Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχουμε στοιχεία για την σκούπα που βγάζει την Πέμπτη;

Πόσα Α έχει και σε ποιους τομείς;

 

Αν πάω από μαγαζί, θα τα γράφει πάνω στο κουτί;

 

Από προσωπική πείρα, λέω να μην την πάρετε ή να την επιστρέψετε.

 

Ειδικότερα σε προσπάθεια μου να βρώ ανταλλακτικά φίλτρα (είναι πλενόμενα αλλά πλέον δεν καθαρίζουν και μειώθηκε αισθητά η απόδοση της σκούπας) το κόστος τους (αγορά και μεταφορικά) είναι μεγαλύτερο της σκούπας της ίδιας. Μπορείτε να πάρετε ένα τηλέφωνο στο service. Το θεωρώ απαράδεκτο από μέρους τους και ποτέ δεν πήρα ικανοποιητική απάντηση και από τηλεφωνό μου στην γραμμή επικοινωνίας του Lidl.

Επίσης η έκπτωση με προιδεάζει για αλλαγή μοντέλου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την άνοιξα, πήρα 4 φέτες και την έβαλα σε σακούλα ζιπ (τύπου κατάψυξης).

 

,,,γιάπμα βρε γκζουζούμ. Δε χρειάζεται τόση ιστορία. Μη σε πω δηλαδή ότι αν το παρα-κλείσεις καλά, συγκρατάει την (όποια, εν μέσω καύσωνα...) υγρασία περισσότερο και θα μουχλιάσει ευκολότερα. Εγώ με το που θα ανοίξω το πιαστράκι του νάιλον και πάρω φέτες, απλά διπλώνω το περίσσευμα από κάτω και το ξαπλώνω στο σχετικό ντουλάπι και για 10 μέρες που περίπου κρατάει η συσκευασία, δεν έχει μουχλιάσει τίποτα. Πιθανότερο μάλιστα κατακαλόκαιρα είναι να ΞΕΡΑΘΕΙ το σχετικό ψωμί, παρά να μουχλιάσει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ναι ακριβώς αυτό κάνω κι εγώ πλέον, εκτός ψυγείου με τη συσκευασία τους και όσο κρατήσουν. Και πόσο θέλουμε να κρατήσουν δηλαδή, θα τις φάμε. Η "δοκιμή" έγινε πριν μερικά χρόνια που έκανα κάτι εξυπνάδες πειράματα με σακούλια και ταπεράκια, τύπου mythbusters. :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πακετακι καπνιστης γαλοπουλας (φετες) που πηρα πριν κανα δυο βδομαδες, και δεν το εχω ανοιξει ακομη,

και χωρις ακομη να εχει ερθει η ημερομηνια ληξης,

εχει 'φουσκωσει'...

Ειναι φυσιολογικο αυτο;

Γαλοπουλα αγορασα, οχι μπαλονι....

Αρα αν το ανοιξω, τι θα βρω;

Γιατι συμβαινει αυτο παιδια; Τι σημαινει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πακετακι καπνιστης γαλοπουλας (φετες) που πηρα πριν κανα δυο βδομαδες, και δεν το εχω ανοιξει ακομη,

και χωρις ακομη να εχει ερθει η ημερομηνια ληξης,

εχει 'φουσκωσει'...

Ειναι φυσιολογικο αυτο;

Γαλοπουλα αγορασα, οχι μπαλονι....

Αρα αν το ανοιξω, τι θα βρω;

Γιατι συμβαινει αυτο παιδια; Τι σημαινει;

Μήπως το αφησες και αυτό έξω απο το ψυγειο, διπλα στο ψωμί για να δεις τι θα πάθει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πακετακι καπνιστης γαλοπουλας (φετες) που πηρα πριν κανα δυο βδομαδες, και δεν το εχω ανοιξει ακομη,

και χωρις ακομη να εχει ερθει η ημερομηνια ληξης,

εχει 'φουσκωσει'...

Ειναι φυσιολογικο αυτο;;

 

 

Έχει αλλοιωθεί, πέταξε το και βάλε θερμόμετρο στο ψυγείο να τσεκάρεις τη θερμοκρασία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε φταίει το ψυγείο του γιατί το ίδιο έχω πάθει δυο φορές με αυτή τη γαλοπούλα του λιντλ (αγροικια), βέβαια την έφαγα δε τη πέταξα..απλά δε ξαναπήρα γιατί δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό να φουσκώνει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα πακετακι καπνιστης γαλοπουλας (φετες) που πηρα πριν κανα δυο βδομαδες, και δεν το εχω ανοιξει ακομη,

και χωρις ακομη να εχει ερθει η ημερομηνια ληξης,

εχει 'φουσκωσει'...

Ειναι φυσιολογικο αυτο;

Γαλοπουλα αγορασα, οχι μπαλονι....

Αρα αν το ανοιξω, τι θα βρω;

Γιατι συμβαινει αυτο παιδια; Τι σημαινει;

 

Yπαρχουν και σταγονες νερου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα δεν φουσκώνει. Η συντήρηση του ψυγείου μου σε εκείνο το συρτάρι που την τοποθετώ είναι το πολύ στους +4 βαθμούς C.

Τσεκάρετε τα ψυγεία σας και τις ζώνες θερμοκρασίας. Επίσης τα πολλά άνοιξε κλείσε πρέπει να αποφεύγονται ειδικά το καλοκαίρι.

Πολλά ψυγεία είναι και μούφα ψυγεία τώρα στις ζέστες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβάνω σε σχετικά καινούριο ψυγείο και καλό ποιοτικά (samsung) εγώ το έπαθα δύο φορές με αυτή τη γαλοπούλα και η θερμοκρασία είναι στους 3 βαθμούς (έχει το ψυγείο εξωτερικό πανελ που αναγράφει θερμοκρασία)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισης σημειωστε ποση ωρα περασε από τη στιγμη που το πηρατε από το ψυγειο του s/m μεχρι να το βαλετε στο δικο σας ψυγειο.

Πολλοι δε δινουν σημασια, ετσι όταν μετα από 50 ωρες  βαλουν το προιον στο ψυγειο τους εχει ηδη χαλασει(ειδικα αυτές τις μερες)...

 

Αλλοι παλι μεχρι να βαλουν τα κατεψυγμένα στη καταψυξη τους εχουν αρχισει να αποψυχονται, με αποτελεσμα να κινδυνευει και η υγεια τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...