Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στοκαρουμε νεσκαφέ από δευτερα στα 5,45 ευρά τα 200γρ. (7,25 στον ΑΒ).

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε mentora, να σου δωσω εγώ τα λεφτά να τα πάρεις; Για ενα ζευγαρι καλυματα καθισμάτων κάνεις τόσο ντόρο και ερωτήσεις, αν ήθελες να αγοράσεις κάτι λιγο πιο σοβαρό (π.χ. ενα κινητό) θα επρεπε να ανοιχει καινουργιο forum. Αν ειναι να χτίσεις σπιτι θα πρεπει να στηθεί νεο internet.

 

 

Δεν θελω να κανω αποτυχημενες αγορες....αρκετα με τις ειρωνίες σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα μια από τις προηγουμενες φορές που είχε φέρει. Δεν κατάφερα καθόλου να τα στρώσω καλά και τα πήγα πίσω.

Όταν λερωθούν άσχημα τα καθίσματα τότε θα το ξανακάνω. Για την ώρα εγώ πλήρωσα το αυτοκίνητο και θα το χρησιμοποιήσω (δηλαδή δεν με νοιάζει, δεν ασχολούμε να ψάξω ξανά για αλλά καλυματα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα μια από τις προηγουμενες φορές που είχε φέρει. Δεν κατάφερα καθόλου να τα στρώσω καλά και τα πήγα πίσω.

Όταν λερωθούν άσχημα τα καθίσματα τότε θα το ξανακάνω. Για την ώρα εγώ πλήρωσα το αυτοκίνητο και θα το χρησιμοποιήσω (δηλαδή δεν με νοιάζει, δεν ασχολούμε να ψάξω ξανά για αλλά καλυματα)

 

thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να κανω αποτυχημενες αγορες....αρκετα με τις ειρωνίες σου....

Λυπε με ρε μέντορα των 99 ερωτήσεων. Ποιες αποτυχημένες αγορες; Είσαι παλιός και ξέρεις πολύ καλά την πολιτική επιστροφών του lidl. Είδες οτι θα βγει κάτι, ειναι λογικότατο να κάνεις 2-3 ερωτήσεις και απο Δευτερα, να πας απο εκεί, να το δεις απο κοντα, να το αγοράσεις, να το δοκιμάσεις και αν δε σου κάνει, δε σε βολευει, δεν θες, το γυρίζεις και παιρνεις πίσω τα λεφτά σου. Ετσι απλά.

 

Αντίθετα απο τη μέρα που το είδες σχεδόν μονοπώλησες το θέμα και τα μονα που δε ρώτησες ακομα ειναι αν η ραφή ειναι σταυροβελονιά ή καρεδάκι και αν η κλωστή ειναι μπλε ανοιχτό ή μπλε navy. Για ενα σετ καλυμάτων μιλάμε. Η ανάρτηση του nickmanak ειναι πολύ πιο κοινωφελή.

 

Πήγαινε τη δευτερα, αγορασε τα, δες αν σου κάνουν και αν θες να βοηθήσεις το forum, αντί να το βομβαρδίζεις με ερωτήσεις, κάνε ενα review

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στοκαρουμε νεσκαφέ από δευτερα στα 5,45 ευρά τα 200γρ. (7,25 στον ΑΒ).

 

 

 

Ναι αλλα εχουν ακριβυνει τα καλαμακια!  :(  :P

...Θα βαλουνε αργοτερα την ιδια τιμη και τα υπολοιπα σουπερ μαρκετ λογικα

Πριν απο κανα-δυο μηνες τοσο ειχε και στο ΑΒ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θελω να κανω αποτυχημενες αγορες....αρκετα με τις ειρωνίες σου....

 

...σαφώς και δεν θέλεις.

Δεν σου λέει όμως ότι τρολλάρεις, σου λέει ότι το παρατραβάς (γενικώς, και όχι βέβαια απλώς σε αυτά τα ποστ για τα καλύμματα). Και δεν σε ειρωνεύεται (γενικώς) κακόβουλα/αναίτια (και ούτε φυσικά σε προκαλεί/προσβάλλει με χαρακτηρισμούς ας πούμε), αλλά αφού ήδη πολλές φορές σου έχει πει διακριτικότερα "αμάν ρε μαν", ε τί να κάνει, κάπου θα πετάει και σπόντες.

Προφανώς και θα μπορούσε να σε βάλει σε ignore list, αλλά αυτό δεν είναι ακριβώς (για διάφορους λόγους) λύση.

Και ναι, κατά βάση έχει δίκιο, γιατί γενικά το ξεσκίζεις με ερωτήσεις που πριονίζουν τα πριονίδια, πόσο μάλλον όταν μπορείς να έχεις απαντήσεις στα περισσότερα που ρωτάς, από μόνος σου. Πάνω απ' όλα μάλιστα, το ενοχλητικό είναι το ότι ο τρόπος και το είδος των ερωτήσεών σου, κάνει τον άλλον να νιώσει ότι λες και θεωρείς ότι βρίσκεται εδώ για να ασχολείται με ό,τι μακρύ ή κοντό σου περάσει από το κεφάλι. Φαντάζομαι ότι το καταλαβαίνεις πως δεν πάει έτσι όμως, και ότι καλό θα ήταν να περιόριζες τη συχνότητα και το είδος των ερωτήσεων που κάνεις και θυμίζει "τσιμπουροκουβέντα" που μπορεί να κάνουμε για σχετικά θέματα με πολύ δικούς μας ανθρώπους οι οποίοι δοκιμασμένα έχουν αντοχές σε κάτι τέτοιο (και που εκ των πραγμάτων λίγοι είναι κι αυτοί στην εκτός Ίντερνετ ζωή).

