :ρ Η  καημενουλα πρεπει να μην εχει λεφτα για να πουλαει τα ρουχα της!

 

Α ...απο βδομαδα εχει ξανα τη σκουπα χωρις σακουλα στα 60ευρωπουλα (μονο που πρεπει να ανοιξεις το φυλλαδιο/βιβλιαρακι για να τη δεις)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...