Προς το περιεχόμενο

Lidl


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ήθελα να πάρω το φορτιστή και μερικούς αφρούς για τα λάστιχα. Μόνο το φορτιστή βρήκα, πιστεύω να κάνει δουλειά.

 

Δεν ξέρω αν σε βολεύει ή αν μπορείς να κοιτάξεις και σε άλλο κατάστημα, πάντως στο Σπάτων είχε απόψε μερικούς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πάρω το φορτιστή και μερικούς αφρούς για τα λάστιχα. Μόνο το φορτιστή βρήκα, πιστεύω να κάνει δουλειά.

Αν έχεις υπομονή φορτώνει,απλά θέλει ώρες.

Εγώ δεν έχω οπότε οι λύσεις είναι δύο.Πρώτη καλώδια και τελευταία σπρώξιμο με ότι συνέπειες μπορεί να έχει

αυτό για  τον καταλύτη.

Πάντως μέχρι σήμερα δεν βρέθηκα σε ανάγκη για σπρώξιμο.Πάντα υπήρχε αυτοκίνητο κάπου εκεί κοντά να μου

δώσει ρεύμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και έχω φορτιστή γιατί είχα ένα αυτοκίνητο χωρίς να κινείται για πολύ καιρό δεν τον χρησιμοποιώ.

Αν χρειαστεί ποτέ τηλεφωνώ στην οδική βοήθεια. Πιό φτηνά μου έρχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν σε βολεύει ή αν μπορείς να κοιτάξεις και σε άλλο κατάστημα, πάντως στο Σπάτων είχε απόψε μερικούς.

Thanks αλλά είμαι επαρχία και προς το παρόν μόνο ένα κατάστημα έχω κοντά, από βδομάδα θα μπορώ να πάω σε άλλο αλλά δύσκολο να βρω!

 

  

Αν έχεις υπομονή φορτώνει,απλά θέλει ώρες.

Εγώ δεν έχω οπότε οι λύσεις είναι δύο.Πρώτη καλώδια και τελευταία σπρώξιμο με ότι συνέπειες μπορεί να έχει

αυτό για  τον καταλύτη.

Πάντως μέχρι σήμερα δεν βρέθηκα σε ανάγκη για σπρώξιμο.Πάντα υπήρχε αυτοκίνητο κάπου εκεί κοντά να μου

δώσει ρεύμα.

Ναι ξέρω ότι κάνει ώρες. Για ένα παλιό αμάξι το θέλουμε που πέφτει συνέχεια η μπαταρία του. Είχαμε ένα άλλο αλλά κάηκε και το βγάλανε την κατάλληλη στιγμή :)

 

Εσύ πρέπει να κοιτάξεις για εκκινητή νομίζω, όχι για φορτιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να πάρω το φορτιστή και μερικούς αφρούς για τα λάστιχα. Μόνο το φορτιστή βρήκα, πιστεύω να κάνει δουλειά.

 

Τι δουλειά να κάνει στα λάστιχα ο φορτιστής;

 

 

Seferlis mode over and out

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την κουκούλα τι λέτε ρε παιδιά? Είδα ότι γενικά παίζουν κι άλλες στο σκρουτζ σε αυτά τα λεφτά.

 

Παραείναι μάπα?

 

...δεν είναι και από ανθρακονήματα Τζίμη, αλλά για τα λεφτά της καλή είναι (έχω πάρει της μηχανής).

Πάρε μία, βάλε την και δες πώς θα πάει τώρα που θα αρχίσουν βροχές κτλ και θα έχεις περιθώριο 3 μηνών για να πάρεις λεφτά πίσω με την μία αν εκτεθειμένη στον καιρό σου πάθει τίποτα.

 

 

 

 

Ήθελα να πάρω το φορτιστή και μερικούς αφρούς για τα λάστιχα. Μόνο το φορτιστή βρήκα, πιστεύω να κάνει δουλειά.