Αν πεις "όποιος δεν θέλει δεν ασχολείται μαζί μου" θα έχεις ναι μεν μερικώς δίκαιο (εγώ πχ έχω περισσότερες ανοχές από τον Άι και δεν πολυασχολούμαι με τα "ξεψυριστικά" σου ποστ και απλά τα προσπερνάω θεωρώντας ότι το έχεις το δικαίωμα να γράφεις και να ρωτάς όπως σε βολεύει - έστω κι αν ΚΑΙ ΕΓΩ θεωρώ τον τρόπο σου "ενοχλητικό"), αλλά όπως είπα, δεν πάει ακριβώς έτσι βρε αδερφέ και καλό θα ήταν λίγο να το μαζέψεις όλο αυτό. Το να πάψει να ασχολείται, πχ ο Άι, μαζί σου, δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχει θέμα.

 

Τα αποπάνω, φιλικά εννοείται. Και είτε τα αγνοείς, είτε κρατάς κάτι από αυτά, η επιογή είναι δική σου.

 

(...και σίγουρα θα είναι τώρα έτοιμοι διάφοροι -ίσως και εσύ- να πουν "ε μα να βγαίνει τώρα αυτός που μας έχει ζαλίσει την ορχεομάντρα με τα σεντόνια του και να λέει για μαζέματα είναι προκλητικό". Σ' αυτό θα πω ότι ναι μεν και αυτοί έχουν κάπου δίκιο, αλλά θεωρώ πως η δική μου η φάση είναι αλλουνού παπά ευαγγέλιο και καλύτερα να μην το....αναλύσω, αλλά ας μείνουμε στο ότι αναγνωρίζω το δίκιο της άλλης πλευράς και δεν είμαι έτσι απλά στατέτοιαμος).

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πολυαναλυουμε το θεμα, οποιος θελει διαβαζει. Μην το κανουμε και εδω οπως γινεται στο θεμα με τις προσφορες εκτος τεχνολογιας οπου οι "επαγγελματιες" χανουν τον πολυτιμο χρονο τους με συζητησεις μεσα στο θεμα και οχι σε πρωτογενεις προσφορες και στελνουν παραπονα για αθετηση ορων κατα την εγγραφη/συμβολαιου που εχουν υπογραφει με το insomnia

Τα δικα του λεφτα ειναι, δικαιωμα του να το ψειριζει οσο θελει

 

Ξεκολλατε, πατε σε καμια παραλια να φτιαξετε βιταμινη D και να μας πειτε εαν τα αντιλιακα του Lidl ειναι οντως αποδοτικα.

(δειτε και κανα κωλαρακι, κανει καλο)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...εγώ προσωπικά πάντως παρ' όλο που είμαστε 5' από την θάλασσα και πολύ θα ήθελα να ξεκολλήσω από το σπίτι, το μόνο κωλαράκι που δύναμαι να δω αυτές τις μέρες είναι της πεθεράς όταν της αλλάζω πάνες καθώς καλοκαιριάτικα την έχει πάει η κατω βόλτα και είμαστε απίκο. Αν θέλει κανείς φήντμπακ για φθηνές/αποδοτικές πάνες ενηλίκων, δεν πάω πουθενά, εδώ θα είμαι (γαμώ το κέρατο γαμώ...)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μιας και το εθιξες,βαζω το 20 εγω,50αρι στο πιτσιρικι,ασπρος εγω,μαυριζει το μικρο.βαλανε αναποδα τις ετικετες?

η είναι μούφα η συγκεκριμένη παρτίδα αντηλιακού 

τώρα πως εμπιστεύεστε τα no name προιόντα για χρήση σε μικρά παιδιά που μπορούν να επιφέρουν σημαντικά προβλήματα σε αθώα πλάσματα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα ξερεις, τοσα λες.αντι να γραψεις για διαφορετικα δερματα,γραφεις για noname και μαντολες.λαλακης ο εισαγωμενος και πασης ελλαδος.......αυτα μας φτασανε εδω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσα ξερεις, τοσα λες.αντι να γραψεις για διαφορετικα δερματα,γραφεις για noname και μαντολες.λαλακης ο εισαγωμενος και πασης ελλαδος.......αυτα μας φτασανε εδω......

λαλάκης ο εισαγώμενος είσαι εσύ

όταν υπάρχει η ελληνικότατη frezyderm γνωστή σε όλο τον κόσμο με εξαγωγάρες και από την άλλη η παγκοσμίως αγνωστη cien  του lidl 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον κάτι κάνεις λάθος και ... πνιγεσαι σε μια κουταλιά νερο.

 

Στη σελίδα

https://www.lidl-hellas.gr/el/fyladia-lidl.htm

που ειναι τα φυλλάδια, κάτω απο κάθε φυλλάδιο λεει Λήψη φυλλαδίου

και κανοντας κλικ κατεβαίνει το pdf.

Και γιατί να το κατεβάσεις.Με ένα κλίκ πάνω στο φυλλάδιο ανοίγει αμέσως.Τώρα το έχουν αλλάξει και οι σελίδες φορτώνουν

αμέσως και όχι όπως παλιά που σου έσπαζαν τα νεύρα.Σε μένα ποτέ δε ζήτησε περιοχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...