Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

^...τί να δοκιμάσει και τί να σου πει; Το λέει και μόνο του : "για οπές έως 3mm" (και όπως όλα τα σχετικά σπρέγια, δεν είναι για να σου ανακατασκευάσει το λάστιχο, αλλά για να την βγάλεις μέχρι το κοντινότερο βουλκανιζατεράδικο). Πες δηλαδή πως βρίσκονται 6 νομάτοι εδώ και σου λένε οι 2 "όχι μόνο έκλεισε την τρύπα, αλλά έχω το λάστιχο μήνες τώρα και είναι τζετ", οι άλλοι 2 "ναι μια χαρά έκανε την δουλειά του, με γύρισε σπίτι και με πήγε μέχρι το λαστιχάδικο κομπλέ" και οι τελευταίοι 2 "μάπα το καρπούζι, τζάμπα τα λεφτά, όξω οι Γερμανοί". Ποιός δηλαδή σου λέει ότι οι 2 πρώτοι δεν είχαν απλά απώλεια πίεσης και οι τελέ ότι δεν ήταν διαλυμένο μπεγιόντ ρεπέρ το ελαστικό και όμως αυτοί (αδίκως) τα ρίξανε στο λιντλοπροϊόν;

 

Τεσπα, ανάθεμα κι αν βρεθούν πάνω από ΕΝΑΣ που να το 'χει χρησιμοποιήσει - άντε να γράψουν κι άλλοι 3 που θα πούνε ότι κάπου-κάπως-κάποτε έχουν βάλει τέτοιο σε λάστιχό τους ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ και γενικά δεν κάνει θαύματα και είναι και θέμα τύχης να σε εξυπηρετήσει κτλκτλ...

 

...το μποτόμι λάιν είναι ότι συνήθως αυτά τα βρίσκεις γύρω στο 10άρι (και σε μικρότερη ποσότητα απ' αυτό που λίνκαρες), ενώ το λιντλίσιο είναι μισοτιμή. Συμπέρασμα; Χτυπάς ένα, κι όταν έρθει η κακιά η ώρα το δοκιμάζεις επί τόπου κι αν δεν μείνεις στον τόπο (με τ' αμάξι) και μπορέσεις να μετακινηθείς, κοιτάς λίγο καπάκι και τον ουρανό και τέλος...

 

Μη ρωτάτε πράγματα που δεν έχουν νόημα να ρωτήσετε ενώ τις απαντήσεις μπορείτε να τις προβλέψετε...

Απάντησες αναλυτικότατα όμως :P :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα λιγόλογος και αναλυτικότατος o washcloud  :lol:

 

Και μία ερώτηση για τυχόν γνωρίζοντα.Πήρα το κομπρεσέρ.Καλό και δυνατό σε γενικές γραμμές.

Εκεί που έχει το γυαλάκι να βλέπεις το λάδι, ήταν περίπου στη μέση στην  κόκκινη βούλα και του έριξα λίγο ώστε

να σκεπαστεί τελείως το γυαλάκι όπως βλέπετε,γιατί όταν το άνοιξα επειδή το μετέφερα στο πλάι εξωτερικά είχαν

τρέξει κάποια λάδια και τα σκούπισα.

Όπου ρώτησα δεν ξέρει κάποιος να μου πει μέχρι που πρέπει να είναι το λάδι.Το μάνουαλ λέει 650 ml αλλά δεν ξέρω

πόσο είχε μέσα.Έκανα καλά ή του έβαλα πολύ και θα του βγάλω τα μάτια χάνοντας και την εγγύηση;;;;

 

IMG_1203.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

https://www.lidl-hellas.gr/el/prosfores.htm?articleId=4248

 

το εχει δοκιμασει κανενας συνλιντλάνθρωπος;

για λαστιχο μηχανης,φτανει ,και κανει δουλεια.για δυο μηχανης, δεν εφτασε.το δευτερο ξεφουσκωνει.και γραφω για παπι,με διαρροη στα πλαινα ελαστικου και ζαντας,οχι τρυπα απο καρφι η βιδα

 

Πάντα λιγόλογος και αναλυτικότατος o washcloud  :lol:

 

Και μία ερώτηση για τυχόν γνωρίζοντα.Πήρα το κομπρεσέρ.Καλό και δυνατό σε γενικές γραμμές.

Εκεί που έχει το γυαλάκι να βλέπεις το λάδι, ήταν περίπου στη μέση στην  κόκκινη βούλα και του έριξα λίγο ώστε

να σκεπαστεί τελείως το γυαλάκι όπως βλέπετε,γιατί όταν το άνοιξα επειδή το μετέφερα στο πλάι εξωτερικά είχαν

τρέξει κάποια λάδια και τα σκούπισα.

Όπου ρώτησα δεν ξέρει κάποιος να μου πει μέχρι που πρέπει να είναι το λάδι.Το μάνουαλ λέει 650 ml αλλά δεν ξέρω

πόσο είχε μέσα.Έκανα καλά ή του έβαλα πολύ και θα του βγάλω τα μάτια χάνοντας και την εγγύηση;;;;

 

IMG_1203.jpg

λαδι μεχρι την βουλα.αν το μεταφερεις στο πλαι,μετα την μεταφορα το αφηνεις να στραγγισει,μην εχει λαδι σε καναν θαλαμο και παρεις μπιελα ή κουζινετα στο χερι.αν το γεμισεις πανω απο την βουλα,θα παει περισοτερο στον θαλαμο,απο οτι αν το ειχες στην βουλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

λαδι μεχρι την βουλα.αν το μεταφερεις στο πλαι,μετα την μεταφορα το αφηνεις να στραγγισει,μην εχει λαδι σε καναν θαλαμο και παρεις μπιελα ή κουζινετα στο χερι.αν το γεμισεις πανω απο την βουλα,θα παει περισοτερο στον θαλαμο,απο οτι αν το ειχες στην βουλα

 Ευχαριστώ.

Μάλλον θα βγάλω λίγο (πιθανόν βγαίνει από την πλαϊνή 6άγωνη βίδα) να μην το ζορίζω κιόλας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρέπει νά πηγαίνουν καλά οι δουλειές στό lidl μετρό αγίου δημητρίου δίπλα στό the mall athens,

γιατί εδώ κ 2-3 μήνες ειναι κλειστό γιατί ρίχνουν κ 2ο οροφο...

σέ ενα μήνα από σήμερα θά λειτουργεί  κανονικά οπως γράφουν οι ταμπέλες στην πρόσοψη τού κτιρίου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέει τίποτα το παρακάτω για να φουσκώνουμε κάνα λάστιχο; 

ULTIMATE SPEED® Αεροσυμπιεστής μίνι

 

285703_68.jpg

Το έχω εγώ. Είναι λίγο θορυβώδες, αλλά την δουλειά του την κάνει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...