Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να πω και κατι που τιμαει το λιντλ..

πηρα προ καιρου μια αντλια λαδιου για το αμαξι που ρουφαει τα λαδια και τελικα δεν εκανε στο αμαξι μου, οπως και σε πολλα αλλα της οικογενειας/γειτονων...

ετσι την γυρισα πισω αφου μεχρι 3 μηνες μπορεις να παρεις τα λεφτα σου πισω...

φυσικα ολα καλα, μου γυρισαν τα λεφτα μου γρηγορα και χωρις πολλα πολλα... μετρητα, και οχι πιστωτικο και λοιπες "απατες" μερικων αλλων εταιρειων..

ανεβηκαν ακομα παραπανω στα δικα μου ματια παντως..

Έτσι είναι τα σοβαρά μαγαζιά. Στο εξωτερικό είναι σύνηθες, στη μπανανία μας όχι γιατί δεν έχουμε σοβαρά μαγαζιά. Και πως θα μπορούσαμε άλλωστε αφού δεν είμαστε σοβαροί καταναλωτές.

Θυμάμαι μου έλεγε ο πεθερός μου κάπου μεταξύ 1975-1985 που σπούδαζε γερμανία πήγε και αγόρασε μια τηλεόραση. Μετά από 1 μήνα θα κατέβαινε διακοπές Ελλάδα και απλά την πήγε πίσω και του έδωσαν τα λεφτά του (Ελληνικό λαμόγιο...). 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξέρω σίγουρα έναν (εμενα). Αλλα διάσημος δεν είμαι.

 

Η πολιτική επιστροφών ειναι πραγματικά στα συν του λιντλ. Όπως και η σχετικα καλη μεταχείριση των υπαλλήλων.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ξέρω σίγουρα έναν (εμενα). Αλλα διάσημος δεν είμαι.

 

Η πολιτική επιστροφών ειναι πραγματικά στα συν του λιντλ. Όπως και η σχετικα καλη μεταχείριση των υπαλλήλων.

ειναι ιδεα μου ή πληρωνουν και σχετικα "καλα"?

χαζευα αγγελιες για πλακα και ακομα και για μερικη απασχοληση δινουν σχετικα καλα χρηματα.. μου εκανε εντυπωση που δηλωνε τις αποδοχες κατευθειαν.. απολυτη διαφανεια ξερωγω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.και εγω αν δεν απεδιδα φπα και φορους,στα ωπα ωπα θα ειχα τους σκλαβους μου.ανεβασε την σοκολατα στα 65/100γραμμαρια..να θυμισω,ηταν στα 49,την πηγε 59,και τωρα 65....σε καλο δρομο ....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.και εγω αν δεν απεδιδα φπα και φορους,στα ωπα ωπα θα ειχα τους σκλαβους μου.ανεβασε την σοκολατα στα 65/100γραμμαρια..να θυμισω,ηταν στα 49,την πηγε 59,και τωρα 65....σε καλο δρομο ....

Θυμαμαι σε μια υπαλληλο του lidl της λεω για καποιο προιον που ανεβηκε η τιμη του και μου λεει ακομα

και ετσι σε σχεση με αλλα super market ειμαστε πιο φθηνοι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.και εγω αν δεν απεδιδα φπα και φορους,στα ωπα ωπα θα ειχα τους σκλαβους μου.ανεβασε την σοκολατα στα 65/100γραμμαρια..να θυμισω,ηταν στα 49,την πηγε 59,και τωρα 65....σε καλο δρομο ....

 

Αυτο με τη σοκολατα, επειδη την αγοραζω κι εγω χρονια(κοκκινη συσκευασια, την 'μαυρη'),

και ειχα πει οτι συνεχως τσιμπαει πανω σε τιμη.

Κριμα...

Αυτό λέω και εγώ βρε παιδιά. Φτηνό είναι μόνο στα άγνωστα που φέρνει. Σε ότι πουλάνε και οι άλλοι ΔΕΝ είναι φτηνό.