 

Τι δουλειά να κάνει στα λάστιχα ο φορτιστής;

 

 

Seferlis mode over and out

 

 

....γιατί, ο αφρός για να ξυρίσει ποιός ξέρει τί ακριβώς στα λάστιχα, σου φάνηκε νορμάλ...;

 

 

washcloud mode on and on...

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις υπομονή φορτώνει,απλά θέλει ώρες.

Εγώ δεν έχω οπότε οι λύσεις είναι δύο.Πρώτη καλώδια και τελευταία σπρώξιμο με ότι συνέπειες μπορεί να έχει

αυτό για  τον καταλύτη.

Πάντως μέχρι σήμερα δεν βρέθηκα σε ανάγκη για σπρώξιμο.Πάντα υπήρχε αυτοκίνητο κάπου εκεί κοντά να μου

δώσει ρεύμα.

 

 

δεν εχω καταλαβει και σχωρειστε με για την αφελεια, τι κανει ο φορτιστης που διαφημιζει το λιντλ

για να βαλεις μπρος αμα εχεις μεινει, δεν κανει, σωστά;

αμα η μπαταρια και το δυναμο ειναι ενταξει, τι το θελει το φορτισμα; της μεγαλωνει την διαρκεια ζωης; και αν ναι, καθε ποτε πρεπει να κανεις αυτο το φορτισμα; και ποσες ωρες διαρκει που εσυ πρεπει να εισαι απο πανω ή έστω να μην χρησιμοποιεις το αμαξι;

 

επισης παιδια, δεν ξερω αμα πρεπει να ανοιξω αλλο θρεντ, εχει παρει καμια αξιολογη σκουπα για το αμαξι κανεις; κατα προτιμηση αυτονομη

 

και εξηγειστε οποιος εχει την καλοσυνη πώς δουλευει η εγγυηση η τριχρονη για πραγματα οπως η κουκουλα

 

δλδ σκας μετα απο εναν χρονο και παιρνεις λεφτα πισω απλα επειδη εχει φθορα; πώς φαίνεται ότι η φθορα δεν οφειλεται σε δικη σου μεταχειριση; μου φαινεται τελειως παραλογο

 

 

 

π.σ.

αυτο:

"Πάντως μέχρι σήμερα δεν βρέθηκα σε ανάγκη για σπρώξιμο" το αφηνω ασχολιαστο

ή μάλλον θα το σχολιάσω

άλλα περιμενα εγω απο τον ηγετη μας :shock:

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks αλλά είμαι επαρχία και προς το παρόν μόνο ένα κατάστημα έχω κοντά, από βδομάδα θα μπορώ να πάω σε άλλο αλλά δύσκολο να βρω!

 

Δεν ξέρω αν θα ξαναβρεθώ τις επόμενες μέρες Λιντλ και αν σε συμφέρει, αλλά πες αν ενδιαφέρεσαι να σου πάρω μερικούς (τουλάχιστον 4-5 το λιγότερο, υποθέτω, για να έχει νόημα το "κέρδος") και να σου τους στείλω με ΕΛΤΑ.

 

 

και εξηγειστε οποιος εχει την καλοσυνη πώς δουλευει η εγγυηση η τριχρονη για πραγματα οπως η κουκουλα

 

δλδ σκας μετα απο εναν χρονο και παιρνεις λεφτα πισω απλα επειδη εχει φθορα; πώς φαίνεται ότι η φθορα δεν οφειλεται σε δικη σου μεταχειριση; μου φαινεται τελειως παραλογο

 

...λεφτά πίσω μόνο μέχρι 3 μήνες. Μετά, αντικατάσταση προϊόντος.

