Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το ψυγείο φταιει όχι οτι το προϊόν ηταν της πλάκας....

 

Ασχέτως ποιοτητας  του προϊοντος ο καταναλωτης οφειλει να ακολουθει τις οδηγιες που αναφερονται στην ετικετα σχετικα με τη διατηρηση της ψυξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επαναλαμβάνω σε σχετικά καινούριο ψυγείο και καλό ποιοτικά (samsung) εγώ το έπαθα δύο φορές με αυτή τη γαλοπούλα και η θερμοκρασία είναι στους 3 βαθμούς (έχει το ψυγείο εξωτερικό πανελ που αναγράφει θερμοκρασία)

Για να είσαι σίγουρος μέτρησε τη θερμοκρασία εσωτερικά στο θάλαμο με ένα θερμόμετρο ψυγείου. Πρέπει να ταυτίζεται με την ένδειξη στο panel με απόκλιση -1 +1 βαθμούς.

 

-_-.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχέτως ποιοτητας του προϊοντος ο καταναλωτης οφειλει να ακολουθει τις οδηγιες που αναφερονται στην ετικετα σχετικα με τη διατηρηση της ψυξης.

Ναι θεωρω δεδομενο πως δε το χε μια ωρα εκτός και βγηκε μετα να διαμαρτυρηθει πχ.

Το χει δει κι αλλες φορες αυτο σε αλλαντικα απο το lidl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να είσαι σίγουρος μέτρησε τη θερμοκρασία εσωτερικά στο θάλαμο με ένα θερμόμετρο ψυγείου. Πρέπει να ταυτίζεται με την ένδειξη στο panel με απόκλιση -1 +1 βαθμούς.

 

-_-.jpg

που βρίσκω τέτοιο θερμόμετρο ? είναι ακριβό ? αν έχεις καποιο λινκ στειλε σε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ισχύει με τα αλλαντικά του lidl,

πάριζες γαλοπούλες ζαμπον αγροικία , 9 στις 10 πάνε για πέταμα. Τα έκοψα και ησυχασα.

Καλύτερα να πάτε σε άλλο σμ που έχει πάγκο να κόψετε φέτες, όχι συσκευασμένο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα αντέχουν καλύτερα σε ακραίες συνθήκες και θα είναι πιο ασφαλή λόγω μη ύπαρξης υδραργύρου που είχαν τα παλιά θερμόμετρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι επισκεπτεστε συχνα το λιντλ και εχετε καποια στανταρ προιοντα που θα μπουν στο καλαθι τακτικά και καθε φορα αν θελετε αναφερετε τα εδω να γινει συζήτηση. Και αν εχετε καποια προιοντα που αποφευγετε παντα καλο θα ηταν να το πειτε.

Προσωπικα δεν παιρνω ποτέ αλλαντικα, οχι γιατι δηλητηριαστηκα αλλα γιατι οι τιμες ανα κιλό ειναι συχνα ιδιες ή ακριβοτερες με τις προσφορες σε παριζα και γαλοπουλα κοπης των γνωστων εταιριων. Δεν παιρνω επισης και κρεατα για τον ιδιο λογο. Μπριζολες και κοτοπουλα με 4 ευρω και 2.7 το κιλο αντιστοιχα βρισκω και στο κρεωπολειο. 

Στανταρακια ειναι το στραγγιστο γιαουρτι του κιλου, ή το μεσαιο αν ειναι σε προσφορα. Το γκουντα, η τριμμενη μοτσαρελα, η μπυρα ερμης, το αλευρι πολυτελειας τους και η μαγια ψωμιου, μακαρονια ειτε ειναι σε προσφορα ή οχι συμφερουν οποτε φορτωνω, και εδω και 3-4 μηνες τα συσκευασμενα βρασμενα πατζαρια. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα αντέχουν καλύτερα σε ακραίες συνθήκες και θα είναι πιο ασφαλή λόγω μη ύπαρξης υδραργύρου που είχαν τα παλιά θερμόμετρα.

 

Δεν εχω υδραργυρου εδω και χρονια.

Αρα σε σχεση με τα ψηφιακα που εχω, ποια να ειναι η διαφορα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τι βλαμμένη η ΕΒΟΛ λές και απο την διακοπή συνεργασίας θα χάσει η LIDL πιο πολύ και όχι η ίδια.

δεν της φτάνει που παίρνει 8 προϊόντα της, θέλει και άλλα.

Όποιος θέλει τα πολλά, χάνει και τα λίγα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο mediamarkt είχε τέτοια θερμόμετρα στα 10 ευρώ. Δεν ξέρω τώρα πόσο τα έχει αλλά συνήθως οι τιμές σε αυτά τα είδη είναι τσιμπημένες. Έχει και πλαστικά φθηνότερα.

Έτσι θα βλέπεις την θερμοκρασία του θαλάμου συντήρησης και κατάψυξης ώστε τα προϊόντα του lidl να διατηρούνται στη θερμοκρασία που αναγράφεται στη συσκευασία.

Αλλιώς επιστροφή των προϊόντων στο lidl και αναφορά στο τηλέφωνο που έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την εναλλακτική να το παει πίσω και να πάρει ένα καλύτερο προϊόν από άλλο σούπερ μάρκετ το σκεφτηκε κάνεις; Το να τρώει κάποιος γαλοπούλα που έχει φουσκώσει δεν ξέρω τι μπορεί να είναι αλλά με το φτωχό μυαλό μου ειναι ένδειξη ότι κάτι ζωντανό ειναι μέσα και ευημερεί. Εκτός και εαν έκλασε η γαλοπούλα :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...