 

Viacal (για τα αλατα) στο Lidl 2,5ε, στον ΑΒ 2,5ε επισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.και εγω αν δεν απεδιδα φπα και φορους,στα ωπα ωπα θα ειχα τους σκλαβους μου.ανεβασε την σοκολατα στα 65/100γραμμαρια..να θυμισω,ηταν στα 49,την πηγε 59,και τωρα 65....σε καλο δρομο ....

 

Γιατί δεν κάνεις μια καταγγελία εφόσον ξέρεις ότι δεν πληρώνει φόρους και κλέβει το κράτος;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο ειναι.και εγω αν δεν απεδιδα φπα και φορους,στα ωπα ωπα θα ειχα τους σκλαβους μου.ανεβασε την σοκολατα στα 65/100γραμμαρια..να θυμισω,ηταν στα 49,την πηγε 59,και τωρα 65....σε καλο δρομο ....

Τώρα πέρα απο την πλάκα ξέρεις πολλούς εργοδότες που σου δίνουν 420 ευρώ καθαρά  για 4ωρη εργασία και πληρωμή πάντα στην ώρα;

Ναί, στα καταστήματα ο φόρτος εργασίας είναι τεράστιος. Οι ταμίες εκτός απο ταμείο κάνουν και χίλια δύο πράγματα, ισχύει.

Αλλά το μπαγιόκο στην ώρα του, μην σου πω και ποιό πριν πολλές φορές. Μην με ρωτήσεις που τα ξέρω αυτά, απλά τα ξέρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν κάνεις μια καταγγελία εφόσον ξέρεις ότι δεν πληρώνει φόρους και κλέβει το κράτος;

κάνεις οτι δεν καταλαβαινεις;ειπα πουθενα οτι τα κάνει παρανομα;ειδικες συμφωνιες ειναι.ή νομιζες οτι ο καθε ξενος επενδυτης θα εχει την ιδια μεταχειρηση με εσενα;ή νομιζεις οτι η χοχτιφ που εκανε το αγεροδρομιο  και δεν πληρωσε φπα ,το εκανε διοτι ετσι γουσταρει;νομιμοτατα τα κανουν ,αλλα δεν μας τα λενε οι αντιπροσωποι μας,για να μην τους γιαουρτοσουμε.

Τώρα πέρα απο την πλάκα ξέρεις πολλούς εργοδότες που σου δίνουν 420 ευρώ καθαρά  για 4ωρη εργασία και πληρωμή πάντα στην ώρα;

Ναί, στα καταστήματα ο φόρτος εργασίας είναι τεράστιος. Οι ταμίες εκτός απο ταμείο κάνουν και χίλια δύο πράγματα, ισχύει.

Αλλά το μπαγιόκο στην ώρα του, μην σου πω και ποιό πριν πολλές φορές. Μην με ρωτήσεις που τα ξέρω αυτά, απλά τα ξέρω.

σιγουρα δεν ξερω καποιον που να δινει 420 την ωρα.οπως ειπα,αν δεν ειχα να πληρωνω νταβατζιλικια,θα εδινα περισοτερα και εγω στους σκλαβους μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα κατάλαβα. Είναι Γερμανοί... ναζί... Σοιμπλε-Μέρκελ, εβραιομασώνοι με μυστικές χειραψίες κλπ

Αυτό το επιχείρημα είναι πιο σαφές.

 

Δεν είδα ποτέ βέβαια επιχείρηση διάσωσης γερμανικής εταιρείας. Μόνο ελληνικές βλέπω να παίρνουν παράνομες επιδοτήσεις, να "διασώζονται" αφήνοντας φέσια εκατοντάδων εκατομμυρίων.

 

Μόνο η aldi αποχώρησε χωρίς πολλά-πολλά. Εκεί δεν μας ενδιέφερε να σωθούν οι υπάλληλοι.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...