Όσο για το "πώς φαίνεται" της φθοράς, δεν ξέρω τί ακριβώς κάνουν με την κουκούλα, αλλά με ηλεκτρική θερμοφόρα που κάνει λίγο παραπάνω, μου έχουν στείλει μέχρι στιγμής καμμιά 4-5 μέσα σε 2 χρόνια, χωρίς καν να ζητήσουν πίσω τις καμμένες (δεν το συζητάμε δηλαδή για "πρώτα δώσε πίσω το χαλασμένο να το ελέγξουμε και μετά θα δούμε τί θα κάνουμε"...).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν θα ξαναβρεθώ τις επόμενες μέρες Λιντλ και αν σε συμφέρει, αλλά πες αν ενδιαφέρεσαι να σου πάρω μερικούς (τουλάχιστον 4-5 το λιγότερο, υποθέτω, για να έχει νόημα το "κέρδος") και να σου τους στείλω με ΕΛΤΑ.

 

 

 

4-5 ήθελα να πάρω γιατί τους έβρισκα 10€ και δεν είχα προνοήσει ποτέ να παραγγείλω από eshop που τους βλέπω κάτω από 5€. Έχει και στα praktiker με 7€. Οπότε αν δεν έχουν κάτι διαφορετικό - εξαιρετικό του lidl μάλλον δεν αξίζει να ταλαιπωρηθείς. Αλλά σ'ευχαριστώ πάρα πολύ και μόνο που το πρότεινες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να 'σαι καλά - πάντως δεν είναι μεγάλος ο κόπος (των ΕΛΤΑ βασικά) και θα χαιρόμουν να εξυπηρετήσω - αρκεί βέβαια να μπορέσω να ξαναπάω σύντομα Lidl (και να βρω) γιατί δεν είναι ακριβώς δίπλα μου το μαγαζί. Ίσως όμως πάω Πέμπτη και σκοπεύω σίγουρα να πάω Σάββατο να στοκάρω από το λευκό τυρί που κάποιοι ωμοντιέδηδες δεν μπορούν να βλέπουν ούτε ζωγραφιστό στο φυλλάδιό του. Αν σ' ενδιαφέρει δώσε ένα τηλ. να σε καλέσω να σου πω αν βρω και να μου δώσεις επί τόπου το οκέικ να τους πάρω.

 

Pap (ή όποιος άλλος πάει Γέρακα και ευαρεστηθεί), ρίξε κι εσύ ένα σύρμα αν βρεις αφρούς.

 

(Όσο για την πχοιότητα των λιντλο(λαστιχο)αφρών, δεν έχω ιδέα - τα είπα και "αναλυτικότατα" χθες :ρ - αλλά αφού σκόπευες να πάρεις μαζεμένους, νομίζω αξίζει τον κόπο το "ρίσκο". )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω καταλαβει και σχωρειστε με για την αφελεια, τι κανει ο φορτιστης που διαφημιζει το λιντλ

για να βαλεις μπρος αμα εχεις μεινει, δεν κανει, σωστά;

αμα η μπαταρια και το δυναμο ειναι ενταξει, τι το θελει το φορτισμα; της μεγαλωνει την διαρκεια ζωης; και αν ναι, καθε ποτε πρεπει να κανεις αυτο το φορτισμα; και ποσες ωρες διαρκει που εσυ πρεπει να εισαι απο πανω ή έστω να μην χρησιμοποιεις το αμαξι;

 

 

 

Σωστή η παρατήρησή σου φίλε μου.

Πιστεύω ότι περισσότερο είναι για άλλες φορτώσεις και όχι τη μπαταρία αυτοκινήτου.

Ας πούμε ένα ηλεκτρικό αμαξίδιο, ηλεκτρικό μοτοποδήλατο,μικρό ηλεκτρικό κλάρκ,αυτοκινητάκια παιδικά ηλεκτρικά,

για ψαράδες να φορτώνουν μπαταρίες και για τέτοιες χρήσεις όταν δεν υπάρχει άλλος φορτιστής ή για μπακ απ.

 

Δε νομίζω ότι υπάρχει κανείς να περιμένει 20 ώρες να φορτώσει την ξελιγωμένη μπαταρία αυτοκινήτου να βάλει

μπροστά όταν μπορεί να το κάνει με δύο καλώδια την ίδια στιγμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...